Postitusi: 1507

Mis riivab lapsega perede juures silma linnapildis...

Postitatud: 24-06-2016 18:12

Postitusi: 368

Postitatud: 12-08-2016 20:16


Karjuvad lapsed, kes ei allu vanemate korraldustele. Samuti ülemukitud mimmid kel nii savi kui savi oma põngerjatest ja miskit muud peale nende peale karjumise ei tee: "eiiiii, ära tee nii", "ära räägi nii kõvasti", "eii, ära tee nii"," omg ma ütlesin sulle, et ära üldse hinga"
Käsi südamel, et juhtun kokku sellistega palju :(
Samuti häirib mind õudsalt see, kui poodides lapsed valivaid arengule mõjuvaid asju nt pintslid ja värvid, plastiliin, puzzled jms. Siis nii mitmedki vanemad matavad lapse soovi maha sõnadega u milleks kui sul seda loomingulisust napib, ise maksad et ise valid v jne.
Postitusi: 8327

Postitatud: 12-08-2016 20:42


Alkoholi joomine ei häiri üldjuhul. Ma küll ei peidaks oma lapse eest alkoholi
Kui läbuks kisub, siis jah, lapsed tuttu Ma ei ole täiskarsklane ega taotleks seda ka oma lapselt.

Mind häirivad muidugi karjuvad ja halvasti käituvad lapsed ja samapalju nende vanemad, kes röögivad lastele peale asjaeest teist taga, seda kohtab linnapildis rohkem, kui halvasti käituvad lapsi tegelt.

Nagu keegi eespool kirjeldas, kolmeaastane sõimatakse poes läbi, kui ta midagi maha ajab jne, vastik vaadata kui närvihaige suudab keegi olla.

Alles nägin Kristiine Keskuses ema kahe lapsega, kes üritas liikuda kahe väikse lapse ja ostukottidega, üks laps sai ainutl käest kinni olla ja teist saatis ema pidev karjumine ja röökimine, ähvardused - ma ei võta sind enam linna kaasa.
Postitusi: 1817

Postitatud: 14-08-2016 00:21


Tsiteeritud:

Ja ehk just sellel hetkel, kui satutakse olema kõrval, on lapsevanem eelnevalt last hoiatanud sadu kordi ja lõpuks tõesti käratab. Ja jälle kõrvaltvaataja arvab, et koguaeg sedasi tehakse.

Minu meelest väga õige tähelepanek. Vastustest on hästi näha, kellel endal on lapsed ning kellele lihtsalt meeldib kritiseerida. Üks asi on fantaseerida ideaalsest elust ja unistada, et oled ise perfektne lapsevanem. Teine asi on reaalselt olla lapsevanem. Ma tahaks küll uskuda, et enamus vanemaid tahavad ikka oma lapsele parimat. Ka need, kes liiga palju keelavad ja õiendavad. Ka need, kes kõike lubavad ja lapsed paksuks söödavad. Alati ei õnnestu see vanemaks olemine päris nii nagu oled unistanud ja kurb on, kui teised/lastetud inimesed kõrval ainult parastavad. Iga laps vahel jonnib, see on elu. Ka hästi kasvatatud lapsed vahel väsivad poes, ühistranspordis jt avalikes kohtades. Alati ei tasu kohe halvimat eeldada.

Mul on õnne olnud, et laps end avalikus kohas pigem hästi ülal peab. Kord elus on küll poes pikali visanud ja karjunud. Ma siis seisin ta kõrval ja ootasin, kuni ta aru saab, et ma ei võta teda sülle ega hakka nunnutama. Samuti tundus mõttetu poest koos lapsega minema tormata. Ta sai päris ruttu aru, et pole mõtet karjuda, kui mingit reaktsiooni sellele ei järgne. Kõrvaltvaatajad võisid arvata, et olen imelik, miks ma ei keela, ei õienda või ei lohuta last. Õnneks ma nägin ka naeratavaid pilke inimestelt, kes ilmselt ise sarnases olukorras olnud. Ja kui ka oli hukkamõistvaid pilke, siis ei saa nad kuidagi teada, kas see karjumine oli ainus kord elus või mitte.

Hukka mõista on kergem kui mõista.
Postitusi: 3929

Postitatud: 14-08-2016 07:05


Kui lapsevanem ei oska normaalselt lapsega suhelda. Kiunub-kräunub-ähvardab. Täiskasvanuid tittesi on väga palju. No ja muidugi füüsiline karistamine ei ole ok minu silmis. Saab ka ilma vägivallata kasvatada, lihtsalt see nõuab aega ja tavaliselt inimestel on hästi kiire, siis on lihtsam kätega kallale minna.
Postitusi: 1912

Postitatud: 28-08-2016 15:31


Häirib kõige rohkem see, kui laps uudistab, küsib, avastab maailma ning lapsevanem tõmbab käest nagu kaltsu, et "lõpeta see lollus ja lähme nüüd". Selle peale järgneb muidugi lapsel suur kisa. Miks mitte lapsele ära selgitada, miks kiire on vms? Praktikas olen tähele pannud, et lapsed mõistavad väga hästi, kui temaga kenasti rääkida ja ise rahulikuks jääda. Samuti häirivad igasugused ähvardamised - a la "kui sa kohe ära ei lõpeta, siis kommionu paneb su kotti ja viib minema!"

Samas jagan teiega ka ühte väga positiivset kogemust. Isa ja laps tegid poes oma oste ning väike poeg soovis kassast lahkudes kohe oma üllatusmuna lahti teha. Vaatasin, et laps läheb juba ärevaks ja ilmselt järgneb ka varsti kisa. Isa kükitas tema juurde ja rääkis: "Lähme praegu koju ära, emme tahab ka näha mis siin sees on ja õde ka. Teeme kodus kõik koos lahti selle, siis näevad nemad ka mis seal sees on". Laps andis kohe igasugust vastupanu esitamata isale oma üllatusmuna tagasi ning läksid rahulikult edasi.
Postitusi: 14224

Postitatud: 29-08-2017 17:02


MInul suurem laps 10a, on selline jube manipuleerija, kui mina ei osta siis ostab tema vanaema ja nii need asjad käivad ning ostavadki, seal räägib emme ei osta midagi :D pesamuna ja keskmine saavad aru, kui ei osta.

vahepeal vaatan küll, kuidas vanemad ei tee välja, kui lapsed kaklevad. Valisin pesamunale kooliasju, kus vanem siis vaatas ja ning laps oli ostukärus, kus kisas südamest et ei saanud miskit asja ning vanem laps liht pigistas seda väiksemat näost, mis muidugi ei näinud vanem seda ja karjus väiksemale umbes ole tasa jne... mismõttes?

need röökivad lapsed.....ma ei saa aru, miks tulla poodi nendega.
Postitusi: 14224

Postitatud: 29-08-2017 17:03


Ahjaa eriti see, kui vanemad riided uhkelt firmariided, aga lapsed nii maitsetult...
Postitusi: 825

Postitatud: 07-09-2017 20:47


Tead, inimene võib kaltsukast ostetud riietega ka hulga maitsekam välja näha, kui mingisugused hugobosshilfigerid. Ja laps ei pea ka tingimata viimase moe järgi riides käima, sest see ei näita midagi. Pigem tahavad vanemad sellega midagi näidata, ala ,,vaadake, kui hästi mu laps riides käib''. Tegelikult on lapsel nagu jumala ükskõik, mis tal seljas on. Sellest ei sõltu ei tema õnn ega areng. Jama oleks see, kui laps kannaks katkiseid riideid.
Postitusi: 988

Postitatud: 03-09-2019 10:17


Kui karjutakse lapse peale, paar päeva tagasi sattusin sellist asja pealt nägema...
Postitusi: 8909

Postitatud: 03-09-2019 11:48


See, kui lapsi ei kasvatata ega õpetata teiste inimestega arvestama. Lastakse on nunnukestel kõike teha ja õigust jääb veel ülegi. Mis inimesed nendest küll kasvavad.
< 1 2 3 4 5 6
X