Postitusi: 19

Fleree

Postitatud: 31-05-2016 21:51

Tere!

Sooviks kuulda inimeste kogemusi, kes on kasutanud Fleree minispiraali - kuidas sobis/ei sobinud? Kas paigaldamine oli valus? Mingeid kõrvalnähte esines/esineb?

Endal on 2 nädala pärast arstiaeg kinni pandud Fleree paigaldamiseks, ja sooviks teada, mis mind ees vüib oodata.
Postitusi: 38

Postitatud: 12-03-2017 10:49


Lasin fleree paigaldada kuu aega tagasi. Esimene kuu on olnud jube. Iga päev kerge veritsus+kõhuvalud. Loodan, et läheb ajapikku kergemaks, nagu peaks. Huvitab ka, kuidas on kogemused neil, kes on juba pool aastat ja üle selle flereed kasutanud..

Postitatud: 03-07-2017 12:18

M


Paigaldasin Fleree 2016 a märtsis. Sünnitanud pole, nüüd vanust saab 27. Minu keha seda spiraali ilmselt ei talunud, sest terve aja vältel olid püsivad kõhuvalud ja 2016 a lõpus tekkisid nii öelda kroonilised tupepõletikud ja soor. Kasutasin kangeid preparaate, et nendest leevendust saada kuni otsustasime arstiga spiraali eemaldada. Paigaldati see siis endomeetriumi hüperplaasia ravi eesmärgil.
Esimesed pool aastat kogu aeg määris aga päevad käisid ikkagi edasi.
Positiivne oli,et päevad olid väga lühikesed ja sai pesukaitset ainult kasutada ning seksida oli mugav ja ohutu rasestumisest hoidumise mõttes.
Usun,et spiraali sobivus on väga individuaalne ja ma olin kõigest erand oma valutamistega. PS! Lindynette hormoonpille ma samuti ei talunud aga taluvus ongi igaühel erinev. :)
Eemaldamine oli kergelt valulik, niidid olid sisse kasvanud limaskesta aga paari minuti pärast oli protseduur läbi. Läksin peale eemaldamist ülikooli eksameid tegema. Paigaldamine toimus üldnarkoosis.
Postitusi: 2171

Postitatud: 03-07-2017 18:24


Mulle ka Lindynette ei sobinud, kõrvalmõjudest oli täiesti hästi tajutav, et liiga kanged. Siililegi selge, et igaühele ei sobi samad pillid, aga Lindynette ongi vist kangem kraam kui muud pillid, Lindynette 30 küll vähemalt.
Postitusi: 78

Postitatud: 03-07-2017 21:04


Oli Fleree spiraal üle aasta. Paigaldamine valus ei olnud. Päevad ei muutunud ei lühemaks ega vähemaks. Kõik oli nii nagu enne. Kuu keskel tekkisid vahepeal valud kõhtu, kerge tuikav valu vahest ka määrimine 1 päev. Muidu muid kõrvaltoimeid polnud. Üldiselt olin rahul.
Lõpus juhtus aga nii, et päevad muutusid kuskil 9 päeva pikkuseks ja olid tugevate valudega. Arst ei osanud midagi kommenteerida seni kuni ükspäev spiraal lihtsalt kodus välja kukkus. Siis arst arvas, et lihtsalt oli paigast nihkunud. Kuna tõstan tööl igapäevaselt raskeid asju, siis võis põhjus selles olla.