Postitusi: 3228

Kingitus türklasele

Postitatud: 17-12-2018 11:17

Eelmine aasta sai käidud Türgis, kus üks poemüüja jättis mulle sümpaatse mulje. Ei kauplemist, ei pealetükkimist. Tegu oli fikseeritud hinnaga poega. Pisike perepood, kus lippas ka poepidaja väike tütar ringi. Eelviimasel päeval kinkis ta omalt poolt meie reisiseltskonnale meeneks tillukesed ripatsid. Järgmine aasta reisime seltskonnaga samasse kohta tagasi ja tahaksin omalt poolt viia midagi sellele poepidajale. Siin kohal jään ma hätta. Mis see midagi olla võiks, et ma teda ei solvaks kuidagi? Kuna tal on ka väike tütar, mõtlesin korraks kommide peale aga need vist ei ela seda kliimat üle seal. See peaks olema- mitte midagi suurt, midagi, mis elab lennureisi ja palava kliima üle.
Postitusi: 238

Postitatud: 17-12-2018 13:40


Võid kusagilt vanalinna suveniiripoodidest mingit eestiteemalist väikest pudi-padi viia ja mingeid "eksootilisi" toite. Kui sa pole kindel, kui palju tal kodus neid naisi ja lapsi tegelikult on, siis ei ole vist parim idee teha isale ja tütrele eraldi kingid. Toitude viimisel on tegelt see häda, et türklastele üldjuhul meie toidud üldse ei maitse ja kui nad on veel lisaks moslemid, siis tuleb koostist ka jälgida (nt želatiiniga komme ma ei viiks sel juhul).
Postitusi: 29489

Postitatud: 25-12-2018 21:07


Ma käisin Egiptuses just ja üks tüüp küsis, et ega mul juhulikult kohalikku shokolaadi pole kaasas. Kahjuks ei olnud. Mina ilmselt võtaksin kaasa Kalevi tahvlid ja Fazeri musta leiva krõbuskid. Nendega ei juhtu mitte midagi.
X