Postitusi: 5

Abielusõrmuse mittekandmine.

Postitatud: 06-05-2018 16:07

Kirjutama pani teema Kersti Kaljulaidi abikaasast ja et ta ei kandvat abielusõrmust.
Täpselt sama märkasin ma ka ühe teise paari puhul, kuid seal ilmselt ongi lahkuminek tulemas. Mittekandjaks on seal aga naine.
Mis te arvate, miks abielus olles sõrmuseid ei kanta ja kas teie jaoks on see aktsepteeritav? Põhjuseks võib ju tuua, et sõrmus on liiga suur, väike, hakkas hõõruma, kadus ära jne, kuid seda kõike saab ju muuta- parajaks teha, uus osta jne.
Millisel juhul nt teie abielusõrmust ei kannaks?
Kas te arvate, et see on halb enne, kui nt sõrmus sõrmest kukub, väikseks/suureks jääb, ära kaob?
Postitusi: 3146

Postitatud: 06-05-2018 16:14


Mehed tahavad naistele näidata, et tee on vaba heh
Postitusi: 5

Postitatud: 06-05-2018 16:16


Tsiteeritud:

Mehed tahavad naistele näidata, et tee on vaba heh

Sa ilmselt kirjutasid seda irooniaga, kuid selline mõte tekkis ka mul. Meie kaaslasega küll abielus pole, kuid kui oleksime ja ta ükspäev enam sõrmust ei kannaks, siis minu jaoks oleks see ohumärk küll.
Postitusi: 15746

Postitatud: 06-05-2018 17:27


Meeste puhul vähemalt on olenevalt tööst sõrmuste kandmine (sh abielusõrmuse) tervist ohtu seav, kuna on kinni jäämise ja näiteks sõrmest ilma jäämise oht. Seega näiteks selline tööl võtan sõrmuse ära panen sõrmuse rahakotti ja pärast kätte on ilmselt suurema riskiga ära kaotamise suhtes kui see, et sõrmus näiteks kodus kapis seisab.

Minu arust on see abielusõrmuse kandmine nii ja naa - kui muidu kogu aeg kantud ja üks hetk enam ei kanta siis ehk on jah veidi kahtlane - samas võibki olla vanusega, et hakkab soonima vmt. Samas abielusõrmus on küll sümboolne ja kui varasemalt ei ole sõrmuseid kantud siis ei ole veider ka kui ei kanta. Näiteks eriti suvel kui käiakse ujumas, tehakse mullatöid jne siis kergem turvalises kohas hoida kui kogu aeg ära kakkuda käest.
Minu loogika on see, et pigem olgu kodus turvaliselt kui suurendada ära kaotamise riski - asendus ei oleks ju enam see.
Postitusi: 5

Postitatud: 06-05-2018 18:07


Mulla ja muude sarnaste tööde puhul saan ma muidugi aru, aga see siia teemasse ei kuulu ka. Mis puutub asendus ei ole enam see lausesse, siis selles osas vaidleksin mina vastu. On ikka küll, pigem on probleem kinni peas ja mõtlemises. Kui nii oluline on, anna uus sõrmus mehe kätte, las paneb selle sulle ise sõrme.
Postitusi: 15746

Postitatud: 06-05-2018 18:35


Tsiteeritud:

Mulla ja muude sarnaste tööde puhul saan ma muidugi aru, aga see siia teemasse ei kuulu ka. Mis puutub asendus ei ole enam see lausesse, siis selles osas vaidleksin mina vastu. On ikka küll, pigem on probleem kinni peas ja mõtlemises. Kui nii oluline on, anna uus sõrmus mehe kätte, las paneb selle sulle ise sõrme.


Ma pole nüüd nii kindel, kas see on vaidlemise koht või miks üldse vaielda? Iga üheks jaoks on abielul ja asjadel täiesti erinev väärtus. Minu jaoks on abielu rohkem nö seaduste jaoks - enesele see mulle miskit juurde ei anna. Samas aga abielusõrmus on nagu pruutkleit, seotud ikkagi sündmusega, mitte märgitusega "et kuulun kellelegi" (=sõrmust pole, suhtes jamad) - pruutkleidi kohta ju näiteks ei saa öelda, et see asendus?
Minu jaoks täiesti ükskõik, miks keegi teine näiteks oma abielusõrmust ei kanna. Sellistele on parem soovitada oma elu elada.
Postitusi: 5

Postitatud: 06-05-2018 19:13


Küsimus polnudki vaidlemises. Küsimus oli, et miks üks või teine mingil hetkel enam abielusõrmust ei kanna. Tasub ikka teemasse ka süveneda ja pealkirjast kaugemale lugeda.
Postitusi: 15746

Postitatud: 06-05-2018 19:26


Tsiteeritud:

. Mis puutub asendus ei ole enam see lausesse, siis selles osas vaidleksin mina vastu..

Vastasingi ju teemasse - inimeste suhtumine abielusõrmusesse on erinev ja proovisingi ju seda lahti seletada. See, kes arvab, et puuduv abielusõrmus sõrmes tähendab, et suhtes on kehvasti võtab seda enda väärtushinnangust abielusõrmusele, et mida see tema jaoks tähendab.
Tean mitmeid inimesi, kellel on hoopiski mingi hetk olnud abielusõrmus hoopiski kaelaketiküljes, mitte sõrmes, aga kogu aeg kaasas. Teine ei pruugigi näha ega teada, et sõrmus kaelas on, aga sõrmuse puudumisest sõrmes juba tehakse seljataga kuulujutte ilmselt

Veider on ehk jah siis kui mees võtab ja jätab sõrmuse ainult siis ja iga kord koju kui "sõpradega õllele" läheb.
Postitusi: 956

Postitatud: 06-05-2018 21:03


Kunagi ühe grupiga reisides, oli seal ka üks mees oma pojaga. Minnes paistis ta lennukis silma nagu otsiks naistutvusi, mis sest et lapsega. Seisis just minu ees ja panin tähele, et tal polnud sõrmust sõrmes. Tagasi tulles märkasin, et oli omale vahepeal abielu sõrmuse sõrme pannud

Pigem olen ebausklik ja arvan, et on halb enne sõrmust mitte kanda. Mulle tundub, et tavaliselt mitte kandmine näitab, et see isik ei taha selles abielus tegelikult olla.
Postitusi: 29489

Postitatud: 07-05-2018 01:35


Minu puhul ei ole see aktsepteeritav. Olen üsna traditsiooniline inimene, mis puutub abielusse. Sõrmuseid valides investeerisimegi sellesse ja valisime sõrmused, mida igapäevaselt kanda ja mis meeldiks. Mees mul muidu pole kunagi sõrmuse kandja olnud ja teda ei häiri isegi tööl mässates. Mina valisin endale teemantidega valgest kullast sõrmuse, mis oleks mulle ka niisama meeldinud. Muidugi tellisime sõrmused ka otse kullassepa juurest, kes siis tegi täpselt õige suuruse. Mul on veel mingi selline debiilne suurus nagu 16 ja veerand.
Postitusi: 29489

Postitatud: 07-05-2018 01:39


Kui läheks ujuma vms, siis paneks ka kaelaketi külge. Muidugi mul pole seda ohtu. Sõrmuseid ikka annab ära kangutada sõrmest. Talvel köivad natuke ringi sõrmes, aga suvel on sõrmedes verevarustus ka parem ja siis on täitsa parjad. Kätte saaks ainult mingit ibestit kasutades.
X