Postitusi: 15746

Linnaratas

Postitatud: 22-03-2018 11:39

Olen piilumas sellist klassikalist naisteraamiga linnaratast.
Mõtlesin lihtsalt pigem niisama kulgemiseks ja seega vaatan pigem ka odavama klassi rattaid hetkel (kuna maastikurattaid mitu olemas), kuid mis pea kõigil silma jääb on see, et neil on üks käik. Kogemus ühekäigulise rattaga jääb kuskile väga lapsepõlve...
On ühe käigulist ratast üldse mõtet vaadata? Või saab sellega täiesti mõnusalt sõita?
Kuna juba nii ~50€ vahega pakutakse ka 3 ja 6 käigulisi. Kuid praegu lihtsalt on kuidagi nii sattunud, et välimuse poolest meeldivamatel on olnud just ainult üks käik.
Postitusi: 3427

Postitatud: 22-03-2018 11:52


Mul on kolm käiku ja isegi seda on ausaltöeldes ebamugavalt vähe. Tagasi vaadates poleks ma üldse linnaratast ostnud, kui aus olla - need on mõeldud ideaalsetel teedel sõitmiseks, Tartu tänavad nt teevad tagumikule ikka väga haiget (ja mul on veel väga pehme perse). Mul on selline enamvähem keskmise hinnaklassi ratas, 600€. Nunnu, roosa ja täpiline, aga pole üüüüldse mugav.
Postitusi: 15746

Postitatud: 22-03-2018 12:17


Ma sõidaks samuti Tartu tänavatel ja mõtlesin just tööle käimiseks. Kuna tahaks ka kleidi-seelikuga sõita siis tunduks just linnaratas mugav... Maastikurattad, mis olemas on on nö meeste raamiga.

U max 4 km üks ots ja väga hulle tänavaid vist ei tohiks teele jääda (krt, see on see kui muidu ainult auto või bussiga käia, jään mõtlema, et ega ma ei teagi, mis teed rattale teepeale jääks - teoreetiliselt saaks läbi tolle karlova? kergliiklustee sõita, aga ega ma sellegi seisukorda ei tea).

Olengi nii mitme vahel, et justkui tahaks, otsest vajadust pole, aga samas ei tahaks raha päris niisama tuulde ka visata.
Postitusi: 8336

Postitatud: 22-03-2018 13:04


No mäest ikka üles ei vea selle ühe käiguga Ma juba tahan loobuda enda ilma käikudeta rattast. Ei ole väga mugav.
Postitusi: 15746

Postitatud: 22-03-2018 13:22


Seda mõtlengi, et ühe käiguga saab korralikult tuult tallata... Aga kuna kogemust tõesti pea 20 a vana käikudeta rattaga siis jäingi mõtlema, et kellejaoks neid ühekäigulisi siis nii palju tehakse :D

Aga eks ilmselt peaks siis tõesti linnarattaks miski 6 käiku vaadata. Samas maastikurattaga vist linnas sai ka peamiselt 3 käigu vahel vahetatud. Aga pigem vist natuke juurde maksta kui pärast end kiruda.
Postitusi: 6840

Postitatud: 23-03-2018 10:33


Minul pole käike linnarattal ja ei näe vajadust linnas sõitmiseks nendel. Sõidan ringi Tartus, siin enamus teed väga ok. Olemas käsipidur, tuled, kell, korv, pakikas, jalg lisadest.
Sõidab normaalselt ja ei talla mingit tuult.

Linnarattale polegi käike vaja, sp ei tehtagi nendega. Väga lihtne. Pigem vaadake, et oleks normaalne tuli ees. Enamikel mingi pisike helendav jublakas, mis pimedas/hämaras ei anna mitte midagi juurde.
Postitusi: 3146

Postitatud: 23-03-2018 11:51


Tsiteeritud:

Minul pole käike linnarattal ja ei näe vajadust linnas sõitmiseks nendel. Sõidan ringi Tartus, siin enamus teed väga ok. Olemas käsipidur, tuled, kell, korv, pakikas, jalg lisadest.
Sõidab normaalselt ja ei talla mingit tuult.

Linnarattale polegi käike vaja, sp ei tehtagi nendega. Väga lihtne. Pigem vaadake, et oleks normaalne tuli ees. Enamikel mingi pisike helendav jublakas, mis pimedas/hämaras ei anna mitte midagi juurde.

Mõtlen ka selle teema algusest peale, et milleks käike üldse linnas vaja.. terve lapsepõlve sai linnateedel käikudeta rattaga sõidetud ja jalgadega pedaale tagasi surudes pidurdatud, käsipidurit isiklikult isegi ei kasutanud kunagi. Mingi aeg oli kolme käiguga sarnane mõttetu tavaline jalgratas, siis sõitsin ka koguaeg 2. käiguga. Siis ostsin 14 või 28 käiguga, ei mäletagi, selle "moodsa" laiemate kummide ja meeste raamiga ratta ja olen sellegi poolest kõik need 10 aastat kuni tänaseni praktiliselt ûhe ja sama käiguga koguaeg sõitnud. See jalgratas mul maksis tol ajal 1200krooni kui õigesti mäletan ja väga hea kerge ratas on, nii sõidu kui trepist üles tassimise mõttes.
Ûhesõnaga üle 3 käigu ma linnarattal mõtet ei näe ja kuut sotti ka ei maksaks. 3 käiku on väga praktiline: 1 käik kui jalad on väsinud, 2 käik tavalise keskmise sõidu jaoks ja 3 käik kui on kuskile kiire ja tahad rutem edasi saada. Seda enam kui maastikul sõitmiseks on keldris veel 4 ratast varuks.
Postitusi: 3146

Postitatud: 23-03-2018 11:55


Aga jah, lisan ikkagi selle ka lõppu, et kuna suure tõenäosusega sõidad ikka selle teise käiguga enamus aega linnas, siis võta see ûhekäiguline ratas ära, kui ta sulle muidu ka meeldib :D
Postitusi: 4791

Postitatud: 23-03-2018 14:12


Eesti on nii lapik ja mitte kuigi tuuline, ma olen probleemideta kleitide ja kontsakingadega oma kokkupandava käikudeta rattaga nii Tartus kui Tallinnas igapäevaselt sõitnud (talvel loomulikult mitte). Võimalik, et mul on lihtsalt tugevad reied.

Kui piirkond on tuuline ja künkaid täis, siis kindlasti käikudega. Saab väärikalt ilma pedaalidele püsti tulemata sõita.
Postitusi: 15746

Postitatud: 23-03-2018 18:00


Ajate mind vaid segadusse... Ükski 3 ega 6 käiguline väga ei sümpatiseeri jah kui need ühekäigulised.

On keegi muidu nii 200€ ringis linnaratast ostnud ala kaup24, hansapost vmt? Minu kunagine lapsepõlveratas oli kusagilt kataloogist ei oska üldse nuriseda - maal sõidab siiamaani. Mõtlen, et isegi, kas rehve on vahetatud... Sellised välimuse poolest armsamad on just seal 180-260€ vahemikus, nö soojemate ilmadega mõned korrad tööle sõita tundub selline summa justkui ok. Kui nö tõesti sõita tahan siis lisaks rattale ka rulluisud. Töö trajektoorile õnneks vist mäkketõusu ei jää ka.

Õnneks veel miski nädalaid-paar-kuu aega mõelda ja ringi vaadata. Lihtsalt mõtlengi seda, et kui see vahe on ca 50€ ringis siis vast mõtekam võtta vähem meeldivam, aga rohkemate käikudega. Peabki ilmselt ootama ja ringi vaatama, tavaliselt siis miski ideaalne täpselt leidubki. Eks vajadusel kui kõik on nii supersuper saab hinnaklassi ka kõrgemale sikutada.
Postitusi: 8336

Postitatud: 24-03-2018 09:24


Ega kui sa tead jah enamvähem oma trajektoore, siis ok, põhiline ebamugavus minu jaoks ongi mägi no ma elan lasnamäel, ükskõik kuhu ma lähen, tagasitulle mägi
X