Postitusi: 343

akne ja depressioon

Postitatud: 23-01-2017 15:40


ilmselt teemasid akne kohta on juba väga palju, aga ma ei tea, mida enam teha.. nimelt on mul viimased u.4 aastat akega probleemid. ilmselt hormonaalsel põhjusel, sest punnid on nahaalused ja valulikud, on nahal kaua ja kui ära kaovad jätavad punase jälje. samuti tihti kohe kui üks ära kaob, tekib uus.. ja punnid tekivad tavaliselt paari kaupa.
olen käinud nahaarsti juures mitu korda.. ikka samad rohud, mis ei aita. olen kasutanud benzüülperoksiidi.. nahaaluste punnide vastu see ka ei aita. olen käinud kosmeetiku juures mitu kuud.. korraks aitab, aga u. nädala pärast on punnid tagasi, seega nagu raha tuulde loopimine. olen teinud glükoolhappe koorimist, kasutanud AHA kreemi..
siis hakkasin oma toitumist muutma.söö tervislikult, üritan vältida piimatooteid, nüüdsest ka gluteeni, magusat.. armastan kohvi, aga tundub, et ka see mõjutab hormoone niiet loobun ilmselt ka sellest..
point on aga sellest, et ma ei tea enam mis tunne on elada ilma punnideta.. söön asju pidevas kartuses, et kohe tekib mõni uus punn. hommikul katsun esimese asjana nägu, et teada, kas on uusi punne.. see on väsitav, ma olen pidevalt stressis, meigita ei julge kuskile minna. tööle minna on raske, ei taha kellegiga suhelda.
ühesõnaga, see on nii palju minu elu mõjutama hakanud ning ma ei suuda välja mõelda, mida teha :( jah, beebipillid ilmselt aitaksid, aga neid ei saa ju igavesti võtta.. olen kuulnud, et pärast tuleb hullemini tagasi.
ei oska enam midagi teha ja tunnen, kuidas elukvaliteet aina halveneb. muidugi on palju hullemaid asju, mis saaks olla, aga see akne, mis koguaeg valutab, tuletab ennast koguaeg meelde ja ei tahakski muud teha kui kodus istuda.
on keegi saanud leevendust hormonaalsele aknele ka mingil muul moel peale beebipillide? olen võtnud looduslikke toidulisaneid, mis peaksid hormoonide taset reguleerima, aga senini tulemusteta :S
Postitusi: 3427

Postitatud: 23-01-2017 15:53


Minul tegid pillid 50x paremaks, muu ei aidanud ikkagi.
Postitusi: 3157

Postitatud: 23-01-2017 16:19


Minul oli ka samasugune akne, punnid valusad, suured, nahaalused, tihtipeale ei tulnud neile mädapäid otsa, nägu oli lihtsalt nagu kuumaastik. Aitasid antibiootikumid, kuigi nii endokrinoloog kui nahaarst kinnitasid, et tegu on hormonaalse aknega (tehti igasugu proove, määrati hormoonide olukord, loomulikult ka maksa- ja neeruproovid enne antibiootikumiravi). Beebipillid ei aitanud absoluutselt, võtsin neid aastaid ja kasu oli suur 0.
Postitusi: 343

Postitatud: 23-01-2017 16:53


Tsiteeritud:

Minul oli ka samasugune akne, punnid valusad, suured, nahaalused, tihtipeale ei tulnud neile mädapäid otsa, nägu oli lihtsalt nagu kuumaastik. Aitasid antibiootikumid, kuigi nii endokrinoloog kui nahaarst kinnitasid, et tegu on hormonaalse aknega (tehti igasugu proove, määrati hormoonide olukord, loomulikult ka maksa- ja neeruproovid enne antibiootikumiravi). Beebipillid ei aitanud absoluutselt, võtsin neid aastaid ja kasu oli suur 0.


Kas proovid tehti alles siis kui antibiootikum määrati? Kui kaua sul ahk pärast antibiootikume puhas on olnud?
Postitusi: 4814

Postitatud: 23-01-2017 17:37


Proovi veganlust, loe ja uuri selle kohta internetist. Taimetoit.ee on palju retsepte, ei pea ainult paljasy porgandit närima.
Söö palju juurvilju, köögivilju, lisa rohelisi lehti smuutidesse. KÕIK lehmapiimatooted menüüst välja ( või, hapukoor, majonees, keefir, jogurtid, kohukesed jne )

Loodan, et sa ei pea antibiootikume tarvitama, ausalt. Niigi tarvitatakse neid liiga palju.
Postitusi: 637

Postitatud: 22-02-2017 14:50


Minul aitavad naha puhul toitumine, õhk ja igapäevane nahahooldus (vahetan pidevalt vistrikupulki, kasutan pesugeeli, korra nädalas mask, kookosrasv või näokreem jne). Samas täielikult ei ole suutnud aknest vabaneda.
Mis puudutab depressiooni, kui tunned, et enam ei suuda, siis ära häbene psühhiaatri poole pöörduda. :)
Postitusi: 3

Postitatud: 16-08-2017 16:26


Kas sa võtad mingeid vitamiine ka?
Postitusi: 14891

Postitatud: 19-08-2017 16:48


mingitesse maskidesse ja kreemidesse ma ei usu, seestpoolt tuleb ikka "ravida" ja kõigepealt teha oma mõtlemine ja hing korda.
Postitusi: 2772

Postitatud: 08-10-2017 23:23


Proovi siis toidulisandeid. Mõtle positiivselt. Vanusega kaovad ehk mingi hetk ka ise.
Postitusi: 1097

Postitatud: 08-10-2017 23:29


Mul on sama teema, aga komedoonidega, mis on üle terve näo ja neist on tekkinud ka inetid armid. See on suht stressi tekitav, kui ükski asi ei aita. Täiesti mõttetu. Ei toidu reguleerimine, meigivabadus, erinevad näohooldused, vitamiinid, ravimid... mitte midagi. Samuti nõutu.
Postitusi: 10

Postitatud: 29-10-2017 21:49


Kõik algab õigest toitumisest ja sellele lisanduvad muidugi õiged nahahooldus- ning jumestustooted. Uuri Pure Cosmetics Eestis ning proovi nende tooted. Samuti võtab see artikkel antud mõtte väga hästi kokku; http://www.paljasporgand.ee/enesemurgitamine-labi-naha/
X