Postitusi: 637

Ikka see raha

Postitatud: 04-10-2016 14:42

Kuidas hoiate kokku ja palju suudate igakuiselt raha kõrvale panna? Kas teete lisaks põhitööle veel miskit väikest, et lisaraha teenida?
Üritan, mis ma üritan, kuid ei õnnestu väga kõrvale panna ja raske ka välja mõelda, mis see parim lisatöö olla võiks.
Postitusi: 8442

Postitatud: 04-10-2016 23:46


Saan päris palju iga kuu säästa.
Üritan vältida osturalli ajal kaubamajja sattumist
Postitusi: 3929

Postitatud: 05-10-2016 06:03


Minu motivaator - vaene ei ole just eriti tore olla. Kindlasti motiveerivad mind teised inimesed, need, kes minust veel võimakamad raha säästmisel. Õnneks oman päris tugevat distsipliini, ei pea isegi eraldi kontot tegema raha kogumiseks. Seda teen kasutaja Kanaga sarnaselt, kui mingi suurema asja maha müün, siis panen eraldi, ei hakka kulutama
Postitusi: 49428

Postitatud: 05-10-2016 14:07


Säästa ei oska, kõik kulub ära. Olen igatpidi üritanud, aga noo ei õnnestu kuidagi, toidu pealt kokku ei suuda hooda, elan üldse liialt emotsioonide ajendil, iial ei tea ju kas homset päeva näen. :)
Postitusi: 3016

Postitatud: 05-10-2016 20:02


Mina olen ka supersäästja, aga samas ei ole kide/kade. Sünnipäevadeks-jõuludeks teen alati häid kinke, ei ole kunagi kahju teistele välja teha või sõpru kodus võõrustada-kostitada. Hoiangi raha ENDA ARVELT kokku. Palgapäeval panen kohe mingi osa kogumishoiusele ning "unustan" selle ära - mängult seda raha ei ole. Raha kasutan kas reisimiseks, kodutehnika või mööblitüki ostmiseks, remondiks või mõne muu tähtsa väljamineku tarbeks.

Ei käi maniküüris-pediküüris-massaažis, pole geelküüsi ega kunstripsmeid. Juuksuris käin 2-3 korda aastas, et juukseotsi lõigata (värvin ise). Üleliigseid kreeme-seerumeid-lakke-geele-seepe ei osta. Šopahoolik ei ole - kannan kleite-seelikuid ning need peavad mul kaua vastu. Ühesõnaga - ei meeldi üleliigsed asjad, mis vedelevad ja kuhjuvad kusagil. Pigem ilus, puhas kodu ja raha, kui segadus ja tühi rahakott.

Keegi siin mainis, et talle meeldib rikkalikult süüa teha. Mul on vastupidi: armastan süüa teha, aga ei taha seejuures üleliigseid toiduaineid kasutada. Maitsvaid ja tervislikke toite saab ka palju lihtsamalt ning odavamalt teha. Laktoositalumatus on teinud minu menüüs ka korrektuure. Ühest küljest läheb raha rohkem, sest laktoosivabad tooted on sageli lausa 2-3 korda kallimad! Teisest küljest ma ei osta enam nii palju šokolaadi-kommi-jäätist ega käi väljas söömas, nii et see viib asjad jälle tasakaalu.

Kodus kustutan lampe, vesi hambaid harjates ei voola, poes käies kasutan riidekotti, jne. Tunduvad pisiasjad, aga kuu lõikes (ja aastate lõikes) säästab see palju raha. Ma arvan, et just endale EI ütlemine tundub mõnele nii raske. Minul sellega probleemi ei ole.
Postitusi: 3427

Postitatud: 05-10-2016 20:49


Eks selle kokkamisega on harjumise asi ka - ma olen nt suurest perest pärit, kõik esiemad kokad, ei oska (veel) teha süüa puhtalt nendest asjadest, mis kapis on - aga ma püüan :). Aga see teema siin on ikka ilgelt huvitav, nii palju häid nippe :). Eile nt tegin riisi ja hakklihapada, ainus asi, mille poest juurde ostsin, oli hakkliha, järgmisel päeval võtsin sama toidu kooli kaasa ja allesjäänud riisist tegin hommikusöögiks piimasuppi :D
Postitusi: 29489

Postitatud: 05-10-2016 21:02


Kui ma kodus kokkan ja säästuperiood on, siis teen ka vahest toite, mille toorained saan kätte 5 euroga ja neid siis saab süüa 2 korda terve pere. Aga kui niimoodi pikemalt säästurežiimi peal olla, siis tekivad need nö kulutamissööstud. Ostan ikka mingi riidehilbu vnii. Eile tellisin tööle sushit. Lihtsalt nii siiber on nendest arvetest ja kohustustest ja libastusin ja raiskasin enda peale säästuaja nelja söögikorra raha. Kõht oli täis 4 tundi ja siis pidi jälle miskit mugima hakkama.
Postitusi: 8336

Postitatud: 05-10-2016 21:31


Tsiteeritud:

säästmine on mõttetu teema, eriti noorena. ainult enese arvelt teed seda, miski abstraktse numbri pärast mis su elukvaliteeti ei tõsta

ma olin 17 ja lubadeta kui sõitsin X5-ga ringi millel taga 315 rehv. bemar on väga kapriisne ja julgelt 6000-7000 kulus krooni ajal kuus. tagantjärgi mõeldes, kas ma oleks pidanud selle summa "säästma" mingi idiootselt madala 10% aastas tootlusega? hell no, sest need nooruse aastad ei tule tagasi kunagi enam ja eided olid selles vanuses head värsked, naiivsed ja rikkumata.


hell yes! vähemalt keegi olgugi, et troll
kes ei tegele investeerimisega ega fondidega jne

Olen õnnelik iga mahaprassitud euro üle
Postitusi: 942

Postitatud: 05-10-2016 21:38


Ma ei ole ka eriline raha koguja tüüpi. Pigem kogun mälestusi, mida raha eest saab - reisin; söön hästi; pidutsen kui vaja; "investeerin" hobidesse jms.
Postitusi: 2139

Postitatud: 05-10-2016 21:49


G65, Noobie ja Marze jutus on iva- selles pole kahtlust! Ausalt öeldes, praegune olukord kus isegi taksojuhid ja koristajad räägivad säästmisest ja investeerimisest on natuke hirmutav. Kas varsti on oodata uut majanduslangust?
Postitusi: 3146

Postitatud: 05-10-2016 23:11


Säästa tulebki selleks, et ükspäev kui midagi juhtub, siis on abi kohe olemas. Majanduslangus, töökaotus, kodu läheb põlema, mees viskab välja/jätab maha, auto läheb katki ja remont on väga kallis (automaatkäigukasti remont ntx). Siis olete sabad jalgevahel ema-isa ukse taga: "emme,aita.."
AGA nõustun sellega ka, et loomulikult peab mingeid elamusi ja mälestusi ka "ostma" endale
Kuigi mõistlikum oleks esimese asjana ikka kõrvale panna ;D
X