Postitusi: 7

Millist nahaarsti..? /probleemne näonahk

Postitatud: 11-01-2016 00:20

Hei teie kõik!

Neid postitusi on kindlasti sadu, kui mitte tuhandeid, siin ja igal pool mujal foorumitest. Ometigi tahtsin ikkagi küsida veel isiklikult.

Mul väga väga probleemne näonahk ja on olnud vist suhteliselt enamuse mu elukesest.. (20aastat). Igatahes mul on tohutult palju punne, vahepeal nagu periood kus neid tõepoolest jäi natuke vähemaks, aga ma ei saagi siiani aru millest see tingitud oli.
Eriti palju punne tuleb enne menstruatsiooni perioodi ja tavaliselt ka selle ajal on neid punnikesi päris palju. Olen proovinud väga paljusid asju - kõikide kreemide, geelide, õlide ja vedelike nimed hetkel meelde ei tule, kuid tõesti olen proovinud igasuguseid asju.
Nahk on mul väga tundlik ning väga kuiv, seega kõik igasugused puhastusvedelikud mõjuvad nahale ikka väga halvasti ja võin käega pühkides valgeid tükikesi näost maha nühkida. Ainuke kreem mis natukenegi leevendab ja niisutab on aloe vera kreem.

Siiski tahaksin uurida, et kas kellelgi on umbes täpselt sama seis ning mida sa kasutad, et lahti saada punnidest.
Kui viimane häda käes on, siis panen lõpuks nahaarstile aja kirja, hetkel aga tahaksin veel veidi ise nuputada, kuna kõiki asju pole kindlasti proovinud.
Eriti huvitavad mind kreemid jms asjad, mis just nimelt apteegis müügil on, mida soovitate?
Postitusi: 4475

Postitatud: 11-01-2016 00:40


Proovi neid pärmitablette. Aga mul läks paremaks alles siis kui läksin üle mineraalkosmeetikale. Väga harva tuleb punn. Enamasti kui söön šokolaadi siis hüppab välja.
Postitusi: 7

Postitatud: 11-01-2016 00:43


Isegi neid olen juba proovinud! :) Mulle tundus, et läks nende tarvitamisega veel hullemaks..
Postitusi: 3744

Postitatud: 11-01-2016 00:45


Kui vana Sa oled? Soovitan Avene sarjast AC pesukreemi ja taastavat kreemi, need tooted leevendavad kuivust ja ei ummista poore.
Postitusi: 530

Postitatud: 11-01-2016 00:45


No... kui juba 20 ja enamuse elust selline olukord olnud, siis ma ei saa küll aru, miks sa nahaarstile pole läinud. Need vahendid ka reaalselt mõjuvad... nt Dalacin mõjus mul punnide vastu hästi, samas polnud väga kuivatav. Niisutamiseks kasutan looduskosmeetikat, ei ummista poore.

Muidugi endal aitas ka vee joomine ja veidi toitumise korrastamist, kuigi mul pole ka hullu probleemi nahaga.
Postitusi: 3037

Postitatud: 11-01-2016 02:24


Selles suhtes, et nahk peegeldab keha sisemist olukorda. Kõiksugu mürgid väljuvad nahal, ka mis emotsionaalset/vaimset laadi lisaks toitumisele, tegelikult põhiliselt ikkagi need. Et lisaks toidulaua korrastamisele+piisavas koguses vett, kui võimalik, korrasta ka oma elu. Ja puhasta maksa, joo maksateed, apteekides saadaval. Ja mine nahaarstile ka, kui soovi, aitab pealmist olukorda siluda. Tegelikult soovitusi palju, ei tea, mida Sa juba proovinud oled. Lisaks trenn jne, kõik see aitab kaasa.
Need rohud, mis mul kunagi veits aitasid, olid nahaarsti retseptiga. Üks oli Dalacin ja äkki Aknefug ka, kindel pole, aga need ikkagi hormonaalsed, seega ka minhi kahjulikkuse aspekt sees. Muidugi kui ilma ei saa, siis pigem see ravi. Samuti antibeebipillid on osadel aidanud, nagu ehk tead, aga jällegi omad riskid seal.
Postitusi: 3146

Postitatud: 11-01-2016 12:28


Mulle tundub, et olukord ongi juba ammu nii tõsine, et on aeg nahaarsti poole pöörduda. Igasuguste pesuvahendite jm katsetamine mõjub lõpuks hoopis halvemini. Parim, mis ise teha saad, on vist ainult ohtra vee joomine ja värskes õhus viibimine. Las kosmeetika määrab arst.
Postitusi: 3146

Postitatud: 11-01-2016 12:29


Me võime sulle siin tuhandeid asju soovitada ja sa võid need k6ik ära proovida, aga arsti määratud ravimid tulevad niiviisi l6ppkokkuv6ttes lisaks sellele, et kasulikumad, ka odavamad.
Postitusi: 6305

Postitatud: 11-01-2016 13:38


Kas sa kasutad ikka ainult apteegikosmeetikat? Nii kreeme kui meigitooteid? Mulle nahaarst ütles, et mitte mingil juhul mingit toidupoe keemiat ei kasuta, ainult apteegitooteid. Isegi need Puhta Looduse, Nivea jne sarjade tooted pidid olema väga keemiat ja allergeene täis.
Ma olen kuulnud, et viimasel ajal nahaarstid kohe esimese asjana panevad punnide puhul Roaccutane kuuri peale, mis on ikka totaalne mürgitamine. See on tõsi, et punnide põhjus peitub organismis sees. Mul ema on ka arst, küll teise eriala arst, aga tema patsient nii muuseas kurtis akneprobleemi ja ta soovitas tal proovida mõnda aega kõik piimatooted välistada, tuligi ilma analüüsideta katse-eksitusmeetodil välja, et punnide põhjus oli laktoositalumatus. Ja kusjuures, mul ema rääkis, et toitumiskoolitusel neile öeldi, et vereproovidega väga tihti isegi ei avastata gluteeni- ja laktoositalumatust.
Postitusi: 14891

Postitatud: 11-01-2016 17:05


sõbranna proovis roaccutane'i ja temal on uuesti terve nägu punne täis, kuigi ravi oli pikk ja vaevarikas.
Postitusi: 3427

Postitatud: 11-01-2016 17:13


Mine nahaarstile!! Nahaprobleemide põhjused saavad tihti alguse seestpoolt, ehk on sul veres põletik või hormoonid tasakaalust ära.
X