Postitusi: 1

Kiri naabritelt... Mida Teie teeksite?

Postitatud: 14-07-2015 22:06

Elame rahulikult mehega väikeses äärelinna kortermajas teisel korrusel. Meie suure toa ja köögi alla jääb alumiste naabrite pisike korter ning pidevalt tuleb neilt FB-i kirju, mis neile jälle ei meeldi, küll see, et meil aias 1 auto rohkem on jne. Ja mainin kohe ära, et me ei tee toas sporti, lapsed ei jookse mööda korterit, midagi ekstreemset suures toas ei harrasta, lihtsalt ELAME ja köögist suurde tuppa peame tõesti kõndima.

Seekord tuli selline kiri:

Kirjutan selleks, et olukord on hull. Lihtsalt infoks, et te oleksite kursis ja ehk saaksite ka midagi ette võtta, et pisutki ka enda privaatsust väärtustada, kui te seda muidugi vajalikuks ja oluliseks peate. Lihtsalt leian, et Teil elukaaslasega on ka õigus teada, et vähimgi samm, liikumine, tegevused (absoluutselt kõik tegevused) on alla meie korterisse selgelt kuulda. Sisuliselt oleme x-iga Teie igapäevased nö. sammulugejad. Kõik tulemised, minemised, olemised, sport ja muud tegevused…. on detailselt alla kuulda, ka rahulikult astutud sammud. Ma ei ole tegelikult virisev depressiivne saagija, aga see olukord millesse me sattunud oleme, on pehmelt öeldes stressi tekitav. On sellele lahendust? Panime tagumisse suuremasse tuppa topeltlae. Ei ole erilist efekti, kui aus olla. Nüüd avastas X, et oleme järgmise toaga targemad ja paigaldada tuleks mingi spetsiaalne sammusummutus materjal. See on mõeldud küll põrandale, kuid vast sobib ka laele. Tegeleme sellega uuesti esimesel võimalusel. X on praegu tööl ja päevad on pikad. Kui Teile on Teie privaatsus oluline ja ei ole meeldiv teada, et Teie naabrid sisuliselt hingavad Teiega ühes rütmis, ehk saaksite ka Teie midagi ette võtta? Ma pean silmas põrandate helikindlamaks muutmist. Äkki aitaks kasvõi vaip?! Kui Te oleksite huvitatud kui kõvasti kostub, saab seda korraldada. Üks teist saab all, meie juures kuulata, kui teine ülal kõnnib. Nõnda saaksite ka ise olukorda nö. objektiivselt hinnata. Kui Teile tundub, et kuri blondiin on jälle nö. omas elemendis so. kurje kirju saatmas ja midagi nõudmas, siis see kiri siin on lihtsalt info ja palve naabrilt naabrile.

Mida Teie sellises olukorras teeksite? Vaibad on meil kõikides tubades koguaeg maas olnud.
Postitusi: 6246

Postitatud: 14-07-2015 23:16


Kui üleval elavad mingid puukingadega narkomaanid, siis suht ebamugav küll vist.
Postitusi: 1910

Postitatud: 14-07-2015 23:27


Esiteks, mine ja kuula kuidas on, kas ja kui palju kostub. Ja siis mine KÜSI teiselt alumiselt naabrilt kas neile kostub. Suurem osa inimesi ei kipu kohe kurtma.
Ja siis saab edasi mõtlema hakata kuidas vajadusel lahendada probleemi.
Postitusi: 6305

Postitatud: 14-07-2015 23:48


Mine kuula jah, kuidas kostub. Kiri on viisakalt kirjutatud, ei tundu mingi kius olevat. Samas on nad ise ju kortermajja kolinud ja seal tahes tahtmata ei saa täielikku vaikust nautida nagu eraldatud eramajas. Vaipa võite ju proovida, aga iseasi, kas sellest kasu on. Ma küll ei tea teie majanduslikku seisu, aga päris mingit remonti nad ka teile peale suruda ei saa, et põrandat helikindlamaks teha.
Postitusi: 6096

Postitatud: 15-07-2015 08:42


Mina lihtsalt eiraks. Korteris eladed pead paratamatult arvestama ka naabritega. Mis ei tähenda küll seda, et peadki taluma naabrite läemakat elustiili, aga kui te olete tõesti täitsa ok elustiiliga, siis on iga teir sammu tagaajamine lihtsalt naabrite poolne lollus. Saan aru, et alumistena peavad nemad kuulma ka samme, aga selline see korterielu juba on. Tegelikult leian, et eriti tobe ja argpükslik kurjutada sellest fb-s selle asemel, et tulla ja rääkida ise.
Postitusi: 15746

Postitatud: 15-07-2015 09:02


Tsiteeritud:

Mina lihtsalt eiraks. Korteris eladed pead paratamatult arvestama ka naabritega. Mis ei tähenda küll seda, et peadki taluma naabrite läemakat elustiili, aga kui te olete tõesti täitsa ok elustiiliga, siis on iga teir sammu tagaajamine lihtsalt naabrite poolne lollus. Saan aru, et alumistena peavad nemad kuulma ka samme, aga selline see korterielu juba on. Tegelikult leian, et eriti tobe ja argpükslik kurjutada sellest fb-s selle asemel, et tulla ja rääkida ise.


Ütlen täiesti ausalt, et ei kuule korteris mitte kellegi samme. Pigem kuulen stepsli kaudu seda kui naaber möirgega ringutab ja ajab mind naerma

Minu arust eiramine on ka nõme. See, et korra all käia ja kuulata, kas probleem tegelikult ka eksisteerib või on pseudoprobleem pole ju tegelikult raske. Ja siis alles otsustada mida teha, mis sellest, et vaibad juba tegelikult olemas on - kui on pseudoprobleem siis saab alt naabrile öeldagi, et okei ostame vaibad. Oleneb millal maja ehitatud on - ei imesta kui reaalselt ka keegi ehitajatest praaki on teinud ja lae ning põrandavahe "tühi" oleks.
Postitusi: 991

Postitatud: 15-07-2015 09:20


See on see vastik korterite miinus jah. Kõik kostub läbi. Oma maja oleks alati etem. Aga jah nõustun siin teistega.
Postitusi: 55268

Postitatud: 15-07-2015 09:28


Ise pole küll kuulnud kuskil,et asi nii hull on,et igat sammu kuulda oleks, tundub natuke liig. Mõistlik inimene tuleks räägiks,mitte ei kirjutaks kuskile. Läheks kuulaks mehega,kas asi tõesti nii hull, kui jah, siis võtaks midagi ette alles.
Postitusi: 6

Postitatud: 15-07-2015 11:13


Kas elad samas majas, kust minagi hiljuti, sest meil oli ka absoluutselt iga samm kuulda:D

Naabrite iga sammu kuulmine on kohutav! Ise lahkusin samal põhjusel oma eelmisest korterist. Ma olen üpris kindel, et minu naabritel puudus mööbel, mille tõttu nad 24/7 ühest korteri otsast teise trampisid ja jooksid ja hüppasid.

Need, kes siin ignoreerida käsevad, peaksid metsa metslaste kombel elama kolima! Korteris elades peab üksteisega arvetsama. See pole kummagi naabri süü, kui korter nii halvasti ehitatud on, kuid midagi peab ette võtma.
Pehmed sussid peaksid sammu veidi pehmendama ja elevandilaadseid samme võiks üritada vältida:)
Postitusi: 1

Postitatud: 15-07-2015 11:27


Ise olen kunagi elanud ka esimesel korrusel, kus üleval olev naisterahvas oli lapsehoidja ning päeval jooksis mu kohal iga päev keskmiselt neli 3-6-aastast last. Vahel, kui tahtsid rahu ja vaikust, siis jah, häris küll, sest samme oli kuulda, aga mul ei oleks pähegi tulnud kirjutada või ka viisakalt minna ja öelda talle, et äkki enam lapsed ei mängiks, sest need on ju lapsed. Kui olen valinud elada esimesel korrusel, siis olen seda mõistusega võtnud, et keegi mu kohal elab.
Aga hetkel pole meil mehega isegi väikesid lapsi siin ringi jooksmas.
Mees kirjutas neile viisakalt vastu, et mis nende nägemus oleks ja kuulamas käime siis ka ära, aga ega see viimaseks probleemiks siin majas ilmselt ei jää. Mõtlesin, et sellised naabrid on ainult kuskil kellegi teisel...
Postitusi: 7653

Postitatud: 15-07-2015 11:33


Sinu jutust jääb mulje, et kui elad kellegi all, siis peadki ükskõik mida kannatama. Ehk siis oledki elulõpuni süüdi selles, et kellegi all elad. Seega olete teie ise need, kes suurt kiusu ajavad.
X