Postitusi: 1

Palun väga teiepoolseid lahendusi!

Postitatud: 01-07-2015 11:45

Pika olukorra proovin kokku võtta lühidalt.

Minu abikaasal on 5aastane poeg, keda pean mõnikord hoidma, ema juures ta elab aga ema koguaeg tööl (lasteaed puhkusel) ja abikaasa ka tööl ehk laps tuuakse iga suvi minu kui "kasuema" kätte hoida.

Lapse ema ja isa vaheline kaugus on kuskil 150 km ehk edasi-tagasi solgutada ei saa.

Kui mul on viisakalt ja ausalt öeldes tunnen, et mind ei mõisteta ja blokk on juba ees, et kuuaega minu suvest läheb lapsele, kes pole minu oma ( jah, kõlan isekalt ) või on see elementaarne et kui tema vanematel aega pole hoian teda mina sest siiski minu abikaasa laps.

Läbisaamine on meil lapsega hea ja puuduvad pinged.. asi on lihtsalt ajas ja muudes põhimõtetes. Peale iga suvise kuuaja jätsin mainimata mõned nädalavahetused ja päevad ka muudel aegadel.

Loen ära kõik ütlused, isegi kui keegi tahab öelda, et oled isekas bitch :D ausus loeb!!
Postitusi: 6305

Postitatud: 01-07-2015 18:48


Tsiteeritud:

Tsiteeritud:

Kui su mehel sind ei oleks, siis mingi variandi ta ju leiaks, kus laps oleks seni, kuni ta tööl on? Või kasutabki juhust, et tal on ''lapsehoidja'' omast käest võtta?


Siis oleks lihtsam kõigile öelda, et palun hoia mind ei ole. kas siis vanaemale vms. Aga hetkeseisus tundub see nii veider, miks paluda kui mina olen


Aga kas sa oled siis pmst 24/7 kodus? Mingeid käike ega toimetusi pole? Sellisel juhul muutub natuke loogilisemaks, et eeldatakse, et sina kogu aeg last hoiad. Aga juhul kui sul on mingid käigud, siis ütlegi, et nt homme kell 13 pean ma kodust ära minema, palun organiseeri keegi, kes selleks ajaks last vaatama tuleb; sellel kuupäeval lähen ma nii mitmeks päevaks vanemate juurde, sa pead otsima kellegi, kes last hoiaks jne. Lihtne ja konkreetne. Kui hakatakse eeldama, et sa ka nt sõbrannadega kokkusaamisele või vanemate juurde külla minnes lapse kaasa võtad, siis see oleks küll liig.

Kui laps juba kooliealine on, siis pole probleemi, sest siis ei pea tema järgi kogu aeg vaatama, tegelema ja valvama. Lapse kohalolek ise, nagu ma aru sain, sind ju ei häiri.


Teemaalgataja, kas olid siin varem teise nimega? Kellelgi mingi aeg tagasi oli siin sama probleem. Kui sama inimene, siis on küll pikk aeg, kui ikka lahendust pole leitud.
Postitusi: 29489

Postitatud: 01-07-2015 22:00


A mõtle, kui laps elakski isaga, mis siis veel saaks. Ise võtsid omale lapsega mehe ja pead hakkama saama. Ja kui sina oleksid sellises olukorras, et sul on laps eksmehega. Kuidas sulle meeldiks, kui su praegune mees tahaks pidevalt lapsest lahti saada? Ja kuidas sinu on lood tööl käimisega?
Postitusi: 183

Postitatud: 02-07-2015 04:49


Tsiteeritud:

Mina saan probleemist täitsa aru. Sa küll teadsid, et sa võtad endale lapsega mehe, aga on ikka väike vahe, kas laps visatakse isa uue naise hoolde või on ta isa juures ja veedab aega oma isaga. Mina sinu asemel räägiksin sellest mehega, sest see laps ei ole otseselt sinu vastutus ja ilmselgelt täiskasvanud inimene tahab oma aega ka endale pühendada, ilma, et ta peaks kogu aeg last vaatama. Samuti, kui sul on kuskile soov minna, kuhu last kaasa ei saa võtta, siis ei ole sinu asi hakata otsima ja taga ajama lahendust, mida selle lapsega nii kaua teha ja kelle kätte jätta. Ma teeksin ettepaneku palgata lapsehoidja või mehel võtta laps enda juurde selleks ajaks kui tal endal ka aega on, et oma lapsega tegeleda ja koos aega veeta. Kui su mehel sind ei oleks, siis mingi variandi ta ju leiaks, kus laps oleks seni, kuni ta tööl on? Või kasutabki juhust, et tal on ''lapsehoidja'' omast käest võtta?


Jagan ka seda arvamust. Tundud liiga hea inimene, ja süümepiinu peaks vanemad tundma, mitte "kasuema", sest laps võib lõpuks Sind eelistama hakata ja oma vanematest võõrduda, lapsed ei ole rumalad. Lapsest on kahju, aga tõepoolest tundub, et oma vanemad on sujuvalt enda jaoks probleemi lahendanud ja mängivad nüüd selle peale, et "ei" nagu ei oleks võimalik ilma konfliktita öelda. Mõistuse piires on alati võimalik leida kokkuleppeid, aga kui olukord päädib sõrme andmisel käe võtmisega, siis see ei ole okei ja Sul on õigus oma vabale ajale, see ei ole egoism, see on eneseaustus, sa ei ela kellelegi teisele, igal inimesel on ka omad vajadused ja oma elu suhtest sõltumata. Kompromissil ja ärakasutamisel on vahe.
Postitusi: 183

Postitatud: 02-07-2015 04:54


A ja, et võttis lapsega mehe, mis mõttes pidi arvestama? Kas nad esimesel kohtumisel leppisid kokku, et lapsehoidmisteenus iga suvi kuuks on suhte üks tingimus? Mõistlikkust paluks.
Postitusi: 29489

Postitatud: 02-07-2015 07:54


Tsiteeritud:

A ja, et võttis lapsega mehe, mis mõttes pidi arvestama? Kas nad esimesel kohtumisel leppisid kokku, et lapsehoidmisteenus iga suvi kuuks on suhte üks tingimus? Mõistlikkust paluks.


Mitte lapsehoidmisteenus. Laps on pere osa ja normaalselt toimivas suhtes oleks laps iga päev koos oma vanematega. Niiet kuu aega aastas ja mõned nv-d on väga vähe. Vahet pole kas laps on tema geenidega või mitte. Ta on otsustanud olla ühe perekonna osa ja seega ka loomulikult on tekkinud kohustused. Ta ei ole lihtsalt naine. Eeldatavalt, et plaanib mehega siiski ühist tulevikku. Ta on kasuema.
Postitusi: 4791

Postitatud: 02-07-2015 10:34


Õpeta last end emaks kutsuma. See oleks reality check.
Postitusi: 3438

Postitatud: 02-07-2015 11:19


Issi või emme võtku lasteaia puhkuse ajaks töölt puhkus. Mismoodi iga aasta nii, et peab tööl sel ajal olema?!

Minu lapse lasteaias õnneks valverühmad, kui teised poolteist kuud puhkusel, kuid sellest kaks nädalat suudan ikka endale välja sebida.
Puhkuseplaanid pannakse paika hiljemalt kevadeks, seega aega planeerida küll. Ja normaalne tööandja saaks ka aru, et just sel ajal suvel vaja puhkust.

Postitusi: 1

Postitatud: 02-07-2015 16:30


Seoses sellega, et teadsin, kellega abiellun siis muidugi teadsin millega end sessuhtes seon, kuid nii lapse ema-kui ka isa poolt oli neil omavaheline kokkulepe juba, et uute elukaaslastega vms ei lase üüber lähedaseks neid (ärge nüüd valesti välja lugege) ja et mina olen issi naine ja tore tädi ja sõbranna pm, veel naljatasime sellega esialgu :D aga mida aeg edasi seda rohkem asjad hakkasid muutuma... kuigi mulle väga sobis see tädi staatus ja olla see, kes võib lollitada ja hellitada ja mõtetut nänni kokku osta, aga ainult see ma siiski olla ei saa enam :D

Ajapikku hakkas kõik muutuma ja ma ei olnud lihtsalt selleks valmis, see on minu arvamus...
Ütlen veel, et isa ei saa suviti puhkust, ja ema kohta ma ei tea, pidi koguaeg tööl olema. Ootaks meid ees siis kogupere tegevused vms selle kuu vältel aga seda ju ei ole.
Postitusi: 1689

Postitatud: 02-07-2015 19:50
Mitte lapsehoidmisteenus. Laps on pere osa ja normaalselt toimivas suhtes oleks laps iga päev koos oma vanematega. Niiet kuu aega aastas ja mõned nv-d on väga vähe. Vahet pole kas laps on tema geenidega või mitte. Ta on otsustanud olla ühe perekonna osa ja seega ka loomulikult on tekkinud kohustused. Ta ei ole lihtsalt naine. Eeldatavalt, et plaanib mehega siiski ühist tulevikku. Ta on kasuema.[/tsiteeri]

On ju lapsehoidmisteenus! Kui lapsel on ikka ema olemas ja laps kasvab tema juures, siis vastutab tema eest ema. Isajuurde viimine on üks asi aga tasuta hoiuteenust kasutada on teine asi. Teine asi oleks kui lapsel poleks ema ja ta elaks isa juures, siis saaks seda kasuemaks lugeda. Isa on ka ärakasutaja...
Postitusi: 29489

Postitatud: 02-07-2015 22:02


Njah. Vb ma ei oska nii iseka vaatega lihtsalt kaasa rääkida. Minu lapsel on ka isa olemas, aga minu uus mees hea meelega hoiab last, kui ma tööl olen. Küsibki, et miks ma ta isa juurde peaksin viima, kui tal võimalik lapsega koos olla. Ja ma olen lihtsalt üli uhke oma mehe üle, et ta on mees, mitte pubekas, kes ainult ringi ratsutamisest mõtleb ja pere elust nagu takistusest.
X