Postitusi: 15746

Sinikad

Postitatud: 24-06-2015 17:05

Jutt siis sellest, et sinikad tulevad maru kergestidad ja püsivad siiski päris kaua. Suudan viimasel ajal kuidagi kogu aeg oma jalgu ära lüüa - küll vastu voodit, kappi või mida iganes ja kohe sinikas kohal (varem enda arust niiii kergelt neid ei tulnud, aga siiski on nad alati üpriski kergelt tulnud; või lihtsalt jooksin vähem asjade pihta :D), samuti avastan sinikaid ka nii, et ise ei mäleta ühtegi tugevamat ära löömist - nt kintsu tagaküljelt jne (aga päris isetekkelised ka need pole, jusiis pole lihtsalt niikõva lööki vaja olnud, et mäletaks põhjust).

Igatahes, põhiküsimus selles, et kas keegi oskab öelda või teab, et kuidas sinikaid nö vältida või kiiremini kaduma panna. Mõtlen pigem seda, et kas on näiteks mõne aine puudus - mis aitaks vältida. Googeldades näiteks leiab erinevaid artikleid jne, kus põhjuseks c-vitamiini ja/või k-vitamiini puudust jne. Tõsisemaid probleeme ei karda - st vere hüübimisega jne pole probleeme. Hmm, hakkasin mõtlema, et tean, et viimasel ajal on kindlalt magneesiumupuudus (sagenenud jalakrambid) ja kuskil toodi ka see põhjusena välja? Ehk siia ongi koer maetud?!

Seega, on kellelgi veel sama mure olnud ja lahendust leidnud? Või siis tõesti ka mingit ülihead geeli vms, mis juba olemasolevad sinikad kiiremini ära kaotab :)

Postitusi: 38

Postitatud: 24-06-2015 19:33


Jhaah "ära löömised"

Muidu kui saad haiget siis pane külma peale et ei läheks päris hulluks ja kui juba on sinikas siis aitab kiiremini üle minna soe.
Postitusi: 7653

Postitatud: 24-06-2015 19:43


Ma ka aeg ajalt avastan, et jalgadele mõni sinikas. Ega minagi ei mäleta kuna ma mingi "värdja" jalale sain. Üldiselt kaovad ka päris kiiresti.
Postitusi: 4791

Postitatud: 24-06-2015 20:30


Kui ma üks suvi oma jalgadelt 20 sinikat kokku lugesin, siis ma ka googeldasin JA võtsin ka soovitusi kuulda. Väga tõhus.

Postitusi: 6246

Postitatud: 24-06-2015 20:50


See sul jaanipäevade tüüpviga?
Postitusi: 15746

Postitatud: 24-06-2015 20:54


Tsiteeritud:

See sul jaanipäevade tüüpviga?


Jaanipäevad läksid täiesti valutult, aastavahetus oli hullem :D
Aga jah, eks põhjuseid ole erinevaid, küll jooksen jalaga vastu voodi teravat nurka või seinu sirgeks, kui üks päev jääb vahele siis teine päev topelt. Või üritan oma säärtega raskeid asju kukkumast peatada, nii, et sääred kaks nädalat marraskil(otseloomulikult kaasnesid sinikad). Hetkel lugesin paremalt jalalt neli sinikat, millest 2 ikka suht suured ja sinised ja kolmas päris lillakas ja kolmanda päritolust pole aimugi, maru kahtlase koha peal :D

Askorutin vist c-vitamiin ja rutiin? Iseensesest c-vitamiini olen sügisest peale võtnud ja selle puudust nagu ei tohiks olla, kõik haigused suutnud sellega minema peletada. Seega googeldades tundub, et rutiin mängib olulisemat rolli - seega võtan kasutusse ja magneesiumit pean ka nagunii kindlasti juurde ostma (mingi kaltsimag vms). Eks siis loodan, et asi pigem aine puuduses ja saab sellest lahti, nõme on suvel siniselaigulisena ringi käia.

Seda purki ma hetkel ei leidnud kust saada? Aga vast siis sobib see ka https://apteek.apotheka.ee/product/6744/ascorutin-tbl-n50
Postitusi: 6246

Postitatud: 24-06-2015 21:06


Sinikad tulevad sellest et veresooned lähevad liiga kergelt katki? Või millest?
Postitusi: 29489

Postitatud: 24-06-2015 21:32


Mul sama jama :D See geel aitab suht hästi. Paari päevaga sinikad kadunud. Ma ka nagu ei saa tappa ega löö ennast eriti tihti kuskile ära, aga täiesti lambi koha pealt sinikad.
Postitusi: 15746

Postitatud: 24-06-2015 21:46


Tsiteeritud:

Sinikad tulevad sellest et veresooned lähevad liiga kergelt katki? Või millest?


Jep, võinoh, sellest, et veresoonet katki lähevad. Ma nüüd ei oska öelda, kas liiga kergelt (enda puhul), sest löön end ikka päris tugevalt ära. Väga kergelt ka siiski ei tule, võimalik, et lööngi, et varasemast rohkem ära ja sp tunne, et sinikad tekivad kergemini . Hea, et varvastele sinikaid ei tule, lõin enne just täiega hooga vastu uksepiita varbad ära - vähemalt õnneks mitte küünte pihta Kõige lollim ongi see, et ma löön end ära just enda kodus - nagu ei teaks, kus asjad asuvad, mujal seda ei juhtu :D
Postitusi: 6246

Postitatud: 24-06-2015 22:03


Ferra, sinu puhul tulevad need äkki täispeaga trepist alla kukkumisest, või midagi taolist. Pärast lihtsalt ei mäleta enam.
Postitusi: 4791

Postitatud: 24-06-2015 23:50


Kui veresooned on haprad, siis lähevad kapillaaride seinad juba väikese surve peale puruks ning taastuvad väga aeglaselt. Rutiin kombinatsioonis c-vitamiiniga toimib nagu ime - veresooned taastuvad kiiresti ning edaspidi ei tule üldse nii lihtsalt sinikaid. Pluss aitab rutiin säilitada c-vitamiini antioksüdatiivset toimet kauemini.

Kõige parem uudis on see, et vitamiinide kohta on kuur ikka väga odav. Mistahes askorutiin töötab sama hästi, panin lihtsalt pildi ühest, mida olen kasutanud. See on vist ainus vitamiinipreparaat, mille toimet on NÄHA.

Muuseas vähendab askorutiin ka trombide tekke võimalust. See oli vihje istuva eluviisiga inimestele.
X