Postitusi: 9

Beebile piimasegu alates sünnist

Postitatud: 15-04-2015 12:44

Ootan last. Olen otsustanud, et laps hakkab saama RPA-d kohe alates sünnist. Ma põhjusi välja tooma ei hakka, kuna ei vaja ümber veenmist.
Kuna saan olema rongema ka haiglas arstide ja ämmaemandate silme all, siis küsingi, kuidas olete põhjendanud oma soovi last rinnaga mitte toita ämmakatele? (mitte et ma peaks üldse seda kellelgi põhjendama) ning kuidas käitusid rinnad, kui last kordagi rinnale ei pannud. Kas tekkis piimapais või ei juhtunud midagi.
Postitusi: 6305

Postitatud: 15-04-2015 13:56


Kas sa rinnapiima välja pumbata pole mõelnud? Rindade koha pealt ei tea, aga tuttavatel lapsed, kes on piimasegu saanud, on ikka jõhkralt paksuks läinud.
Ämmaemand ilmselt küsib, miks sa ei soovi rinda anda ja siis ütledki oma seisukoha.
Postitusi: 3438

Postitatud: 15-04-2015 14:30


Rinnapiimal olevad lapsed võivad samuti pontsuks minna, neid seostada pole eriti tark.

Sul veel aega ümber mõelda. Mina andsin vähe ja tissimajandus oli hirmus, kuid nüüd kahetsen seda. Rinnapiim on imikule parim.

Tasuks vähemalt algul natukenegi proovida.


Oht piimapaisule ja põletikule on olemas muidugi. See on täiesti individuaalne, kellel kui kiiresti kaob.
Postitusi: 9

Postitatud: 15-04-2015 17:46


Pean võtma ravimeid ning sel ajal on imetamine keelatud...:(
Postitusi: 3438

Postitatud: 15-04-2015 17:54


Sellisel juhul ei tohiks kellegil ütlemist olla, kui ravimite tõttu ei saa.

Ja peaksid olema ju ka mingid ravimid, mis piima ära kaotavad? Sellises olukorras saaksid ehk ka sina neid kasutada. Küsi oma arstilt.
Postitusi: 6986

Postitatud: 15-04-2015 17:56


Esiteks, sa ei pea kellegile midagi põhjendama, see on sinu elu ja sinu valikud! Ja mis puutub piimapaisu siis kahjuks sellest pole sul pääsu, pead lihtsalt ära kannatama, sest kui sa piima välja pumpama hakkad siis tekib seda kohe juurde. Varu külmkappi ohtralt värsket kapsast ja pane rindadele kapsalehti, see toob kohest leevendust.
Postitusi: 4126

Postitatud: 15-04-2015 20:20


Seda ravimiteemat võid oma vanaemale rääkida :D .. See on vähe ebareaalne, et tead ette, milliseid ravimeid kohe peale sünnitamist võtma hakkad, sest praegu sa neid ilmselgelt veel võtta ei saa, kuna see mis on keelatud imetavale emale on keelatud ka rasedale ilmselgelt. Lisaks sellele on Eestis kaks seisundit, mille puhul emad üldse ei imeta, need on HIV positiivsus ja aktiivne tuberkuloos. Igal muul juhul püütakse luua raviskeem, mille puhul lapsele saab vähemalt ternespiima anda ja järk-järgult minnakse üle kunstlikule toitmisele. Ka need juhud on väga harvad, näiteks raseduse ajal diagnoositud kasvajalised protsessid.
Postitusi: 6621

Postitatud: 15-04-2015 21:56


Miks sa üldse tuled foorumist midagi sellist küsima kui ise ei põhjendagi? Lapse toit on rinnas, kui rinda anda ei soovita, peaks välja piima pumpama. Lihtne - eks ämmakale ütlegi lihtsalt nii nagu su põhjused on. Kui naisel tekib rinda kenasti piim, siis on igati loogiline, et asendajaga toitmine on üsna taunitav.

Edit: kui pead ravimeid edasi võtma ka imetamise ajal, siis tõenäoliselt ämmakas ei küsigi sult mingit põhjendust, kui pead midagi kindlasti võtma ja selle ajal imetada ei tohi siis ju loogiline, et ei imetata.
Postitusi: 1161

Postitatud: 16-04-2015 00:38


Ära muretse, nad panevad sageli ise juba sünnitusmajas pudeli peale.
Postitusi: 272

Postitatud: 16-04-2015 07:13


minul vanem laps sai haiglas kohe pudelist, kuna mul oli keiser lõige ja laps oli minust pea terve päeva eemal ja kõht ju vaja täis ikka saada :) See ei ole kellegi asi midagi öelda, kui Sa ise ei taha / saa anda lapsele rinda. Eriti arstidel, kuna nad on lihtsalt arstid, nad ei ole üldjuhul mitte keegi Sulle :)
Omal mul mõlemad lapsed said 2kuud korralikult rinda, vanema lapse ajal pidin 2 kuu pealt ära lõpetama, kuna neerupõletik oli ja pidin antibiotse sööma ja see aeg ei tohtinud imetada. Ja üldiselt kui midagi on, pannakse ravimid ikka peale need, millega saab ka imetada :) Kuigi jah, mõne asjaga ei ole lihtsalt rohte, mis oleks võimalik süüa imetamise ajal.
Aga jah, üldjuhul on lapsel hea, kui 1-2 kuudki vähemalt rinna piima saab.
Postitusi: 1767

Postitatud: 16-04-2015 10:55


Olemas on tabletid, mis vähendavad märgatavalt ja koheselt rinnapiima teket. Seda antakegi just neile, kes võtavad nt ravimeid ja imetada ei saa. Kindlasti küsi haiglast, sest seal arstid neid annavad.
X