Postitusi: 51

Mees öösel kõnnib ning teeb muid tobedusi.. mures.

Postitatud: 22-01-2015 15:37

Mul mure mehe pärast..Peaaegu iga öö ta näeb midagi unes ning siis hakkab ta seal voodis kas omaarust ehitama vms..

Esimene kord kui see juhtus, siis keset ööd ütles et pean voodist maha minema sest tal vaja üks silumistöö ära teha..Küsisin,et mis asja..Ütles et tule palun eest..Tulin siis voodist maha ja mees tõmbas mu teki ilusti sirgeks, silus ära, etühtegi kortsu poleks ja keeras selja ning jäi magama.See oli nagu vihje et enam tagasi tulla ei või.
No too hetk oli naljakas, aga kui neid sagedamini juhtub siis paneb muretsema küll..

Teine kord, ärkas samuti öösel üles ja hakkas tekki enda ette seinaks panema..padja pani siis teisele poole..Uuris igaltpoolt kas on ikka kindel vms.. Küsisin, et mis teed.. Ütles et sõda tuleb ja ehitab seina ette et kindel..
Veits hirm tuli, hommikul muidugi naersime.

Neid lihtsalt nii palju olnud..Peaaegu iga öö..
Ühel öösel küünarnukiga surus vastu kõhtu mulle..Küsisin et mis teed kuna niii valus oli..
Ütles et sorry, ma arvasin et sa oled aknalaud..

Ta hommikuti nii väsinud ning välja puhkamata..Millest see tuleb?
Postitusi: 5322

Postitatud: 22-01-2015 16:07


Saada Soome tööle
Postitusi: 2600

Postitatud: 22-01-2015 16:17


Tekkis kohe küsimus, et kas mees töötab ehitussektoris?

Unekvaliteeti mõjutavad väga paljud faktorid. Alustades tervisest ning söömisharjumustest ning lõpetades igapäevaeluga ning stressiga.

Kas mees on proovinud enne und juua-süüa midagi rahustavat? Kummeliteed näiteks? See võib aidata. Teine asi, mis võib aidata on lõõgastumine. Ja mitte teleka või arvuti ees, mis võib hoopis aju rohkem tööle panna vaid näiteks jalutuskäik enne magamaminekut.

Aga muidugi kõige parem lahendus oleks professionaali poole pöördumine.

Postitusi: 1848

Postitatud: 22-01-2015 16:38


Seda unes asjade ehitamist ja et sõda tuleb, olen ma siit teemast lugenud, sa pole ainuke. http://buduaar.ee/Foorum/topic/240826
Postitusi: 1110

Postitatud: 22-01-2015 16:39


Sa ei ole enda öises mures üksi!

Minu oma on kahjuks või õnneks samasugune ja sellised "uneskõndimise"hood käivad tal juba alates lapsepõlvest saati külas. Vanaema tal jutustas, mis moodi koolipoisina oli läinud keset elutuba seisma suure seinakella ette ja oli karjunud üle elamise, et "kell on pool kuus!" ja oli magama tagasi läinud. Jah, pool kuus hommikul kui kõik magasid.
Viimati pidin ennast pool surnuks ehmatama kui öösel tunnen, et mind täiest jõust raputatakse. Minu esimene mõte oli, et maja põleb ja kuna ma olin veel nii unesegane siis ilma midagi küsimata tahtsin kohe voodist püsti hüpata. Vaatan siis, et mees on voodis istuli, silmad kinni ja keeras järsku pea minu poole ning siis kukkus kõva häälega röökima suunates käega üles lae suunas: "VAATA MIS SEE ON? MIS SEAL ON? KES, MIKS?" Sain siis aru, et taaskord ta magab ja teeb seda unes.
Küsisin kohe vastu, et kes seal siis on? Vastas selle peale, et ah tema ei tea, keeras külili ja norskas edasi. Hommikul ei mäletanud mütsigi.
Ja see on saanud nii sagedaseks, et enam ma vähemasti ei ehmata selliste asjade peale. Samuti on ta öösel ukselävel seisnud tekk ümber ja mind lihtsalt jõllitanud.
Postitusi: 4126

Postitatud: 22-01-2015 17:05


Sa tema käest ei ole küsinud, et milles asi või et ehk peaks pöörduma spetsialisti poole vms?
Postitusi: 9

Postitatud: 22-01-2015 17:30


Stress?
Minu noorem õde tegi ka sarnaseid vigureid, see oli päris jube.
Nimelt kõndis ta unes ringi, mu vanemad tabasid teda mitu korda öösel just sel hetkel, kui ta hakkas koos tekiga uksest väljuma ja rääkis neile, et ta peab nüüd minema, küsimise peale, et kuhu, läks ta magama tagasi. Päris mitmed korrad ärkasin öösiti selle peale üles, et tema seisis minu voodi ees, tekk ümber, ja LIHTSALT jõllitas mind. :D Mitu korda oli ka nii mu emaga. Hommikul ei mäletanud ta sellest midagi. Tihti juhtus ka nii, et ta hakkas öösel läbi une nutma, istus ja pani tule põlema ning pomises samal ajal midagi enda ette. Nagu mingi horror movie. :D
Tahtsime teda saadata professionaali juurde, aga see läks tal ise üle.
Perega oleme arvamusel, et tal oli stress, sest sel ajal, kui ta nii öösiti käitus, oli meil kodus remont ning ta pidi magama elutoas, pidevalt käis läbi toa mingi liikumine ning ta ei saanud selle tõttu hästi magada. Nagu ka keegi eespool mainis, siis und mõjutavad palju asju.
Postitusi: 4502

Postitatud: 22-01-2015 20:12


AHHAHAAHHAHA:D kus ma sain naerda, ausalt kui mul miski sellist toimuks ma vist aint naeraks:D aga jah vb kuskile ravime minna?
Postitusi: 6305

Postitatud: 22-01-2015 20:25


Ma soovitaks seda ravida. Tundub, et paljud suhtuvad naljaga ja võib tõesti naljakas olla, aga mu peretuttaval oli taoline asi. Alguses algas naljakate asjadega, et mees käis öösel süüa tegemas ja rääkis naljakaid asju, lõpuks aga hakkas juba vägivaldselt käituma. Samamoodi surus kõhu peale ja isegi lõi küünarnukiga näkku. Hommikul muidugi ei mäletanud sellest midagi. Üldiselt on ka mehe jõud naise omast suurem ja kui ta sind juba kägistama hakkab vms, siis ei pruugi su jõud enam temast üle käia.
Olen ka dokfilme vaadanud uneskõndijate kohta, päris paljudel oli just vägivaldsete juhtumitega probleeme ja naised ei julgenud enam isegi teises toas magada, ilma, et uksed vahelt lukustatud polnud, sest mehed üritasid neid öösiti ära tappa..

Unes kõndimine on ravitav, mida varem sellega tegeleda, seda parem.
Postitusi: 6444

Postitatud: 22-01-2015 21:24


Soovitaksin spetsialisti poole pöörduda
Postitusi: 9480

Postitatud: 22-01-2015 22:53


Olen kuulnud, et neid uneskõndijaid ei tohi üles äratada, vaid tuleb magama tagasi juhatada.
Minu sõbrannad(õed) lapsena kõndisid ka unes. Üks käis vannitoas kartulitega mängimas ja teine käis telefoniga helistamas(lauatelefonid olid siis). Mõlemad kasvasid sellest välja, ma loodan.
Soovitan ka abi otsida.
X