Postitusi: 3427

Eesti filmikunst

Postitatud: 22-12-2014 20:39

Kui kõrgelt hindate eesti filme, eriti neid, mis on ilmunud nii.. viimase 5-10a jooksul, eriti viimasel paaril aastal? Millised on lemmikud, millised meeldivad vähem? Kas eelistate eesti filmidele omast iseäralikkust (no paljud on ikka päris suure kiiksuga filmid tglt) või jääte siiski tüüpiliste Hollywoodi filmide juurde?

Postitusi: 3427

Postitatud: 22-12-2014 20:43


Vastan ise ka ikka!1!!

Mulle on siiani vist kõige rohkem meeldinud "Kertu" ja "Risttuules". Viimane on eriti ilus film, nii võluvalt lihtne, nii vähesega on öeldud nii palju. Kõige veidram on probs "Maastik mitme kuuga", mis on niii imelikuks keeratud, et seda "diipi" sisu on väga raske otsida (sest tõsiselt - sperma praadimine ja selle söömine, mv??!! Hiljem kirjutati, et see väljendab meeste ülimat soovi vabaduse järgi jne, aga no mina seda tõesti ei leidnud tol hetkel).
Postitusi: 2505

Postitatud: 22-12-2014 20:59


Üldiselt olen alati kettas kui jälle mõni meie film välja tuleb, kuid kahjuks viimased aastad on lootusi ikka täiega petnud ja nüüd olen skeptiliseks muutunud. Näiteks läksin kunagi suure hurraaga Deemoneid vaatama, et Tambet Tuisk ja Evelin Võigemast ja Ain Lutsepp ja Ene Järvis jne... Paljulubav. Aga jäin konkreetselt magama kinos. No ja sellised filmid nagu see Kormoranid näiteks, need ei meeldi mulle kohe ÜLDSE (millegipärast Maimiku asjad üldse ei meeldi).
Kui natuke ajas tagasi minna siis mulle meeldis 2008a Liina Paakspuu film Soovide puu. Väga huvitavalt tehtud, kuigi algul tekitas minus küll palju küsimusi. samuti 2010 vist? tuli välja Polli päevikud Tambet Tuisuga. Seda loeti ka osaliselt meie filmiks - see meeldis ka.
Kertul ei olnud viga, kuid väga hullu emotsiooni ka ei tekitanud.
Paljukiidetud Seenelkäik mulle ka ei istunud :( olen vist liiga pirtsakas.
Nägemata on veel Mandariinid, paljukiidetud Nullpunkt ja Kirsitubakas (tean jah, et laitsin just Maimiku maha). Niiet kui kellelgi arvamusi, loen hea meelega.
Postitusi: 5756

Postitatud: 22-12-2014 22:40


Ma vist vaatan filme nii vähe, et ei suudagi kuigi kriitiline olla, aga eespoolmainitutest Deemonid, Kormoranid, Seenelkäik ja muidugi ka Nullpunkt meeldisid küll väga, eriti viimane.
Postitusi: -18

Postitatud: 22-12-2014 22:59


Tsiteeritud:

Kui kõrgelt hindate eesti filme, eriti neid, mis on ilmunud nii.. viimase 5-10a jooksul, eriti viimasel paaril aastal? Millised on lemmikud, millised meeldivad vähem? Kas eelistate eesti filmidele omast iseäralikkust (no paljud on ikka päris suure kiiksuga filmid tglt) või jääte siiski tüüpiliste Hollywoodi filmide juurde?Hindan vanemat filmikunsti, aga tänapäevaseid filme pean suures osas mannetuteks. Puine näitlemine, lohisev sisu ja pikad monoloogid või vaikushetked näivad olevat praeguse aja märksõnadeks.

Küll aga pean tegema siiski erandi- Mandariinid olid üllatavalt hea film. Päris hea tegelikult. Ka lastele mõeldud film "Ruudi" oli võrdlemisi nunnu film. Samas nt "Vasaku jala reede" oli ülim jama.
Postitusi: 6986

Postitatud: 22-12-2014 23:07


Juba seda teemat avades mõtlesin Ruudi peale:D. Mu tütrel on plaat ja just eile õhtul sai taas koos vaadatud.
Postitusi: -18

Postitatud: 22-12-2014 23:09


Tegelikult kui meenutama hakata, siis "Klass" oli ka hea film :) Ja "Disko ja tuumasõda" meeldis mulle ka. Pean vist varasemad sõnad tagasi võtma- ikka on neil päevil ka häid filme tehtud.
Postitusi: 6305

Postitatud: 22-12-2014 23:17


Mulle ka ''Ruudi'' meeldis. Väga meeldis ''Mina olin siin'' nii filmi kui raamatuna, ''Nullpunkti'' tahan ka lähiajal ära vaadata. ''Jan Uuspõld läheb Tartusse'' meeldib ka, ''Vasaku jala reede'' oli minu arust isegi vaadatav, aga kohati oli liiga ülepingutatud ja rõvedaks tehtud.
Postitusi: 5495

Postitatud: 22-12-2014 23:29


Nullpunkt ja Kirsitubakas olid ylihead, soovitan kindlasti!
Postitusi: 2505

Postitatud: 22-12-2014 23:48


Ruudi oli tõesti nunnu. Ma nüüd lähen natuke ajas tagasipoole, aga siiski mitte väga kaugele. No minu arvates Nimed Marmortahvlil on küll ikka fantast film. Ja millegipärast meeldib mulle ka Kuldrannake. Ja minu suur armastus, Sügisball - nii raamat kui film.
Postitusi: 14226

Postitatud: 23-12-2014 00:53


Mul tuli üks hetk blokk peale...vaatasin Nimed marmortahvlil, siis Klass, siis vaatasin Mina olin siin, siis Detsembrikuumus, siis Puhastus, siis Kertu, dokfilm Varesesaare venelased. Äärepealt oleksin läinud vaatama filmi Punane elavhõbe, aga kui sain mitmeid teateid jälgist vägistamisstseenist, mõtlesin ümber. Aitab kah sellest vägivallast ja vägistamisest. Lihtsalt väsinud ja tüdinud olin sellest - nagu võidu, et kes suudab rämedama kaadri sisse põimida filmi. Olgugi jah, et nii mõnigi nendest oli hea film ja oli ka õigustatud stseene, siis lihtsalt see mass, mis peale tungis, oli nii väsitav.

Siis olid need natuke omamoodi filmid nagu Soovide puu, Malev, Sigade revolutsioon...Ja suhteliselt mitte-midagi ütlevad Jan Uuspõld läheb Tartusse ja siis Vasaku jala reedest nägin treilerit ja noh - ei tekitanud kohe üldse tahtmist vaadata.
Ühesõnaga ma olen suhteliselt kriitiline nende "Teeme imelikuks ja vägivaldseks, siis saame palju feimi" filmide suhtes...juba kahtlustan seda Nullpunkti ka selles, tundub nagu miski Klassi ja Mina olin siin ristsugutis, ei plaani vaatama minna. Ja Kirsitubakas tundub lihtsalt see omamoodi film olevat, aga ok, selle isegi ehk vaataks ära.

AGA!

Kogu selle kriitika tasakaalustamiseks on ikkagi häid filme ka, näiteks meeldib mulle Seenelkäik, Eestlanna Pariisis, klassikad Viimne reliikvia ja Kevade ja noh, eks neid ikka on...oh ja neid vanemaid igasuguseid Vanapaganaid ja Mäeküla piimamehi jne enam ei mäleta ka nii hästi, eks nad on kah, aga jah, tase muidugi tõuseb järk-järgult, õpitakse vigadest jne. Neid filme nii palju, et võibki kategoriseerima jääda ja jälle tuleb miski meelde :D

Aa jah seda ka, et need lastefilmid küll meeldivad, nt Lotte ja siis Röövlirahnu-Martini ja Ruudi stiilis, nüüd see sari Väikelinna detektiivid sarnast stiili - selliseid mulle kindlasti oleks lapsena meeldinud väga vaadata. Ja see Suur maaltritöö oli ka päris omapärane..ja lühifilme on ka teisigi häid.
X