Postitusi: 69

Juuste ravimine !

Postitatud: 21-12-2014 11:23

Kuidas panna oma juuksed kasvama ja paranema. Mida muuta , mida süüa , mille kasutamine lõpetada... ?

Kasutan šampooni, palsamit ja juukseotsaseerumit. Pesen pead iga päev või ülepäeviti...hea meelega vähendaks seda, aga kui tunnen, et juuksed on mustad kuidas saan siis tööl mugavalt olla ? Vb lähevadki mul juuksed liialt kiiresti rasuseks...mis selle vastu aitaks.

Suurem osa sellest murest on aga see, et mu juuksd aina murduvad...kui veel aasta eest olid mu juuksed natukene üle õla siis nüüd on nad nii palju murdunud , et ulatuvadvaevu õlani...kannan palju juukseid patsis...kas see murrab ? Lahti kandes on nad nii inetud , sest on vägaa õhukesed ja katkised... .

Ka juuksevärv mulle enda oma ei meeldi üldse, sellepärast olen neid heledamaks värvinud...kas oskate soovitada häid heledaid blonde värve, mis kahjustaksid võimalikult vähe..v juuste korda saamiseks üldse ainult juuksuris värvida juuri ?


Andke nõu ja kritiseerige kui vaja....aga tahan om juukseid korda saada :S
Postitusi: 15746

Postitatud: 21-12-2014 14:35


Ei mõelnudki seda, lihtsalt tihti kadetsen ja tänaval on ka näha, et tihti mida tüsedam seda suurem "parukas" peas. Jusiis kehal lihtsalt jääb ka piisavalt toitaineid jms üle, mida saab juuksekasvu "Suunata" jne. Ise olen kade - tahaks ka, et juuksed kiiremini kasvaks ja veelgi paksemad oleks :D
Postitusi: 6305

Postitatud: 21-12-2014 16:53


Tsiteeritud:

Ning toitumise koha pealt kusjuures olen märganud enda tuttavate jne pealt, et mida ülekaalulisem inimene on (seal hulgas tarbib suures koguses rämpstoitu) seda paremini juuksed ka kasvavad ja paksemad on.


Mina ei taha uskuda, võib-olla on lihtsalt su nendel tuttavatel head juuksed. Ma tarbin ikka väga väga palju rämpstoitu, pole küll hullult ülekaaluline, aga juuksed ei kasva üldse. Samuti mõjutab juuste olukorda tervislik seisund, aga raskelt ülekaaluline sisuliselt ainult rämpsust toituv inimene ei ole üldiselt kõige tervem ja ei saa öelda, et mu ülekaalulistel tuttavatel oluliselt paremad juuksed oleks kui teistel. Lihtsalt kokkusattumus.
Postitusi: 15746

Postitatud: 21-12-2014 16:58


Tsiteeritud:


Mina ei taha uskuda, võib-olla on lihtsalt su nendel tuttavatel head juuksed. Ma tarbin ikka väga väga palju rämpstoitu, pole küll hullult ülekaaluline, aga juuksed ei kasva üldse. Samuti mõjutab juuste olukorda tervislik seisund, aga raskelt ülekaaluline sisuliselt ainult rämpsust toituv inimene ei ole üldiselt kõige tervem ja ei saa öelda, et mu ülekaalulistel tuttavatel oluliselt paremad juuksed oleks kui teistel. Lihtsalt kokkusattumus.


Ega see polegi mingi reegel, lihtsalt ausalt öelda tänavalgi jalutades silma paistnud. Ning otseloomulikult suurem osa sõltub geenidest. Ja ega ei mõtle ka otseselt rasvunud, aga (natukenegi) ülekaalulisi. Isegi kui tänaval vaatad, et keegi neiu ülekaalus, juuksed samuti värvitud-ehk ka sirgendatud,lokitatud, aga pikad-paksud juuksed. Ning ega vaevalt ka ainul rämpstoitu ei sööda. Lihtsalt kui näiteks dieeti pidada, siis keha kulutab esmajoones kõikjale mujale vajalikud toitaineid ära jne - juuksekasv pole nii prioriteetne ja on näha, et kel muidu näiteks juuksed kiiresti kasvavasid muutub kasv aeglasemaks. Samuti ka võivad juuksed hakata välja kukkuma. Lihtsalt tahtsingi tähelepanu sellele pöörata, et mõningane rämpstoidu söömine tegelikult pole tervisele mitte midagi väga hullu :) (mitte siis äärmuses ainult rämpstoidust elamine)
Postitusi: 3427

Postitatud: 21-12-2014 17:21


Minul aitas tervislik toitumine ikka väga - lisaks muule kadus ka kõõm jne.
Kasvu soodustas tõesti väga hästi biotiin, aga ma võtsin seda üle aasta, mitte ainult ühe purgi jagu.
Postitusi: 3558

Postitatud: 21-12-2014 18:57


Paljud ütlevad, et neil rikub värvimine juukseid, kuid minu juukseid pole see kunagi kahjustanud ja olen ikka kõiksugu trikke enda juustega teinud.

Proovi kasutada riitsinusõli, osad ütlevad, et neil on see pannud juuksed kiiremini kasvama
Ja see poekeemia tasuks tõesti ära visata
Postitusi: 564

Postitatud: 24-12-2014 18:57


Ma soovitaks pipraekstraktiga takjajuureõli kasutada. Mul viskas seda regulaarselt kasutades ikka väga jõhkralt pikkust.

Kuigi minul on lihtsalt juba geneetiliselt väga paksud ja tugevad juuksed, siis lihtsalt piisaski kui kasvatasin pikaks ja katkised otsad paar korda ära lasin lõigata.

Juba katki olevaid juukseid ei ravi, küll aga saab kasvatada uued terved juuksed asemele.

Shampooni/palsami kohta ütlen sama, et need puhas psk. Võta midagi normaalsemat.

See, mis puutub rasuste juustega olemise ebamugavusse, siis soovitaks sul kuivshampooni proovida. Sellega saab juustepesu nö ära jätta ning ei ole rasupea-tunnet ning vähendab juuste pesemiseks vajalikke kordi.
Postitusi: 4475

Postitatud: 24-12-2014 19:09


alusta näiteks kookosõliga maskita. ise sain juuksed ilusaks keratiinhooldustega. värvin ka ainult juuksuris.
Postitusi: 4475

Postitatud: 24-12-2014 19:11


Tsiteeritud:

Tsiteeritud:

Millist šampooni, palsamit ja seerumit kasutad?Palsam on hetkel timotei...aga kasutan erinevaid palsameid ja sampoone.. hetkel on Dove šampoon Dove color repair ja juukseotsaseerum on tellitud avonist
ma sain juuksurisalongist kaks ühe hinnaga joico shampooni ja palsami mis pidi juukseid kasvama panema. need poe odavad on nii ja naa. pigem investeeri natuke.
Postitusi: 1848

Postitatud: 24-12-2014 20:45


Paljud ütlevad, et neil rikub värvimine juukseid, kuid minu juukseid pole see kunagi kahjustanud ja olen ikka kõiksugu trikke enda juustega teinud.

[/tsiteeri]

Jah, nõus. Ja pink-dreamiga ka nõus, et normaalne värvimine nüüd küll kuidagi radikaalselt ei kahjusta. Mul on sünnipäraselt väga vähe juukseid ja niikaua kui ma mäletan, on koguaeg nendega probleeme olnud. Olen alati pikki juukseid tahtnud, aga juuksed ei kasva teatud maast enam pikemaks (mitmed juuksurid on öelnud, et paljudel ongi nii, et teatud maast enam pikemaks ei kasva). Vähe sellest, mul on väga rasune peanahk. Lisaks on mulle alati meeldinud heledad juuksed. Seega, olen viimased 8 aastat värvinud juukseid heledaks (panin pildi ka, sealt näha), lisaks on olnud pikka aega juuksepikendused. Mida ma öelda tahan on see, et kõik need värvimised + pikendused pole mu juukseid kuidagi halvemuse poole muutnud. Seega ma ei julgeks küll öelda, et ärge jumala eest värvige.

Sellele, kes ütles, et normaalne on 1-2 korda nädalas pesta, ütleks niipalju, et hea rääkida, kui endal probleemi pole. See "juuksed harjuvad ära" jut on ka mitte just kõige reaalsem. Kunagi, kui olin noorem, olid afropatsid väga moes. Mul olid 1 kuu, siis võtsin lahti ja pesin pea ära. Siis tegi sõbranna havisabad, need olid ka kuu, siis võtsin lahti ja pesin pead. Kokku olid mul 5 kuud patsid, ja selle aja jooksul pesin pead 5 korda, ehk umbes kord kuus. Ja mis arvad, kas aitas? Ei aidanud. Seega, ehk kirjeldad, kuidas ja kui kaua peaksid juukseid pesematta olema, et need harjuks? Lisaks, ehk selgitad, kuidas saab juukseid harva pesta, kui käia nt 5x nädalas trennis ja oled üleni higine (kui nt jooksen 7km, siis on peanahk ka väga märg ja higine)?

Üldises kontekstis on nii, et kui juuksed juba murdunud, siis ei päästa neid miski. Aga, kui otsad terved, siis aitab, kui panna otstesse õli (mistahes looduslik õli) ning hoida neid tund aega, siis pesta. Õli takistab otste murdumist. Nii öeldi mulle vähemalt trihholoogiakeskusest. Mis puudutab juuste kasvu kiirendamist, siis ükski vahend, mis on mõeldud välispidiseks kasutamiseks, ei saa kuidagi kasvule kaasa aidata. Aga teemaalgataja, ma sain jutust nii aru, et enne oli kõik ok ning et juuste murdumine oli suht ootamatu probleem? Ehk mõtled, kas oled midagi radikaalselt muutnud vahepeal, et selline olukord tekkis (nt teine šampoon, mida varem kasutanud pole vms)? Mul on raske ette kujutada, et selline probleem tekib väga lühikese perioodi jooksul.
Postitusi: 15746

Postitatud: 24-12-2014 21:21


Kui aus olla siis kuivšampoon nüüd ka kuidagi peanahale kasulikum pole kui soovitatakse nt poe šampoone ja palsameid vältida...

Aga eelmisele lisaks juurde, et juuste murdumist mõjutavad - patsikummid, riided, üleriided(kraed, kapuutsid, lukud), tooli seljatugi, käekotid (jääb rihma alla), magamine jne. Et võib tõesti mõelda sellele, miks murduvad. Nt ma tean, et mul paremalt poolt juukseotsad rohkem kahjustatud, sest jäävad tahest tahtmata käekoti rihma alla.
X