Postitusi: 9

Pakivedu ja kolimine Prahasse (või siis mõnda teise Euroopa riiki). On kellegi kogemusi?

Postitatud: 10-08-2014 11:55

Tere!

Lähen aastaks Prahasse õppima. Sellega seonduvalt on mul üks suur mure. Kõik asjad, mida tahan kaasa võtta, ei mahu lennuki äraantavasse pagasisse (talveriided; jalanõud; raamatud, mida seoses õpingutega vajan jms). Kuidas transportida vajaminev Prahasse?
Mõtlesin pakiveofirmade peale. Tavaliselt pakitakse sellisel puhul asjad pappkasti, plastikkasti, puukasti (pakivedu.ee kodulehel oli kirjas). Kas pakiveofirmad suurt reisikohvrit ka veavad?
Teine idee oli, et panen asjad mõne rekka peale. On kellegi kogemusi, kas ja kuidas selline süsteem toimib?
Eriti tore on, kui keegi siinnetest on septembri jooksul sinna poole teel ja nõustuks minu paki peale võtma.

Oodatud on kõik ideed.

Tänud ette!
Postitusi: 17

Postitatud: 10-08-2014 12:53


Loomulikult on võimalus ka üks lisapagas osta. Ehk siis tuleks 2x 23 kg ja sellega peaks küll kõik vajalikud asjad kaasa saama. Ning teinevõimalus on saata Eesti postiga pakk, maksipakk oli vist kuni 30kg.
Postitusi: 5220

Postitatud: 10-08-2014 13:00


Usun ka, et kõige lihtsam on lisapagas osta.
Postitusi: 9

Postitatud: 10-08-2014 13:45


Lisapagasi peale olen juba mõelnud. Mul pole kõiki asju esimeste kuude jooksul vaja. Kuid lennujaamas ringi vurada kahe suure kohvriga, millele lisaks salongi võetav pagas, on piisavalt ebamugav. Lennukisse võtan need asjad, mida mul kohe septembri jooksul tarvis läheb.
Postitusi: 7653

Postitatud: 10-08-2014 13:48


Osta siis kohapeal omale talveks riided, siis ei pea kaasa vedama hakkama.
Postitusi: 9

Postitatud: 10-08-2014 13:57


Mantli/jope võib kuskilt kaltsukast osta ja pärast kellelegi edasi anda/müüa, aga uute jalanõude ja kummikute (Prahas vägagi vajalikud, usu mind, olen seal varem käinud) muretsemine läheb vististi sama kalliks kui pakivedu. Raamatud võtavad samuti oma osa. :D
Kaasavõetavaid asju on parasjagu.
Hispaaniasse oleks vist lihtsam kolida: talvevatid ja vildid võib koju jätta. :p
Postitusi: 7653

Postitatud: 10-08-2014 14:01


Siis kasutagi pakiveo teenust ja mure lahendatud.
Postitusi: 2467

Postitatud: 10-08-2014 18:44


Kui sul kohe pole kõiki asju vaja, siis võid ju kraami postiga lasta endale sobival ajal järele saata?
Postitusi: 13132

Postitatud: 10-08-2014 20:12


Tsiteeritud:

Lisapagasi peale olen juba mõelnud. Mul pole kõiki asju esimeste kuude jooksul vaja. Kuid lennujaamas ringi vurada kahe suure kohvriga, millele lisaks salongi võetav pagas, on piisavalt ebamugav. Lennukisse võtan need asjad, mida mul kohe septembri jooksul tarvis läheb.


Miks Prahas kummikuid vaja laheb? :o Elasin Prahas kaks ja pool aastat ja kummikuid kull kordagi kanda polnud vaja ;) Ei saja seal miskit nii palju vihma.. kahjuks pakiveost ei tea suurt midagi - monikord kui mul midagi vaja Eestist saada oli (jope, raamatud vms), siis vanemad saatsid Eesti Posti teel, ei ole vaga kallis..ja kui sul juba elukoht ja aadress olemas on, siis ei tohiks sellega vaga probleemi olla, teeb enda elu kergemaks. Igaljuhul naudi Prahat - see on jatkuvalt mu koige lemmikum linn, kus elanud olen :)
Postitusi: 9

Postitatud: 10-08-2014 21:26


Kui ma 2013. aasta sügisel paar nädalat seal olin, siis vahepeal sadas, mis kole. Suurema osa ajast oli ilm õnneks soe ja päikeseline. Praegu veel elukohta pole, aga otsin.
Naljakas, aga ma ei tulnudki selle peale, et postiveo teenust kasutada. Arvasin, et nemad opereerivad rohkem pisipakkidega. Kodulehelt vaatasin, et veavad suuremaid ja raskemaid pakke ka. Mõtlen siinkohal pirakat reisikohvrit, kuhu kõik need särgid-värgid-joped-raamatud ära mahuvad.
Suured tänud kasutajatele cha-rity ja Chher.

Ilmselt on OMNIVA (endine Eeesti Post) või pakiveofirma teenust turvalisem kasutada kui anda komps mõnele rekkamehele kaasa. On kellelgi kogemusi?
Inimesi nad vähemalt võtavad peale. Paljud minu sõbrad on nõnda mööda Euroopat rännanud. Pakk on ju veelgi parem kaaslane - ei tüüta jutuga ja ei nõua keset kiirteed metsapeatust. ;)
X