Postitusi: 10

Asjatundjad - mis siis saab, kui vana töötaja tuleb dekreedist tagasi?

Postitatud: 18-06-2014 17:14

Tere!

Mure nimelt selles, et mind on tööle võetud, kõik ilus ja tore, aga nüüd puht juhuslikult sain teada, et ma olen justkui eelmise töötaja asendaja, kes jäi dekreeti. Minu leing aga ei ole tähtajaline.

Kui vana olija leiab, et tahab uuesti tööle tulla, siis mind saab niisama lihtsalt minema lüüa?

Minu jaoks pisut võõras ja ebameeldiv olukord. Töö meeldib ja ei tahaks mitte ära minna.
Postitusi: 3228

Postitatud: 18-06-2014 18:48


http://www.palk.ee/artikkel.php?uid=594

Äkki leiad siit midagi kasulikku.
Postitusi: 6986

Postitatud: 18-06-2014 18:53


Loe oma leping korralikult läbi, seal peab olema selgelt kirjas, et sa oled kellgi asendaja kuni selle tegelase naasmiseni dekreetpuhkuselt. Ja kui see punkt on tõesti olemas, siis peadki sa päeva pealt lahkuma, juhul kui sulle midagi muud ei pakuta.
Postitusi: 3438

Postitatud: 18-06-2014 20:19


Kusjuures kui ma sain praeguse töö, siis polnud kuskil juttu sellest, et ma asendaja ja lepingus samuti mitte, oli tähtajatu. Paar kuud hiljem sain teada, et asendan parasjagu ajateenistusel viibinud noormeest, kel plaan naasta. Küsiti veel, et kas otsid ikka juba uut tööd.
Olin väga solvunud ja pidin selle teadmisega seal veel mitu kuud töötama, midagi muud ka ei leidnud. Lõpp lahenes siiski hästi ja jäi mulle minu töö alles ja noormehel ajateenistusest naastes samuti.

Sellest minu jutust muidugi kasu hetkel pole, aga ehk keegi loeb ja jätab meelde ning on ise tähelepanelikum.
Postitusi: 6986

Postitatud: 18-06-2014 20:31


Lepingus PEAB see asjaolu kirjas olema, vastasel juhul on tegu töötaja õiguste otsese rikkumisega...olen ka ise asendaja olnud ja oli isegi kirjas selle inimese nimi keda ma asendan.
Postitusi: 6305

Postitatud: 18-06-2014 21:15


Lepingus peab tõesti olema see kirjas. Kui ei ole, saad oma õigusi nõuda, aga kui on, siis oma rumalus, et varem lepingut läbi ei lugenud.
Postitusi: 15746

Postitatud: 18-06-2014 21:28


Eksimused lepingus on pm alati töötaja kasuks (kõik mis on seadusega vastuolus on õigustühine). Seega ei saaks öelda, et inimene on rumal, et ta lepingus polnud punkti, et ta on asendaja - kui talle seda tööle võtmisel ei mainitud kuidas ta oleks saanud seda kontrollida/nõuda?
Ma ei viitsi hakata seadusi läbi lugema hetkel, aga suure tõenäosusega nö päevapealt vallandada ei saa ja tuleb mõlemale tööd leida vms lahendus. Praegusel juhul peaksid siis kehtima kõik tavalised tähtajatu töölepingu õigused.
Postitusi: 10

Postitatud: 19-06-2014 09:59


Olgu mainitud, et minu lepingus ei ole selle kohta sõnakestki. Olen selle risti ja põiki korduvalt läbi lugenud veedumaks, et ma ise ei ole midagi kõrvust või silmist mööda lasknud. Mulle tõesti ei mainitud seda. Sain sellest ajapikku läbi töökaaslaste jutu aru.
Mõtlengi, et selline asi peaks ikka lepingus ka märgitud olema, et nad saaksid mind hiljem päevapealt minema lüüa. Ja oleks võinud vähemalt töövestluselgi mainida nt :)

Tänan kõiki kes on võtnud vaevaks vastata.
Postitusi: 15746

Postitatud: 19-06-2014 10:06


Mis ametikohal sa muidu oled (ainus sarnane ametikoht või saab kuidagi tõusta, mitu inimest sama tööd teha vms). Järsku neil oligi nö plaan siis sind edasi tööle jätta, kas sama tööpeale (kui võimalus) või nt muud tööd pakkuda vms.
Aga soovitan ausalt küsida, et mis toimub ja mis saab.
Postitusi: 10

Postitatud: 19-06-2014 10:10


Tsiteeritud:

Mis ametikohal sa muidu oled (ainus sarnane ametikoht või saab kuidagi tõusta, mitu inimest sama tööd teha vms). Järsku neil oligi nö plaan siis sind edasi tööle jätta, kas sama tööpeale (kui võimalus) või nt muud tööd pakkuda vms.
Aga soovitan ausalt küsida, et mis toimub ja mis saab.


Büroojuht. Hetkel ei kujuta ette, et mis ametikohale ma ettevõttes sealt liikuda saaksin.
Üks variant on muidugi, et vana olija ei tahagi tagasi tulla, aga no lootus on lollide lohutus.
Eks aeg näitab, mis saab.
Postitusi: 1848

Postitatud: 19-06-2014 10:26


Sul on täiesti tavaline tööleping, seega sind ei ole võimalik lihtsalt "vallandada". Tööandja ei saa töölepingut korraliselt üles öelda. Erakorraliseks ülesütlemiseks peab olema mõjuv põhjus. Samas arvan, et ära seda tööandjaga hetkel teemaks võta. Nagu ma aru sain, siis on see sul uus töö, seega eeldan, et katseaeg pole läbi. Kui tööandjaga teemat arutada, siis võib leida, et tulevaste probleemide vältimiseks oleks odavaim lahendus tööleping katseajal üles öelda. See pole küll põhjuseta lubatud, kui nii tehakse.
X