Postitusi: -18

Mis toimub veganitega?

Postitatud: 10-06-2014 11:38

Kitten Nearly Dies On Vegan Diet, Gets Healed With Meat

Ok, see kiisu uudis on tegelikult üks marginaalsetest uudisest selle kohta, kuidas veganid unustavad elementaarsed käibetõed ja teadmised bioloogiast. Ammutatakse foorumitest pooltõdesid ja lausvalesid ning muudetakse ennast ja enda lähedasi.

Sattusin hiljuti ühel sünnipäeval olema koos endise klassiõega. Oli normaalne inimene, kuniks jutt jooksis toitumisele. Kas veganid on toidumaailma jehhoova tunnistajad? Sain õhtu jooksul pika loengu sellest, kuidas liha ja kala söömine on tervisele kahjulik ning inimene peaks toituma kõigest värskest, mida loodus pakub. Näitena tõi metshaldja(?), kes toitubki päikesevalgusest ja kelle tervisenäitajad pidavat olema korras. Oma lapsele teeb ta lasteaeda lõuna kaasa, et pahad söögitädid ei sunniks teda sööma töödeldud toitu ja suhkurt. Liha on muidugi out. Kala ka. Teravili on ka paha.

Miks vanemad ei luba enda lastele täisväärtuslikku toitu ja mängivad vene ruletti nende tervisega? Tehke oma tervisega, mida soovite, aga miks rikute lapsi? Kas 5aastane laps rahiidiga on süüdi selles, et tema vanemad on ajupestud idioodid? Millest mõtleb vegan, kui ta toidab imikut sojapiima ja õunamahlaga, põhjustades nii imiku surma nälgimise tõttu?

Oma klassiõele ma tõenäoliselt mõistust ei saa pähe panna, aga mul on kahju tema lapsest, kes on kannatajaks, kuna klassiõde elab tema kaudu välja mingeid oma põhimõtteid, pidades neid loodusseadustest ülimuslikumaks.

Miks veganid nii rumalad on?
Postitusi: 238

Postitatud: 10-06-2014 13:04


Tsiteeritud:

Ära lasku nii äärmustesse. Toidumürgid ja toiduvärvid on väga teised teemad. Mina mõtlesin lihast, piimatoodetest ja muust sellisest. Kus sul need toiduvärvid ja mürgid ette jäid?

Minu arvamus on see, et vähemalt piimatooteid ja liha peaks küll lapsele andma. Mitte oma juurikaid kasvavale lapsele ainult sisse söötma.

Sa tõid välja allergiad - need ei ole ainult piima- ja teraviljatoodete vastu. Kui inimene ei talu pea tervet puu- ja juurvilja ning magusaletti, siis see seab minu arvates palju suuremad piirangud, kui liha- või piimatoodete mittesöömine.
Postitusi: 1170

Postitatud: 10-06-2014 13:12


Tsiteeritud:

Tsiteeritud:

Ära lasku nii äärmustesse. Toidumürgid ja toiduvärvid on väga teised teemad. Mina mõtlesin lihast, piimatoodetest ja muust sellisest. Kus sul need toiduvärvid ja mürgid ette jäid?

Minu arvamus on see, et vähemalt piimatooteid ja liha peaks küll lapsele andma. Mitte oma juurikaid kasvavale lapsele ainult sisse söötma.

Sa tõid välja allergiad - need ei ole ainult piima- ja teraviljatoodete vastu. Kui inimene ei talu pea tervet puu- ja juurvilja ning magusaletti, siis see seab minu arvates palju suuremad piirangud, kui liha- või piimatoodete mittesöömine.Samamoodi ei ole allergiad ainult puu ja juurviljade vastu. Ühesõnaga mina mõtlesin üht, aga sina hoopis teist asja.
Järgmine kord tean, et kui kuskil teemas kirjutan, siis kirjutan pikalt ja laialt mida ma selle all mõtlesin, no igaksjuhuks et sa ka ikka aru saaksid.
Postitusi: 1161

Postitatud: 10-06-2014 13:15


Ei maksa eriliselt süvenemata päris mutta ka materdada seda juttu, oma tõde on seal kindlasti sees.
Postitusi: 4

Postitatud: 10-06-2014 14:37


Ma ei viitsi sellisel teemal kaasagi rääkida. Oksendamiseni on kõrini.

Kindlasti on igasuguseid soodasid inimesi, kas või youtube's. Mõned näitavad huvitavaid taimetoite, aga osad keeravad ära ja räägivad hullunud pilguga, kuidas piisab eluks vaid apelsinidest. No mida ma siis tegema peaksin? Hakkama käsi kokku lüües ahhetama, et küll kõik taimetoitlased on ikka lollid? Aga see kontingent loomulikult pole, kes sööb liha, aga sinna juurde krõpse, friikaid, mõttetuid jahukastmeid, limpsi ja muud puhast kräppi? Minu arust on see samasugune haige kõrvalekalle. Ja ülla-ülla, aga sellise toiduga laste mürgitamist toimub kõvasti rohkem. Sellest artikleid enne aga ei tehta, kui tegu pole 100-kilose monsterlapsega.

Ps. olin ja tean palju taimetoitlasi, mitte ükski pole mitte ühtegi korda seda isegi maininud seltskonnas. Rääkimata mingist teiste keelamisest või suunamisest.

Ise olen arvamusel, et laps ei vaja endale lihakäntsakat pihku ja nähtavasti ei hakka oma lapsele hakklihakastet tegema. Küll aga annaks ma lapsele erinevaid asju proovida, pluss annaks talle tasakaalustatud toitu - ehk siis peamiselt juur- ja puuvilju, paar korda nädalas ka head kala või kana.

Selleks, et oma loomast taimetoitlane teha, tuleb ikka nii vaimselt haige olla, et selline inimene peaks loomakeelu saama.

Kõik peaks sööma ikka seda, mida keha vajab. Mina neli aastat liha ei söönud, tükkigi, sest ma ei tahtnud, rõve oli kui mitte tülgastav. Samal ajal ei söönud ka maasikaid, tundusid mõttetud. Nüüd aga tunnen kerget isu mõlema järele. Ju siis on teatud toitainete vajadused muutunud (nt raud). Siiski tunnen aga suuremat huvi juurviljade vastu ja ISSAND, ma teen ise toormahla ka endale iga päev ja hinges pooldan alati taimetoitlust.
Postitusi: 1081

Postitatud: 10-06-2014 17:15


Okei, täiskasvanutest on mul täitsa ükskõik, kes mida süüa tahab, aga oi kui palju näen lapsi, kelle motoorne areng jääb maha just sellepärast, et ema ei söö liha ja selle tõttu ei saa laps kõiki vitamiine rinnapiimast või ei anta lapsele endale liha süüa. Eks see sõltub muidugi, et kelle jaoks mis tähtsam on.
Postitusi: 5756

Postitatud: 10-06-2014 17:24


Mis asja, kuidas see kassipoja näide taimetoitlusesse puutub!? Kassid on ju teada-tuntud karnivoorid! Ehk siis neile taime toit absoluutselt ei sobigi, seda ütleb isegi see nn metshaldjas ja ka enda kassi söödab ta lihaga. Saan aru, kui katse oleks koertega läbi viidud, kes on nn segatoidulised. Nii et selline tobe näide on küll loomapiinamine ja taimetoitluse alusetu materdamine. Ise taimetoitlane ei ole, aga sellesse usun ja tean väga väga mitmeid lapsi, kes on taimetoitlaste perekonnast ja terved, väga terved, tervemad kui igasugused keskmised lapsed. Ja mitte ainult a la 1-2 aastat taimetoitlust, mille põhjal ei saa püsivaid järeldusi teha, et kuidas arengule mõjub, vaid ka neid, kes lapsest peale taimetoitlased olnud, nüüd täiskasvanud. Usun täielikult sellesse.

Aga jah, ka taimetoitlust saab harrastada läbimõtlemata. Nii nagu ka tavapärast keskmist rämpstoidu-poolfabrikaatide-lisaainete-toitumist - olgugi, et seal on liha, aga laps on ikka nõrk ja haige.
Postitusi: 24434

Postitatud: 10-06-2014 17:51


Harimatud inimesed vaid võivad sellist vegani-jama ajada.Organism vajab erinevaid aineid.
Postitusi: 3929

Postitatud: 10-06-2014 19:27


Ei arva äärmustesse langejatest midagi tarka. Pole veel näinud, et see kedagi kaunistaks.
Postitusi: 1798

Postitatud: 10-06-2014 21:34


Minuarust inimesed üldse võtavad liiga palju sõna teemal, millest nad tegelikult põhimõtteliselt midagi ei tea. Taimetoitlased ei söö ainult kapsalehti ega näri muru, võimalik on teha igasuguseid maitsvaid toite.

Pole küll taimetoitlane, aga pooldan taimetoitlust.
Postitusi: 478

Postitatud: 11-06-2014 01:43


Ei ole ise taimetoitlane ning suht ükskõik, mida keegi sööb. AGA taimetoitlane peab väga hästi ja TEADLIKULT oma toitu valima, et kõik vitamiinid ja mineraalid kätte saada. Kui see tee valitud, siis kindlasti pidage nõu toitumiseksperdiga, et millisest juurikast millist mineraali/vitamiini saab. Endalgi kogemus, kus taimetoitlasest sõber haiglasse sattus mineraalide/vitamiinide jms vaeguse tõttu (mis oleks võinud surmaga lõppeda).

Tegelikult ei peaks teraviljasid, valget suhkurt ning soja üldse tarbima! Suhkur on paljas ballast kehale (ei anna midagi), teraviljad sisaldavad erinevaid aineid, mis seovad mineraale endaga ning ei lase neil kehasse imenduda ning soja on mürk, mida alles hiljaaegu kasutati ainult väetisena.

Gluteenitalumatus on geneetilise eelsoodumusega haigus!!! Uuringud on näidanud, et need lapsed, kes on vähe rinnapiimatoidul ja kes hakkavad varem saama gluteenirikast toitu, neil on suurem tõenäosus saada ka tsöliaakia. Kurat see ei ole mingi allergia, mida saad maast madalast teravilju sisse manustades ravida!!! Ca 70% inimestest on tegelikult gluteenitalumatud!

To signe1: lugesid artiklit? Kassipojale söödeti vegantoitu sisse ning ta oleks peaaegu surnud selle tõttu! Teema autor viitas sellele, et nii mõnedki veganid kasutavad väga äärmuslikke meetodeid oma pere ja lähedaste suhtes ning loomad ja väikelapsed on kõige kergemini allutatavad!
X