Postitusi: 22

Kas olete lahti?

Postitatud: 22-05-2014 09:57

See on minu jaoks lihtsalt nii naljakas, kuidas enne poe avamist kaubanduskeskuses kummardatakse poolkinnise rulooukse alt läbi ja küsitakse kas olete avatud. Mismoodi saab üldse mõelda et pood on avatud ja inimesed peavadki "limbot" tantsima ukse vahelt
:D
Postitusi: 15746

Postitatud: 22-05-2014 11:08


Tsiteeritud:

Mõni vihastab et ei saa arvet maksta kui ma varem lahti ei tee , sest TAL ju läheb buss ja ei tea kuna tuleb uuesti linna. Nagu see mu asi oleks :D


Siis ütle, et järgmine kord võid tund aega varem tema pärast tööle tulla kui ta tasub ka ületunni hinna.
Postitusi: 6305

Postitatud: 22-05-2014 11:47


Kõige nõmedam ongi see, et klienditeenindajana väga ebaviisakale kliendile midagi vastu öelda ei tohi - läheb kaebama, oled ise jamas. Kliendina ma väga ebaviisakale müüjale olen ikka öelnud küll. Mitte küll sõimama kukkunud, aga Tallinnas ikka on neid müüjaid, kes ülbelt nähvavad ''mina ei räägi eesti keel'', siis olen vastu öelnud, et ja mina ei räägi vene keelt, me elame Eestis.
Postitusi: 1578

Postitatud: 22-05-2014 13:35


Ma kaubanduskeskuses tavaliselt võre alla ei pannud kohe, aga tuled lükkasin küll kustu. Ja ikka jalutati pimedasse poodi sisse, hoolimata sellest, et ma väliriietes kassat lõpetasin :D aga õnneks on kliendid mõistvad ;)
Postitusi: 1170

Postitatud: 22-05-2014 16:27


Tsiteeritud:

Kõige nõmedam ongi see, et klienditeenindajana väga ebaviisakale kliendile midagi vastu öelda ei tohi - läheb kaebama, oled ise jamas. Kliendina ma väga ebaviisakale müüjale olen ikka öelnud küll. Mitte küll sõimama kukkunud, aga Tallinnas ikka on neid müüjaid, kes ülbelt nähvavad ''mina ei räägi eesti keel'', siis olen vastu öelnud, et ja mina ei räägi vene keelt, me elame Eestis.Mina olen sellistele klienditeenidajatele tutvustanud keeleseadust, kes eesti keelt ei oska.
Nimelt, maxima kauplus. Juhtusin sinna täiesti kogemata, kuna see oli ainukene pood läheduses. Nimelt see kassapidaja ütles mulle tere ja kogu mu kauba summa venekeeles.
Ütlesin siis, et palun eesti keeles. ( Nägin küll mis see summa on, aga põhimõtte pärast tahtsin kuulda kas räägib eesti keelt)
Müüja ütles tuimalt vales eesti keeles mulle et tema ei oska. Vihastasin ja küsisin, et kas keeleseadusest olete kuulnud midagi? Paragrahv 3 ja lõige üks. Kus on selgelt kirjas, et eesti riigikeeleks on eesti keel.
Sellepeale jäi neiu vait. Silmad häbi täis.
Mind härib just see, et kui palud klienditeenindajal eesti keeles vastata, siis öeldakse ülbelt vastu ei ei oska. Mida sa ronid tööle kui sa kurat riigikeeltki ei oska! Ja siis nutavad maximas et palk on väike. Peabki olema kui sa ei oska riigikeelt isegi suhtlustasandil!
Postitusi: 46

Postitatud: 22-05-2014 16:44


" Mida sa ronid tööle kui sa kurat riigikeeltki ei oska!"

Hehh. Nad peavad ka millegi eest elatud saama ja kui Maxima neid palkab, siis mis nad ei peaks "tööle ronima".

Minu meelest polegi selle koha pealt kõige suuremaks probleemiks eesti keelt mitteoskavad venelased. Need on juba paratamatus (eriti vanemad inimesed) ning küll nad peagi välja surevad. Suurem probleem on eestlased, kes sellistega suheldes ISE automaatselt vene keelele üle lülituvad. Muud moodi neid koolitada ei saa, kui kõik tuimalt eesti keeles vastu ei raiu. Aga paljud, eriti vanemad eestlased, hakkavad kohe ise vene keeles venelastega suhtlema, kui nad millestki aru ei saa.
Teine asi, asutused ei taha palgata klienditeenindajateks inimesi, kes vene keelt ei oska. Just Tallinnas, sest siin on venelasi, kes esimese asjana tulevad juurde vene keeles lämisema ropult palju. Saan aru, et seda tehakse asutuse seisukohast võttes majanduslikel kaalutustel, aga ikkagi on see efin haige.Postitusi: 2877

Postitatud: 22-05-2014 16:46


Ma tean olukorda, kus klient ronis poodi u 20:50 (pood pannakse kinni 21:00) ning lahkus 22:30. Vabsjee ei kottinud, et kõik teenindajad pidid tema pärast üle tunni aja poes passima. Tema lõbusalt shoppas :)
Igasuguseid s*tapäid olemas ühesõnaga.
Postitusi: 24434

Postitatud: 22-05-2014 17:08


Haige.
Postitusi: 478

Postitatud: 22-05-2014 20:51


Endal ka juhtunud :D. Kell 22 suletakse kaubanduskeskus ning töötan infoletis. On kliente, kes soovivad ka pärast 22 teenindamist, kuigi olen juba "tsiviilriietes" ning lukustan juba seifi (terve kassa tehtud) või näevad, et teen kassat ning loen raha kokku (olenevalt kui kiire olen). Oeh nii kahju, et meie ei saa võrku ette tõmmata.

Samuti olen näinud/kuulnud, kuidas mõni kodanik on pooleldi avatud poodi lihtsalt sisse marssinud ning müüjad siis temaga toimetanud :D.
Postitusi: 6833

Postitatud: 22-05-2014 22:24


Haha, kui Ülemistes töötasin, siis oli see päris tihe nähtus. Ma siis mõtlesin, et ah las vaatavad siis ringi vahet pole. Eks ma teen siis seni kassa lahti ja sätin veel mõned asjad ära, aga need esimesed tulijad kohe oma asjaga kassasse ja kui ütled, et no natuke läheb aega, et kassa lahtiminemine võtab aega, siis tuleb alles asvastus, oo te polegi veel lahti. Ma ei saagi siis aru, kus inimeste mõtted on, kui nad pooleldi alla lastud ukse alt läbi pidid tulema :D
Aga noh vahel nad ei vaata ka kuhu lähevad ju. Ükskord tahtsin vetsu minna ja vaatasin just, et kedagi pole, lasin seda ribi alla seal ja siis üks tädike tormas elu eest poodi, hea et ribiga vastu pead ei saanud.
Postitusi: 55268

Postitatud: 22-05-2014 23:08


Üsna närvi ajab selline asi. Õhtuti muidugi hullemad need, kes mõni minut enne sulgemist ronivad sisse ja hakkavad hunnikus riideid proovima. Ise jälgin alati kella, tean kui kaua oodatud see poe sulgemine müüjatele on :D
X