Postitusi: 6833

On kellelgi kutsikaid pakkuda?

Postitatud: 21-05-2014 22:48

Ega kellelgi pole juhuslikult Pärnumaal või kuskil lähistel pakkuda kutsikat? Sugu peaks olema emane. Parandan oma sõnastust natuke siis. Tõug pole tähtis all mõtlesin, seda et pole oluline, kui tegu on ka krantsiga, lihtsalt paberitega hirmkallist tõukoera ei taha. Et ehk on kellelgi, lihtsalt ära anda või sümboolse tasu eest.
Postitusi: 46

Postitatud: 22-05-2014 02:07


Miks just emane?
Miks tõug tähtis pole? On ju vahe, kas bernhardiin või taksi nt

(lihtsalt huvitab)
Postitusi: 5925

Postitatud: 22-05-2014 02:13


Tsiteeritud:

Miks just emane?
Miks tõug tähtis pole? On ju vahe, kas bernhardiin või taksi nt

(lihtsalt huvitab)


Ilmselgelt on emane koer mugavam ju kui isane.
Postitusi: 14891

Postitatud: 22-05-2014 02:30


Tsiteeritud:

Tsiteeritud:

Miks just emane?
Miks tõug tähtis pole? On ju vahe, kas bernhardiin või taksi nt

(lihtsalt huvitab)


Ilmselgelt on emane koer mugavam ju kui isane.


ilmselgelt pole sul endal koera olnud siis :D
Postitusi: 46

Postitatud: 22-05-2014 03:01


"Emane koer on mugavam kui isane"
Postitusi: 11108

Postitatud: 22-05-2014 09:26


Siin läks midagi veits mööda jah..
Postitusi: 5925

Postitatud: 22-05-2014 09:30


Tsiteeritud:

Tsiteeritud:

Tsiteeritud:

Miks just emane?
Miks tõug tähtis pole? On ju vahe, kas bernhardiin või taksi nt

(lihtsalt huvitab)


Ilmselgelt on emane koer mugavam ju kui isane.


ilmselgelt pole sul endal koera olnud siis :D


Ilmselgelt on mul olnud koer. Mul on olnud kogunisti kaks isast ja hetkel emane. Lisaks ma käin koertega näitustel, koolitustel jne.
Postitusi: 15746

Postitatud: 22-05-2014 09:40


Ma pikalt ei viitsi kirjutada, miks inimesed just emast võivad eelistada, kuid näiteks üheks määravamaks võib valikul olla juba teise koera olemasolu ja soovitakse just samast või vastassoost koera.

Üldiselt aga kui mujalt ei leia siis varjupaigas on peaaegu alati.

Aga näiteks õukoerana oma emase eelis see, et ei pane jooksuka ajal jooksu või ei ulu õues (mõni isane on ikka väga armunud ja hädas, kastreerimise puhul kergem)
Toakoerana olen tähele pannud, et kui emastega õue minna siis nemad näiteks teevad oma häda pea kohe lõpuni ära ja kõik, isasega polnud sellist võimalust, et käid vaid korraks pissil, sest iga kord ta vaid sirtsutas (tean muidugi ka neid, kes samuti kohe põie tühjaks lasevad).
Agressiivsuse ja kuulekuse koha pealt ei julgeks sõna võtta, et üks nüüd parem kui teine.
Postitusi: 5925

Postitatud: 22-05-2014 09:46


Ahjaa unustasin põhjendada ka. Emasel koeral on 1-2 korda aastas jooksuaeg. See on siis see kriitiline aeg, kus peaks hoidma koera toas. Samas okei on võimalik ära steriliseerida ja sel juhul ei ole vahet. Emased koerad jooksevad kodust üldiselt vähe ära ja on truud kodule. Isane jookseb emase juurde pigem.
Isastel koertel ei ole jooksuaega. Temal on see kriitiline aeg täpselt siis kui emastel on jooksuaeg. Kõigil emastel koertel ei ole samal ajal jooksuaeg. Mis tähendab seda, et isane koer on leilis väga pikk periood. Üldiselt isane koer teeb kõik siis, et aiast välja saada. Kui ei ole kuri koer on hea, sest siis ei lähe vähemalt tänaval inimestele kallale. Mul on olnud kaks isast koera, kes on mõlemad ära surnud, kui käisid nö pulmas. Ja ei saaks nagu öelda, et me ise midagi ei teinud. Meil oli elektri aed pandud (koeral kaelarihm ümber, kui lähedale läheb saab elektrit), meil oli koer ketis, ehitasime aia kõrgemaks (lõpuks oli mulle ülepea aed). Kui nad ei saanud välja aiast, siis nad kaevasid aiaäärde auke, ulgusid, haukusid, jooksid ringi. Ja kui isane koer tahab aiast välja saada siis ta tõesti teebki kõik. Meil vahetati isegi kodus aknaid (paksemate vastu) sellepärast, et ema ei suutnud magada, sest kui emastel oli jooksuaeg siis meie kutsa aias ulgus ja haukus ööläbi.
Hetkel on meil emane koer. Tal on jooksuaeg 2 korda aastas. Sellel ajal on ta enamasti toas aga vahest ka õues. Kõige ebameeldivam on see, et natuke jätab täppe maha, õnneks parketpõrand ja siis pole hullu, ega tal ei lahma seda verd. Ta on rahulik ja ei saaks arugi et midagi teisiti on.
Muidugi on isase koera puhul probleemiks märgistamine. Isane tõstab jalga ja ta võib teha seda igale poole. Kas või tuppa vastu uksepiita. Samuti olid meil täis kusetud aiapostid. Põõsaid pidime ka pidevalt uusi panema, sest koera uriin rikkus need täielikult.
Pärast seda kui teine isane koer leidis oma kurva lõpu otsustasime et mitte ühtegi isast enam. Olime ka kuulnud, et milline jamamine emase koeraga on jne. Uurisime kasvatajatelt pikalt ja põhjalikult, et kuidas nende emastega siis on. Kasvataja pakkus varianti, et kui koeral on jooksuaeg ja häirib koera tegevus siis võime tema juurde viia. Kuna kasvataja tegeles niikuinii ka meie koera näitustega jne siis teadsime et ei saa hullu (nö et võõrasse koju peaks minema). Hetkel on kutsa üle elanud meiega 6 jooksuaega ja pole kordagi neid mujal veetnud kui oma kodus :)
Postitusi: 1803

Postitatud: 22-05-2014 09:56


Otsi varjupaikadest.
Postitusi: 6305

Postitatud: 22-05-2014 10:12


mariah, nagu ma aru saan, siis on põhiprobleemiks koerte puhul jooksuaeg - kas siis ei oleks kergem koera kastreerida? Kui see koer juhtub olema paberiteta, ei ole tema järglastega niikuinii (olgem ausad) midagi teha.

Mul on ka isane, otsisime just jooksuaja ja määrimise pärast isast, aga nüüd olen ka lugenud, et emane hoiab kodu rohkem, minu oma nt on muidu üsna hea kasvatusega, kuulab sõna ja saab käsklustest aru, aga laseb ka tuppa. Kuigi ta teab väga hästi, et ei tohi. Just eriti jooksuajal, märgistab kõik uued asjad ära, mis maha panna. Tuleb ka ilmselt kastreerimine ette võtta.
X