Postitusi: -18

Uus kooseluseadus

Postitatud: 24-03-2014 13:44

Juba mõnda aega on käinud arutelu uue eelnõu ümber, mis lubaks muuhulgas registreerida samasooliste kooselu.

Eelnõu vajadusele viitavat asjaolud, et
- suur hulk paare elab Eestis vabaabielus
- väljaspool abielu sünnib ka üle poole lastest

Kooselu lubataks sõlmida notari juures nii vastassoost kui samast soost inimestel. Seaduse muudatusega soovitakse kaitsta ning tagada nende inimeste õiguseid.

Mõistagi on just samasooliste kooselu registreerimine tekitanud kära rahvuslaste ja IRL-i kampsikute seas. Erakonna liige Priit Sibul on juba öelnud, et "nõnda alustab uus koalitsioon ühiskonna ümberkorraldamist ja perekonna lõhkumist".

Kuidas suhtatakse siin uude kooseluseadusesse (seda pole veel vastu võetud, seega on küsimus puhtalt hüpoteetiline)? Arvate et lõhub ühiskonda või pigem mõjub positiivselt?
Postitusi: 4

Postitatud: 02-05-2014 00:38


Tsiteeritud:

Okei, viime asja kaugemale:

Kas teie jaoks oleks, kauges tulevikus, okei kui näiteks kooli seksuaalkasvatuse tunnis õpetataks lastele anaalseksi? Kas oleks okei kui Tartus suudlevate tudengite asemel oleks 2 mees hurmurit? Kas see oleks okei kui lasteaias keelataks ära emade(isade)päeva tähistamine, sest mõnel lapsel on ainult 2 issit (emmet). Kui presidendi vastuvõtul tervitaks külalisi Prseident oma samast soost abikaasaga? Näiteid võiks kindlasti veel tuua...
Kui homofoob sa tegelikult oled?


Jah, kõik need asjad oleksid minu jaoks okei. Anaalseks on olemas, seega parem kui seda "õpetataks", kui et kas või siinsed imbetsillidest budutibid räägiks "Oi jaa, mu mees tahab ja alati on RÄIGELT valus, aga muidu nagu ok :)".

Minu arust on suurem vajadus selle järele, et KÕIK inimesed saaksid terve elu armastada, keda nad tahavad, mitte aastas korra oma tibu käest lasteaias tehtud kaart saada. Muidu näide on üldse loll, sest sama hästi võiks neid päevasid keelustada juba ka praegu, sest kõik lasteaiad ja koolid on täis lapsi, kes elavad ühe vanemaga.

Ülejäänud näited aga jätavad täiesti külmaks, kui need juhtuks, siis mu silm ka ei pilguks.

Pean taas toonitama, et on tekkinud imelik arvamus, et kõike saab kaheti võtta. Ei saa ikka küll. Kui naabri-Mallele meeldib kollane kleit, aga naabri-Liinale mitte, siis ok - maitse asi. Küll pole aga maitse asi see, kas KÕIK inimesed saavad endale samu asju lubada. Keegi pole teistest parem ega tohiks saada öelda "Iu, ma pole kunagi oma naabreid rohkem näinud kui trepikojas paar sekundit, aga nad on nii värdjad, et nad OMA kodus hingavad! Hingamine keelustada!" või "Iu, mu omasooiharad naabrid elavad oma kodu seinte vahel, ma pole neid kunagi tegelt näinudki, aga nad on abielus! See ikka räigelt härib mu elu! Keelustada!"

Homoseksuaalide õigused pole teema, mille üle üldse arutada. Homofoobid on alaarenguga inimesed, kes on sama haiged nagu juuditapjast Hitler või Ku Klux Klan.
Postitusi: -18

Postitatud: 02-05-2014 00:41


Tsiteeritud:

Homoseksuaalide õigused pole teema, mille üle üldse arutada. Homofoobid on alaarenguga inimesed, kes on sama haiged nagu juuditapjast Hitler või Ku Klux Klan.

Päris karm väide.
Postitusi: 942

Postitatud: 02-05-2014 00:43


[tsiteeri]

Tsiteeritud:Homoseksuaalide õigused pole teema, mille üle üldse arutada. Homofoobid on alaarenguga inimesed, kes on sama haiged nagu juuditapjast Hitler või Ku Klux Klan.


Ma väidan siis ka vastuseks - Homoseksuaalsus on hälve!
Postitusi: 4

Postitatud: 02-05-2014 00:49


Hälve või mitte, olemas ta on ja kellelegi kahju ei tee. Eks neegrid olid ka kunagi ikka üks paras hälve, isegi naised. Muideks, põselohud on ka nö hälve.

Nende "hälvikute" piinamine aga kahjuks sellele lõppu ei tee. Pigem tekitab asjatut inimvaenulikkust ja õigustamatut inimeste eristamist. Mind ausalt huvitab kui palju homofoobid üldse kunagi ühtegi homoseksuaali näinud on? Rääkimata ilgelt ahistavast, räpasest, suguhaigest, lapsest pedet kasvatavast ja räuskavast homoseksuaalist?
Postitusi: 942

Postitatud: 02-05-2014 00:56


Kes siin täpsemalt neid homosid piinab?! Ning millega?
Eesti ühiskond ei ole antud kooseluseaduse vastuvõtmiseks veel valmis.
Postitusi: -18

Postitatud: 02-05-2014 00:58


Otseselt piinamist kui sellist ei toimugi. Lihtsalt osa inimesi on ilma jäetud õigustest, mida võimaldatakse teistele.

Irooniline siiski, et tolerantsusest rääkides sildistame homofoobidest ja väärakateks inimesi, kes meiega sama seisukohta ei jaga. Ehk jätaks järele? noobie on viisakas kasutaja ja olgugi, et ma olen temaga eriarvamusel, siis megalamba postitusi on ikka halb lugeda.
Postitusi: 4

Postitatud: 02-05-2014 01:00


Lisan homofoobidele, juhul kui nad on valmis normaalse inimese kombel mõtlema, ka kaks filmisoovitust, kust näeb milline üks keskmine homoseksuaal on. The Family Stone ja A Single Man.

Esimeses on tegi geipaariga perekonnakokkutulekul, kus nad ei erine mitte millegi poolest ülejäänud inimestest ja on väga sooja südamega toredad mehed, üks neist väga armastatud poeg ja vend. Kes btw ARMASTAVAD teineteist, mitte ei tee kuusepuu all neoonriietes anaalseksi. Nad pole filmi peategelased küll. Hoiatus megahomofoobidele: filmis esineb lapsendamist. Hoiatus 2: filmis esineb mustanahaline gei. Film on tehtud küll meeldiva lähenemisega, seda geipaari ei pane peaaegu tähelegi, sest nad on nii okeid ja tavalised.

Teine film keskendub homoseksuaalist mehele, kelle pikaajaline elukaaslane surma on saanud. Vaadake veidi ja imestage silmad punnis, millised on ühe homoseksuaali kannatused, meenutused ja kurvastus kaotatud hingesugulase üle - polegi väga erinevad "normaalsest inimesest".
Postitusi: 4

Postitatud: 02-05-2014 01:05


Pole midagi Noobiele suunanud, räägin üldises plaanis. Arvaku mida tahab, mina arvan ka. Kardetavasti pole Noobie homoseksuaalide jaoks just kõige õudsema hoiakuga inimene.

Piinamine on puhtalt juba homofoobia olemasolu ja selle toetamine. Nagu ükskõik millise halvustamise.

Minu arvamus on, et mitte kunagi pole ükski ühiskond täielikult millekski drastiliseks valmis olnud, alati on neid, kes mingit muutust alati vihkama jäävad. See ei tähenda, et arengut tuleb edasi lükata. Pigem teha valulik üleminek ära ja las siis inimesed võtavad harjumiseks aega. Küllap aastatega muutub ka homoseksuaalide abielu tavaliseks nähtuseks.
Postitusi: 942

Postitatud: 02-05-2014 01:10


Tsiteeritud:

Lihtsalt osa inimesi on ilma jäetud õigustest, mida võimaldatakse teistele.


Aga mis õigustest nad täpsemalt inimestena ilma jäetud on?
Postitusi: 4

Postitatud: 02-05-2014 01:20


Tsiteeritud:


Irooniline siiski, et tolerantsusest rääkides sildistame homofoobidest ja väärakateks inimesi, kes meiega sama seisukohta ei jaga. Ehk jätaks järele? noobie on viisakas kasutaja ja olgugi, et ma olen temaga eriarvamusel, siis megalamba postitusi on ikka halb lugeda.


Alati keegi kaitseb seda, kui homofoobide kohta midagi halvasti öeldakse. Küll ei kaitse aga keegi näiteks Ku Klux Klani. Miks? Sest teatud käitumine ongi inimsusevastane ja seda ei saa peita "erineva arvamuse" taha.

Minu jaoks on see erinev arvamus, kui lauas arutatakse "kas homoseksuaalsus on normaalne areng/nähtus või on midagi valesti?" ja siis inimesed arutavad, mida nad arvavad ja miks nad arvavad, et see üldse tekkinud on jne. Arutamine pole aga see kui füüsiliselt hakatakse teatud inimgrupi vastu allkirju andma/koguma või üritatakse vaenu õhutada.

Kui kunagi tuli neegrinaine õhtul töölt ja Ku Klux Klan ta teeääres üles poos, siis kas oli õige ühmata "eks inimestel ongi neegrite kohta erinevad arvamused" või tunda raevu nii pimedate ja kohutavate inimeste ja hoiakute vastu.
X