Postitusi: 564

Toidu ostmine ja ära tarvitamine

Postitatud: 23-01-2014 17:00

Kui tihti käite poes ning kui palju te korraga ostate?
Kui tihti peate te toitu ära viskama, kuna seda ei jõuta ära tarvitada ja läheb lihtsalt halvaks? Mis toiduained need enamasti on?

Me elame kahekesi, poes käime vastavalt vajadusele. Külmik pigem tühjavõitu tihtipeale, niiet varuga ei osta, kuid tundub, et ikka peame meeletult toitu minema viskama, kuna kumbki ei jõua seda ära süüa. Eriti käib see piimatoodete kohta. Piima ostmisest olen praktiliselt loobunud, ostan kohvikoort. Ei meeldi selline olukord, kui olen raha kulutanud ja lõpuks pean lihtsalt asja minema viskama.

Mingeid nippe on kellelgi, kuidas sellist olukorda parandada?
Postitusi: 14226

Postitatud: 23-01-2014 18:41


Kahjuks on piim paras libu, kuna toit keeb raudselt üle, kui sinna piima lisada.


Päeva lause.
Postitusi: 1170

Postitatud: 23-01-2014 18:54


Meie peres piim ega piimatooted küll kunagi halvaks ei lähe.
Piima ostan koju liitritega 3-4 l. Ja järkub seda 2-eks päevaks. Seda kulistatakse ikka palju.
Toitu ära ei viska. Kõik jäägid lähevad koerale.
Enamjaolt on külmik asju täis, mingi 3-4 erinevat toitu oleks võimalik valmistada. Mulle meeldib kui on valikut. Tavaliselt poodi minnes teen alati nimekirja, kuna need hetkeostus on kõige hullemad.

Kui kunagi koera ei olnud, siis viskasime toitu ikka meeletutes kogustes ära. Kuna kahjuks olen ma selline inimene, kes teistpäeva sama toitu ei söö, eriti kui see on külmikus lahtiselt seisnud. Kuna ´´külmkapi maitse tuleb juurde´´.
Postitusi: 303

Postitatud: 23-01-2014 19:08


Saia (või siis pigem saibi) olen pidanud ikka pätside kaupa ära viskama.. Samuti kui väga suur pakk juustu soodukaga ostetud (meid kõigest 2 + kass) ja no põhiline ongi see võileivamaterjal.. Poes nagu hull võileipsi isu ja siis ostan seda manti kokku ja söön kodus isu täis ja rohkem enam huvi ei paku ja siis avastangi mõne aja pärast kapis hallitanud saibi. Makaronid, riis ja sellised enamajaolt siiski halvaks ei lähe. Kohvikoorega on lihtsalt nii, et kui tähtaeg kukub, siis enam ei joo. Aa, ja siis päris tihti läheb puuvilju ja juurvilju ka raisku.. Kui liiga palju mandariine ostetud jälle hetkel ajel ja hiljem enam huvi ei paku, sidrun on jäänud kuskile külmkapi tagumisse ossa seisma, porgandeid, kurki ja tomateid ka raisku läinud. Ja sügavkülmas isegi pakk pelmeene ja kord üks pitsa ja külmutatud pirukad ka käest läinud, kuna sügavkülm meil ei tööta korrektselt. Oeh üldiselt saab liiga palju asju ikka ära visatud.. Lihtsalt tuleks ostmata jätta.
Postitusi: 1609

Postitatud: 23-01-2014 19:16


Poes käin igapäev, vahel ülepäeva. Kuna elan üksinda, siis ostan toitu alati nii,et oleks, mida õhtul süüa ning järgmiseks hommikuks. Nii ei teki ka seda hetke, kus mõni asi pahaks jõuaks minna. Leiba-saia niikuinii eriti ei tarbi ning piima asemel ostan kohvikoort.
Postitusi: -270

Postitatud: 23-01-2014 19:19


Oleme ostnud nädala söögid ette. Mõningad asjad saab jooksvalt juurde ostetud, kui jätkub kauemaks ja saab keset nädalat otsa jne. Raisku läheb suhteliselt harva. Üldiselt siis, kui satume rohkem plaaniväliselt välja sööma ja külmkapis olev jääb puutumata.
Postitusi: 2467

Postitatud: 23-01-2014 19:21


Kui ma noormehega kahekesi elasin, siis toitu väga raisku ei läinud, sest toiduga ta ei pirtsuta ning enamasti jõudis ta kõik enne halvaks minemist ära hävitada. :D Kuna nüüd käib ta ainult nädalavahetuseti, siis mul andis tükk aega harjuda sellega, et nüüd olen ma enamasti üksi ning süüa osta/teha ei tule topelt. Harjumise perioodil pidin kahjuks päris palju toitu ära viskama. Praegu võin ma öelda, et toitu viskan ikka väga minimaalselt minema, sest ei osta seda lihtsalt külmikusse kokku.
Postitusi: 5220

Postitatud: 23-01-2014 19:33


Korra nädalas käin nimekirjaga poes nin ostan enamiku toidust ära. Nädala sees ostan leiba, piima jms juurde.
Kôige rohkem viskan ära valmistoidu ülejääke. Praegugi on natuke eilset suppi külmikus, mida keegi ei taha ning mis ilmselt varsti halvaks läheb.
Postitusi: 31784

Postitatud: 23-01-2014 19:39


Me ei saa üldse palju osta korraga, ei jõua eest ära süüa ja söök läheb halvaks. Käime jupikaupa ostmas.
Postitusi: 1144

Postitatud: 23-01-2014 19:45


Käin ise poes ja ostan alati 1-2 korraks midagi või siis selliseid asju, mis ei lähe nii ruttu vanaks. kartul, porgand, kapsas. Liha teen alati kohe ära ja võileivamaterjal kulub ka ära. Ainus asi, mida peaks viskama on piim, aga seda ma ei osta, kui just pole midagi kindlat plaanis sellega. Elame kahekesi vennaga. Ja kui mina midagi ei taha, siis tema sööb kasvõi kõik ära :D
Postitusi: 31784

Postitatud: 23-01-2014 19:55


Mehed on jah üldjuhul head hävitajad
X