Postitusi: 2600

Kass varastab. Abi?

Postitatud: 08-01-2014 21:25

Mida teha kassiga, kes varastab? Eelkõige kõike söödavat aga talle meeldib ka erinevaid esemeid peita või siis hävitada? Endal on mõtted täiesti otsas ning antud olukord ajab täiesti hulluks, sest kassile ei mõju ükski karistusviis.

Võtsime antud noore, isase kassi suve lõpus kassikolooniast, kus tema eest kanti korralikult hoolt ning tal oli alati söök olemas. Ka nüüd saab ta nii märga toitu kui ka krõbinaid ning aeg-ajalt erinevaid maiuspalu. Tundub aga, et tema kõht on täitmatu, sest kohe kui tekib võimalus, läheb kass vargile. Olgu siis tegu korraks lauale jäetud võileivaga, kraanikausis oleva pudrukausiga või poekotis lebava pakendatud lihaga, kõik läheb käiku. Juurviljad, puuviljad, teraviljatooted, liha, kala.
Kusjuures kass nurub süüa ka siis kui ma valmistan toitu (proovib võimalikult ligi pääseda) ning ka siis kui me söögilaua taga istume (siis proovib kas sülle ronida või siis seljale). Mõtted on täiesti otsas, noomimisele ning teistele karistustele ta ei reageeri vaid on õppinud aru saama, millal me oleme vihased ning siis proovib lihtsalt võimalikult kaval ja väle olla. Kusjuures varastamisprobleem ei ole vaid toiduga vaid kõik esemed lähevad mängu, kas siis närimiseks või mängimiseks. Ehk on kellegil mõtteid? Kass ise on väga sõbralik, mänguhimuline ja armas aga selline käitumine viib tuju täiesti nulli.:(
Postitusi: 15746

Postitatud: 08-01-2014 21:52


Veeprits. Nii kui jääb vargile minekuga/varastamisega/varastatud söögi söömisega vahele siis pritsida. Seejärel peaks juba aitama kui veeprits nt kööki lauale jätta (pelgab).
Postitusi: 2600

Postitatud: 08-01-2014 21:59


Hea mõte. Olen küll proovinud teda paar korda veepritsimisega karistada aga seni pole tulemust andnud. Võib-olla peaks olema siis püsivam? Kass ise on hulljulge :(
Postitusi: 1626

Postitatud: 08-01-2014 21:59


Võtke asja ikka huumoriga. Kassid ongi teinekord isepäised ja enamasti tulebki loomade pärast palju ümberkorraldust teha.

Aga heaks karistusvahendiks pean ma veepritsi. See on mul vägivaldse kassi isegi sõnakuulekaks ja pehmeks muutnud. Veepritsiga töötamine võib võtta lausa aastakese(olenevalt kassist), kuniks kass täielikult loobub sellest kombest. Veepritsiga tegutsemine nõuab järjepidevust. Ei ole nii, et ükskord pahandad kurja häälega ja pritsid kassi märjaks ning teisel korral lööd käega. Koguaeg peab seda tegema, kuniks ta saab aru, millepärast teda karistatakse. Tubli kiisu on, siis poputage ja nunnutage. Kass õpib vahet tegema, et millal ta saab hellitusi ja millal veepritsi.

Mis peamine - tehke seda ainult siis, kui teo pealt tabate. Pärast tegu pole mõtet, sest ta ei saa aru, miks.

Samal ajal pange varastatavad asjad ära kinnistesse ruumidesse, kuhu pole võimalik ligi pääseda. Mingi aja jooksul unustab ta selle tobeda kombe ära ja ei tee enam väljagi lauapeal vedelevatest asjadest.
Postitusi: 1566

Postitatud: 08-01-2014 22:01


Loe ja imesta. Minu kass on vist täielik ingel :)
Postitusi: 2600

Postitatud: 08-01-2014 22:06


Eks me proovimegi pigem võtta huumoriga aga kui tuleb kassi pidevalt jälgida ning keelata siis see väsitab lõpuks ära. Eelkõige selle tõttu, et hetkel elame üürikas, millel on köök-elutuba koos ning kohti, kuhu midagi peita, vähe. Aga proovime veepritsi kindlasti ära, ehk aitab. Noomimisele ning nii-öelda füüsilisele karistusele reageerib harva või pigem reageerib kuid ühe minuti pärast kuriteopaigal tagasi :)

Kui see abinõu ka ei aita siis võib kindel olla, et tegemist on väikese kuradikesega.

Bravuuritseja : meil on teine kass ka, kes on küll vanem ning tema on meil ka tõeline ingel. Mõlemad elukaaslasega puutume esimest korda sellise kassiga kuigi mõlemal on kasse lemmikloomaks olnud küll ja küll.
Postitusi: 1626

Postitatud: 08-01-2014 22:11


No siis tuleb rohkem pritsida. :) Kassidele ei meeldi vesi enamasti.

Kõlab veits piinamisena, aga mina panin teinekord eriti hullu teo puhul kassi kraanikaussi ja lasin veel joosta.. see pani küll kassi mjäuguma ja nö paluma, et ma ta sealt ära võtaks.

No, ei ole normaalne, kui tahab näkku hüpata küüntega. Jää või nägemisest ilma. Aga lahti sellest jamast saime üle ja nüüd on täielik sülekass. Ainult nurruks ja istuks süles, kui valaks pahameelt välja. Isegi mänguhoos ei kasuta enam küüsi.
Postitusi: 4801

Postitatud: 08-01-2014 22:18


Vett tuleb pritsida nii, et kass ei näeks pritsjat. Muidu varastab ikka edasi, kui kedagi silmapiiril pole.
Postitusi: 1626

Postitatud: 08-01-2014 22:22


:D kuidas sellist pritsi ehitada, sest kassil ju poole teravam see haistmis- ja kuulmismeel?
Postitusi: 2600

Postitatud: 08-01-2014 22:23


No talle meeldis ka duššikabiinist varastada. Lõpuks panin dušši tööle ja kõik, sinna pole õnneks enam roninud. Tänasest võtan pritsi kasutusse ja loodan, et aitab. Iseenesest on tegu väga targa kassiga, seega peaks töötama :)
Postitusi: 4801

Postitatud: 08-01-2014 22:26


Tsiteeritud:

:D kuidas sellist pritsi ehitada, sest kassil ju poole teravam see haistmis- ja kuulmismeel?


Pead ise ka hiilimist harjutama. :D
X