Postitusi: 2505

Reaalne naine vs. reklaamitööstus

Postitatud: 06-12-2013 08:59

Tahtsin jagada üht ülla ideega videot. Teema küll üsna leierdatud, kuid antud video võtab selle kenasti ja lühidalt kokku (vähemalt ühest vaatenurgast).
http://www.upworthy.com/5-minutes-of-what-the-media-actually-does-to-women-8?c=ufb1

Mis on teie seisukohad antud teemal? Kas nõustute kõnelejaga või pigem mitte? Miks? Arutlegem.
Postitusi: 31784

Postitatud: 06-12-2013 09:12


Olen väga nõus. Aga samas, see on nagu võitlus tuuleveskitega. Ning samas tuleks siiski iga naine/inimene ise mõelda loogiliselt, et need naised pole reaalsed. Minus ei tekita komplekse see, kui ma vaatan ajakirja ja seal piltilusad naised vastu vahivad. Üleüldse tuleks vähem põdeda selliste asjade pärast.
Postitusi: 2505

Postitatud: 06-12-2013 09:25


Aga ma mõtlen, et kuidas hindate seda, et mil määral on need nõuded adapteerunud näiteks tänapäeva inimeste mõttemaailma? Enamasti ikka saadakse aru, et need on idiootsed nõudmised ja sellist poorideta portselannahaga naist on ilmvõimatu leida, kuid mingi soov siiski kuklas pakitseb ning üldist väljanägemist hinnatakse selle alusel... või mis?
Postitusi: 177

Postitatud: 06-12-2013 09:39


Olen ise selle ajakirja-naise kuvandi ohver. Raske tunnistada, aga nii see on. Tahan olla täpselt niisama ilusa kehaga nagu Jessica Alba jt, paraku arvestades looduse poolt paika pandut, siis ma ei saa iialgi selliseks. Vahel koidavad mulle ka selgemad hetked, just nagu praegu seda videotki vaadates. Jah, ma saan aru, et nad kõik on töödeldud ja võltsid ja korraks usungi, et oh, mina olen ju päris naine ja ilus naine! Kahjuks kestab see selgus ainult nii kaua kuni video meelest läheb ja siis on jälle hall argipäev ja masendus oma keha ning välimuse pärast tagasi. Mul on kahju naistest, kes selle probleemi käes vaevlevad, seal hulgas kahju ka iseendast.
Postitusi: 6096

Postitatud: 06-12-2013 11:24


[tsiteeriNing samas tuleks siiski iga naine/inimene ise mõelda loogiliselt, et need naised pole reaalsed[/tsiteeri]

Tänapäeval kasutatakse küll päris palju photoshoppi, kuid minu arvates ei saaks öelda, et need naised ei ole reaalsed:D Jessica Alba jpt näitlejad/modellid ka ka päriselt suurepärases vormis, lihtsalt millegipärast leiab mõni veel asju, mida kohendada:S
Aga see selleks. Teema juurde minnes, siis õnneks ei kuulu ma inimeste alla, kes ajakirju vaadates endal silmad peast nutavad ja unistavad Alba kehast selle asemel, et trenni minna ning ma annan endale aru, et oma 160 cm kasvu juures ei saa minust kunagi VS modelli. Mul on vist mingi kiiks, aga ilusatest inimestest pilte (olgu need siis reklaam või kusagil tänaval tehtud erapildid) vaadates panen ma hoopis selliseid asju tähele-oi, kui ilus soeng, talle sobib, väga hea vorm, palju või mis trenni ta huvitav teeb vms mitte ei hala, et miks see bitch nii täiuslik on ja mina mitte. Kui inimene mingi reklaampildi pärast masendusse langeb, siis minu arvates ei saa siin ainult meediat süüdistada, vaid pigem on asi millegis enamas- inimeses endas ja tema mõttemaailmas, väärtustes, enesekindluses jne. Ma millegipärast ei usu, et kõik need enesekindluse probleemid saavad alguse reklaampildist. Kui oled endaga rahul, siis ei tohiks sind need pildid masendusse viia
Postitusi: 13

Postitatud: 06-12-2013 11:28


Karm, aga tõsi! Paraku mõjutab see kõikide naiste mõttemailma suuremal või vähemal määral.
Postitusi: 31784

Postitatud: 06-12-2013 11:35


Reaalsuse all ma ei mõelnud vormi, vaid tõesti seda, nagu ka videos öeldi, et poore pole, nahk on ühtlane nagu portselannukul, pole kortse jne. Muideks, modell/näitleja vms võib ka tippvormis olla, aga neid kohendatakse ikka, mis on tegelikult debiilne. Tehakse veel peenemaks, pikemaks jnejne.
Postitusi: 6096

Postitatud: 06-12-2013 11:39


Jah, on ajuvaba kohendada niigi heas vormis inimest, aga minu jaoks jääb arusaamatuks, kuidas see nii hullult inimesi mõjutada saab. Kas nad siis tõesti aru ei saa, et kasutatakse photoshoppi?
Postitusi: 31784

Postitatud: 06-12-2013 11:51


See mõjutabki inimesi, kes pole endaga rahul, kes keskenduvad enda vigadele ja on rahulolematud endaga. Kõik me oleme ju erineva kehakujuga, nahatüübiga jne. Mõttetu on end võrrelda teistega, tuleb olla endaga rahul ja keskenduda enda positiivsetele omadustele:)
Postitusi: 9380

Postitatud: 06-12-2013 11:56


Kogu selle hullu shoppimismaania raames on tegelikult ju välja koorunud ka see, et kui mõni tuntum inimene kuskil näiteks meigita käib, nahaprobleeme omab või jumala eest - pildile jääb mõni väike volt või tsiba tselluliiti, siis treitakse sellest kümneid ja kümneid mõnitavaid artikleid.
Postitusi: 2505

Postitatud: 06-12-2013 13:48


Tsiteeritud:

Kogu selle hullu shoppimismaania raames on tegelikult ju välja koorunud ka see, et kui mõni tuntum inimene kuskil näiteks meigita käib, nahaprobleeme omab või jumala eest - pildile jääb mõni väike volt või tsiba tselluliiti, siis treitakse sellest kümneid ja kümneid mõnitavaid artikleid.

ja mis on kõige haigem, et see läheb lugejale peale ning on suur klikimagnet
X