Postitusi: 179

Soojamaa reisid ja kulud

Postitatud: 28-11-2013 11:07

Niinii, sooviks siis infot, kui palju ja mille peale reisil olles raha olete kulutanud ehk kui kalliks reis on kujunenud. Samuti lisage ka koht, kus käisite, vaatamisväärsused ja šopingud, toidukulu ja muu taoline :). Lühidalt, kõik, millega arvestama peaks.
koi
Postitusi: 7792

Postitatud: 28-11-2013 11:12


rusikareegel pidi olema, et lendude + hotelli maksumuse jagu peaks kohapeal kulutamiseks ka arvestama

isiklikult üksikasjalikust raamatupidamisest ei hooli, kulutan alati rohkem kui arvasin. sestap küsimuse teisele osale vastata ei oska.
arvan ka, et juhul kui reisi eelarve pingeline, peaks alternatiivseid odavamaid puhkamise võimalusi kaaluma

egiptuse hotellis saaks jah odavalt aega surnuks lüüa. iseasi, kas meeldib...
Postitusi: 5220

Postitatud: 28-11-2013 11:54


See reegel on hea jah. Mul nii palju küll kunagi ei kulu, aga hea, kui on igaks juhuks olemas.
Ise kulutan vaatamisväärsustele, ekskursioonidele, toidule, autorendile jne. Shoppamas üldjuhul ei käi.
Postitusi: 1161

Postitatud: 28-11-2013 12:07


Oleneb, kui pikk reis on, nädal=tonn kipub keskmiselt ehk.
Postitusi: 6305

Postitatud: 28-11-2013 12:14


Nädal Tenerifel läks mingi 1500 eur nägu, alguses võtsime igaksjuhuks kalli reisi korraliku hotelliga jne, aga koha peal vaatasime tegelikult, et oleks palju odavamalt saanud. Aga see oli esimene selline soojamaareis, ei osanud kumbki emaga väga nii mõelda, sest reisikorraldaja määris ikka selle kallima pähe, et on ikka kohe kesklinnas ja ei pea öösel kuskile jalutama jne. :D
Elu oli seal suht kallis ja kuna reis läks palju, siis väga ohtralt ei laristanud seal, natuke riideid ikka ostsime ja sõime väljas ja käisime ka mõnel turismireisil.

See oleneb suuresti ka sellest, kuhu ja kauaks sa lähed ning mida sa teha tahad. Kas lihtsalt rannas pikutada või käia pidudel ja osta ohtralt asju kokku. Et mingid kallimad kohad kindlasti eeldavad ka suuremat eelarvet. Soovitangi uurida sihtkoha kohalikku elu, sellest saad järeldada, on seal kallis või mitte. Türgi peaks nt suht odav olema.
Postitusi: 31784

Postitatud: 28-11-2013 12:23


Meil kulus põhiliselt toidu peale. Mõttetult ei šopanud. Muidugi, kui on AI, siis toidu pärast väga muretsema ei pea ja seeläbi saab raisata mujale. Kindlaid summasid ei mäletagi enam. Ekskursioonid ei ole ka eriti kallid(muidugi eks oleneb sihtkohast), käisime palju ka ise ringi. Aga siin teisi vastuseid vaadates, siis hakkab veidi imelik:D Never ei paneks tonni või rohkem nädalase reisi alla. Eriti veel näkku. Aga meie pere on suht kokkuhoidlik ka:D Siiamaani siis Türgis ja Bulgaarias käinud. See kevad jälle Bulgaariasse. Saime hea hinnaga reisi. Vaatasime Kreeta reisi ka, aga sellel oli asukoht nii nõme, et taksosõidu peale oleks terve varandus läinud, kui oleks tahtnud linnas ka käia. Keskuses olla on ikka poole etem.
Postitusi: 1161

Postitatud: 28-11-2013 12:28


See ei ole tegelikult üldse kallis, arvestades, et minimaalne nädala autorent on juba 300 kandis, lisaks teemaksud, kütus, turvatoolide hinnad jne. Majutus ka juurde, ongi juba tonn täis ning pole veel sööma ja šoppamagi jõudnud :D
Kui soovid veel ööklubisid külastada, siis nendes läheb ju alati palju raha, olenemata riigist. :D
Postitusi: 12770

Postitatud: 28-11-2013 12:41


aga sa kirjuta kuhu ja kauaks lähed üldse
Postitusi: 29489

Postitatud: 28-11-2013 13:07


Mina arvestan iga oldud päeva peale 100 eurot. See on siis, kui tahaks midagi vaadata ja lõunat ja õhtust süüa. Käisin Bulgaarias. Seal on veic odavam, kui Eestis ja üks päevane ekskursioon maksis keskmiselt 50 e need kes ise juurde ostsid + söögikord oli 15e Ostsin sealt ka paar riideeset. Mul reis ise maksis 700 ekskursioonid olid sees, aga piletirahad siis tulid juurde. Miski 30e niiet 100 päevas läks ikka ära
Postitusi: 24923

Postitatud: 28-11-2013 13:31


Meil siiani ka nädalastel reisidel u 1000 ära läinud kohapeal igasugu lõbustusetele ( klubid, ekskurssioonid jms) ja shoppamisele...Söögile on väge raha läinud tavaliselt kuna enamus kordi oleme kõik hinnas paketid võtnud.
Postitusi: 92

Postitatud: 28-11-2013 13:40


Meie oleme viimastel aastatel suure seltskonnaga käinud kõik hinnas paketiga Türgis. Oleme seal käinud kolmel viimasel aastal ja jäänud väga rahule! Kuigi nüüd tahaks vist juba Bulgaariat avastada, aga sügisel, kui tavaliselt reisime, on seal juba külmavõitu.. st meenutab pigem eesti suve. . Hinnad Türgis olenevalt hotelli tärnide arvust kõik hinnas paketiga 400-600 € inimese kohta, rohkem pole me kunagi maksnud, pigem tingime suure seltskonna rohkusega soodustust :) Juurde kulubki nii palju kui palju ekskursioone või suveniire ostad, sest joogid, söögid ja meelelahutus ju hotellis kohapeal olemas. Ideaalne lastega minemiseks, kes igal sammul juua või mingit snäkki soovivad. Hotellis saime süüa hommikul seitsmest kuni kella üheni öösel - lisaks põhisöögikrodadele olid ka snäkibaarid, kus sooje snäkke valmistati, puuvilju pakuti ning baar oli avatud kella 10 - 00ni. Mida veel puhkuselt tarvis? :)

Vaatamisväärsused varieeruvad olenevalt kuurortist. Kindlasti soovitan Pamukkale ekskursiooni, üks maailma imedest, kuid hinda enam ei mäleta.
Viimati käies saime 12 € / in kaatriga merel vabas looduses kilpkonnasid vaatamas käia, palju rõõmu paadisõidust endast, tehti tasuta palju pilte + selle juurde kuulus ka ujumispaus kilpkonna saare lähistel - siiani mu elu kõige paremad 12 investeeritud eurot! Käisin ka nö langevarjuga paadi taga sõitmas, maksis 75 € kolmele, suurepärane vaade ja emotsioon - lisaks saime taaskord põneva paadisõidu osaliseks ;)

Varasemalt olen käinud ka Egiptuses (jääb Türgiga enamasti samasse hinnaklassi), kuid see suuremat emotsiooni ei jätnud st tagasi ei läheks. Küll meeldis mulle väga-väga Tuneesia, kus käisin kogunisti kolmel korral (2009.a. maksis ~5000EEK inimene), kuid praegustes oludes sinna endiselt ei soovitata vist minna.
X