Postitusi: 0

10 kilo alla võtta, blogi

Postitatud: 02-11-2013 10:52

Tere kõigile! Olen hirmuga avastanud, et minu hetkekaaluks on 78,5 - 79 kg. Mitmeid aastaid olen kaalunud ligi 10 kilo vähem, tavaliselt on kaal püsinud 67-69 kg juures ning sel ajal olen unistanud,et peaks umbes 10 kilo alla saama. Praegune ongi minu rekordkaal, olen selle juurde võtnud vaid umbes kuu ajaga (saiakesed, pastad, muidugi burgerid ja pizza), kõik see tuli juurde täiesti märkamatult ja šokk oli kaalule astudes päris suur. Saan väga hästi aru, kust see kõik tulnud on, omast laiskusest muidugi. Sõidan muudkui autoga, liigun vähe, tihti lähen lihtsama vastupanu teed ja ostan valmistoitu või käin väljas söömas. Nüüd otsustasin,et lõpetan selle jama ära. Olen muidugi seda ka varem otsustanud mitmeid kordi, kuid nüüd üritan seda väga tõsiselt võtta, sest ma ei ole end kunagi nii halvasti tundnud kui praegu. Alustasin pisikese blogiga, mispärast siia kirjutangi, võib-olla soovib keegi minuga liituda? Samuti arvasin, et see ehk motiveerib mind rohkem, kui saan siit häid nõuandeid, mida proovida ja arvamusi tulemuste kohta.

Hetkel on plaanis loobuda saiatoodetest, muidugi rämpstoidust, pastatoodetest, jätta välja gaasilised joogid ja mahlad (palju suhkut vist), juua rohkelt vett, autoga sõitmise asemel üritada rohkem käia ja kodus hakata vaikselt võimlema, hiljem ehk end trennigi vedada.

On kellelgi mõni hea soovitus, mida veel teha? Kes on läbi teinud ise suure muutuse ehk oskate jagada häid nippe? Kaua aega võttis, et tulemusi näha?

Kõige enam ongi alati morjendanud see, et tulemusi ei ole kohe näha ning sinnapaika ongi tavaliselt asi jäänud.. loodetavasti läheb seekord teisiti :)

Alustasin just praegu blogiga, kuid kavatsen seda täita igapäevaselt, mõõdan end täna ära ja lõpuks hea näha eelkõige endale, milline muutus ja ehk motiveerib kedagi teistki siit :) - www.adorabelleblog.tumblr.com

Samuti kui keegi teab veel selliseid blogisid, siis oleksin väga tänulik :)
Postitusi: 3

Postitatud: 02-11-2013 11:49


Mina olen kaotanud viimase 8 kuuga 20 kg, neist 13 kg läks esimese kolme kuuga. Toitun LCHF põhimõtete järgi, nälga ei kannata ja tervis on miljon korda parem. Teen ka trenni ja naudin seda. Minu blogi on http://lchfmargit.blogspot.com. Veel ägedad terviseblogid on heidi.tarkpea.ee ja elari-teeb-trenni.blogspot.com. Tegelikult on neid veelgi, googelda.
Postitusi: 0

Postitatud: 02-11-2013 12:15


Tsiteeritud:

Mina olen kaotanud viimase 8 kuuga 20 kg, neist 13 kg läks esimese kolme kuuga. Toitun LCHF põhimõtete järgi, nälga ei kannata ja tervis on miljon korda parem. Teen ka trenni ja naudin seda. Minu blogi on http://lchfmargit.blogspot.com. Veel ägedad terviseblogid on heidi.tarkpea.ee ja elari-teeb-trenni.blogspot.com. Tegelikult on neid veelgi, googelda.


Väga lahe blogi Sul! Tänud!
Postitusi: 0

Postitatud: 02-11-2013 12:16


Aga kas keegi siit ei oleks huvitatud minuga liitumisest, kes tahab ka täna-homme alustada lõpuks kaalu langetamisega? :) Saaksin lisada tumblr'i kasutaja nii, et saab samuti postitada ja asi oleks lõbusam ja väikene võistlushimu tekiks ehk :)
Postitusi: 566

Postitatud: 02-11-2013 12:45


Sa peaks ehk natuke veel endale reegleid seadma. Pelgalt nii väikeste muutustega ei pruugi alla võtta. Kui jätadki pasta ära, aga sööd selle asemel riisi/kartulit ja liha, siis see pole teab, mis muutus. Portjonisuurused, kalorid, kindlasti liikumine, mitte nii, et püüan paar sammu jala käia :) Mina näiteks ülepäeviti käin u 10km jala, aga iga päev vähemalt 4km, puhtalt selleks, et ainevahetus kenasti töötaks. Ja veel sõidan rattaga ja võimlen ka kodus. Autoga liigun väga minimaalselt. Miinimum 30min peaks ikka päevas füüsilist tegema.

Postitusi: 0

Postitatud: 02-11-2013 14:20


Tsiteeritud:

Sa peaks ehk natuke veel endale reegleid seadma. Pelgalt nii väikeste muutustega ei pruugi alla võtta. Kui jätadki pasta ära, aga sööd selle asemel riisi/kartulit ja liha, siis see pole teab, mis muutus. Portjonisuurused, kalorid, kindlasti liikumine, mitte nii, et püüan paar sammu jala käia :) Mina näiteks ülepäeviti käin u 10km jala, aga iga päev vähemalt 4km, puhtalt selleks, et ainevahetus kenasti töötaks. Ja veel sõidan rattaga ja võimlen ka kodus. Autoga liigun väga minimaalselt. Miinimum 30min peaks ikka päevas füüsilist tegema.Aga, kas lihtsalt jalutamine aitab kaalu ka kaotada? Olen kuulnud või lugenud kuskilt, et lihtsalt jalutamisest pole mingisugust kasu, peab saavutama mingisuguse teatud pulsi, et keha rasva hakkaks põletama? Muidugi see niisama ka kasulik, aga selle jaoks pean endale hakkama aega leidma kuidagi :)
Postitusi: 0

Postitatud: 02-11-2013 14:54


Kas kellelgi on ehk selliseid väljakutseid ka veel jagada nagu pildi lisasin?
Postitusi: -4

Postitatud: 02-11-2013 14:59


Kõndimine aitab kindlasti. Hakkasin jala tööl käima, sest parkimiskoha leidmisega oli alati suur jama ja maksta ka ei tahtnud. Nüüd olen viimased 2 kuud jala käinud 40 min. tööle ja 40 min tagasi. Panengi kohe hommikul trenniriided selga ja sammun kiires tempos ning tööl jällegi vahetan riided ära. Viilimiseks ei ole mingit võimalust, sest kohale on vaja jõuda:). Tagumik on tänu sellele ilusti väiksemaks läinud.
Postitusi: 0

Postitatud: 02-11-2013 15:07


Kas keegi oskab ka rääkida, kas must leib on väga kahjulik kui on soov kaalu kaotada? Väga armastan musta leiba ja heameelega sööks seda hommikuti näiteks.
Postitusi: 20

Postitatud: 02-11-2013 15:24


Ainult mõttetust kräpist võiks loobuda, peamiselt ikka tervise mitte kaalu huvides. Kõiki teisi toite võib endale lubada, asi on portsjonite suuruses ja selles kui tihti midagi süüa. Ei ole see pasta või must leib ka saatanast kui omale seda hiiglaslikes kogustes päevast-päeva mitte sisse pressida. Mina näiteks sõin täna hommikul peale trenni lisaks omletile ka väikeseks maiuspalaks mandli croissanti ja ei kujuta ette ka, et peaksin end selle tõttu halvasti tundma. Heaolu võti on süüa ja treenida nii, et säiliks hea enesetunne, kuid ei kaotaks elurõõmu. Kõik on mõtlemises kinni.
Postitusi: 163

Postitatud: 02-11-2013 15:26


ei usu, muidugi ei tea ka aga vaata pakendilt kalorite hulka :)
täisteraleib ei meeldi? see nt nii kasulik kui hea
X