Postitusi: 9

SAVISAAR JÄLLE LINNAPEA!!!

Postitatud: 20-10-2013 23:55

Valimis aktiivsus langes, aga Savisaar sai hääli juurde.
Ise te EESTLASED ütlete ,et ei taha et, vene linnapea Edgar Savisaar juhiks Tallinnat, samas ei läinud mitte keegi valima ,et Savisaarest lahti saada.

KURADI INIMESED !!! ÄRGE VINGUGE SIIS JÄRGMINE KORD ,ET MIKS SAVISAAR ON LINNAPEA KUI MITTE KEEGI VALIMA EI LÄINUD.
Postitusi: 1566

Postitatud: 23-10-2013 15:17


Tsiteeritud:

Tõtt öelda ei sooviks ma ka kellegi eelistusi maha teha, kuna demokraatlikus riigis võivad kõik valida, keda nad tahavad ja valimised on näidanud enamuse soovi. Küll olen ma vastu igasugustele "Ets 4ever" teemaarendustele, kus teda vaeste/Eesti päästjana kujutatakse ning pooltõdesid või lausvalesid faktide pähe esitatakse.
Olen Sinuga ühel meelel.
Postitusi: 3929

Postitatud: 23-10-2013 18:07


Töötus on vist tagasi. Inimesed istuvad Buduaaris ja kirjutavad pikki memuaare teemal, kui nõme on kellegi teise arvamus ja kui seda ei suuda tõestada, siis laseks lihtsalt tuimalt roppusi.
Postitusi: 3003

Postitatud: 23-10-2013 18:14


Lõpetage palun see teema ära, liiga piinlik on lugeda!
Postitusi: 14277

Postitatud: 23-10-2013 19:09


igav.
Postitusi: 1211

Postitatud: 24-10-2013 00:05


Tsiteeritud:

Tsiteeritud:

Tsiteeritud:

Tead, ma soovitan sul jälgida mõnda aega Venemaa meediat. Ja lugeda ridade vahelt.

Kas sa tead, et NSVL oli omal ajal esimene riik, kes tunnistas Eesti iseseisvust? Ja juba vähem kui 5 aasta pärast asus seda tagasi vallutama.

Gruusia näitas, milliseks võib kujuneda "oma kodanike kaitsmine XXX riigis".

Ma iseenesest imestan, miks sa pole mu küsimustele vastanud. Ebamugavad? :)


Enda arvates olen oma vastustega tegelikult küllaltki ammendavaid seisukohtasid väljendanud. Pigem oled sina see, kes mulle ei vasta. Sa muudkui ketrad üht ja sama - Keskerakonna venemeelsust (mida muide ma pole maha salanud) ja Venemaa reaalset ohtu Eestile - kuid lõppude lõpuks on need, eriti see viimane - Venemaa oht - vaid hinnangulised ja tinglikud arvamused. See kõik on vaid oletatav. Mina jällegi suunan tähelepanu tänastele probleemidele, millega ei suuda valitsus tegeleda ja mistõttu ma ikka ja jälle pigem vasakpoolseid toetan.
Mõistan, et tekib soov heita pilk ajalukku - aga tänasel Venemaal ei ole enam sellist motivatsiooni okupeerida üht väikest riiki, nagu tollal. Küll aga võib ta tõepoolest enda rahvust kaitsta - Gruusia sõda illustreeris seda kõige paremini. Kas see ei ole siis koht mõtlemiseks? Miks rakendada venevastast poliitikat, alustades väiksimatestki provokatsioonidest nagu Ilvese sarkastilised säutsud Putini suunas, kui see võib tekitada "Suures Karus" pahameelt? Ei ole midagi nii, et lääneriikidele sabarakk olles, oleme kaitstud - NATO superkaitse on pigem illusioon.. Seega kumb on riigile ikkagi ohtlikum - E.S.-i venemeelsus ja head suhted või venevastane poliitika? Sest ma kordan: Venemaa niisama torkima ei tule.

Ma jõuan enda jutuga ikkagi siis suure ringiga tagasi oma põhimõtte juurde - Venemaaga tuleb hoida häid suhteid, tema geopoliitilist asukohta tuleks meile soodsalt ära kasutada jne, sest tegemist oli ja on maailma mõjuvõimsaima riigiga.


Ma leian, et meil on enam valikuvõimalusi kui Etsi soe iste Venemaa poolt versus venevastane poliitika. Miks mitte säilitada/luua häid suhteid oma naabritega, kuid samas hoiduda selgrootuks molluskiks olemisest?

Miks ma ketran seda venemeelsuse asja, on see, et sina ja paljud teised siin teemas väitsid nagu oleks see tühipaljas laim (esimesel leheküljel vaidled muide veel selle vastu). Ei ole ning tore, et me vähemastki selleski üksmeelsed oleme. Mis mind üllatab on siiski see, et vasakpoolses erakonnas, mis on olnud läbi aastate mitmetes räpastes skandaalides, mille mitmed liikmed on korruptsiooniga süüdi mõistetud, mis on mahasurunud üsnagi vastikul moel siseopositsiooni ning milles on aastate jooksul tekkinud ühe isiku kultus, pälvib sedavõrd suurt toetust ja inimesed on nii altid kõik need vead, millest ei tohiks ehk mööda vaadata, andestama. Puhtalt programmi järgi võttes pole tegu halva erakonnaga, aga teod räägivad sageli muud keelt. Kui nende koostööleping Ühtse Venemaaga oleks nii tore, siis võiks sellest meediaski rääkida, mitte varjata nagu mõnda suurt saladust?

Vasakpoolse maailmavaate esindajaid on Eestis veelgi ning vähemalt SDE on näidanud, et seda saab teha kultuurselt ja inimeste hirmutamata a la stiilis "kui Ets kaotab, siis tõusevad hinnad ja bussijuhid kaotavad töö" (sest selliseks muutus KE valimiskampaania Põhja-Tallinnas ja Lasnamäel).

Rääkides veel Venemaast (sest KE puhul ei saa läbi ilma selleta), siis oma naaberriikide mõjutamiseks on teisigi vahendeid kui okupeerimine. Taas kord, vaata Ukraina ilmekat näidet ja see näitab ilusti, kuidas saab riikide valitsustega manipuleerida neid okupeerimata/ründamata.


Sorry, aga Eesti ON selgrootu mollusk. Ma arvan, et see on üheltpoolt väikeriikide paratamatus ka. Või julged vastu vaielda?
NATO nn rahuoperatsioonid, sh USA sõjalise agressiooni toetamine Süürias, samal ajal, kui suur osa maailmariikidest sellele kategooriliselt vastu olid.. No ja siis ESM-i ratifitseerimine - ühesõnaga näiteid on küllaga nendest mittevajalikest poliitilistest sammudest läänele meelepärane olemiseks.

Paratamatult on Eesti poliitika väga must-valge: ida on paha, lääs hea; ida on tagurlik, lääs uuenduslik. Uuenduslikkuse osas ei vaidle vastu. Aga kui hea ta ikkagi on? Ma parem ei hakkagi selle koha pealt sõna võtma, sest see teema läheks juba täiesti käest ära... Jäägem Savipätsi piiridesse.;)
Postitusi: 46

Postitatud: 24-10-2013 00:09


Tsiteeritud:

Lõpetage palun see teema ära, liiga piinlik on lugeda!


Kes sul lugeda käsib? Mul on just huvitav lugeda teistsuguseid arvamusi kui sellele foorumile siin tavaliselt kombeks ja nägemusi elust. Mis siis, et mu mõtetega kokku ei pruugi midagi minna. Huvitav ikka teada teiste seisukohti.
Sa mine oma "missuguse pluusi selga paneksid", "mida ma pean oma paha mehega tegema" , "mis su lemmik šampoon on" jm. teemadesse tagasi.
Las inimesed siin seletavad selle üle, mille üle soovivad. Sinu ega teiste kobisejate perseid ei peaks see asi üldse torkima. Või on teil internetis ruum otsa saanud ja see on ainus koht, kuhu tulla veel saab? ;)
Postitusi: -18

Postitatud: 24-10-2013 08:55


Tsiteeritud:

Sorry, aga Eesti ON selgrootu mollusk. Ma arvan, et see on üheltpoolt väikeriikide paratamatus ka. Või julged vastu vaielda?
NATO nn rahuoperatsioonid, sh USA sõjalise agressiooni toetamine Süürias, samal ajal, kui suur osa maailmariikidest sellele kategooriliselt vastu olid.. No ja siis ESM-i ratifitseerimine - ühesõnaga näiteid on küllaga nendest mittevajalikest poliitilistest sammudest läänele meelepärane olemiseks.

Paratamatult on Eesti poliitika väga must-valge: ida on paha, lääs hea; ida on tagurlik, lääs uuenduslik. Uuenduslikkuse osas ei vaidle vastu. Aga kui hea ta ikkagi on? Ma parem ei hakkagi selle koha pealt sõna võtma, sest see teema läheks juba täiesti käest ära... Jäägem Savipätsi piiridesse.;)

No, kui me nii selgrootud oleksime, siis oleksime ammu juba SRÜ-s taas liikmeks. Kui me üldse iseseisvust oleks saavutanudki :D

Kui sa räägid nendest nn rahuoperatsioonidest, siis NATO ei ole USA. Aga ma ei sooviks seda teemat käsitleda, kuna see läheb liiga väljapoole selle teema piiridest ning samuti on hetkel käimas NATO ja Venemaa vahelised läbirääkimised, kus puudutatakse neid nimetatud teemast (lisaks raketikilbi rajamine).

Poliitika ei ole must-valge üksnes Eestis ja ma kahtlen, kas ta Eestiski nii must-valge on. Pigem on valijad need, kes soovivad erakondi vastanduda üksteisele ning teevad sellest tulenevalt lihtsa järelduse, et nende poolt toetatav erakond on hea/valge ning vastane must/paha. Kindlasti sa oled jälginud uudiseid sellest, milliseid koalitsioone hetkel erinevates Eesti omavalitsustes moodustatakse ning oled märganud, et IRL ja KE pole probleem olla liitlased. Kuigi nad Tallinnas üksteisele teravalt vastandusid. Ning Tartus on käärimas tüli IRL-i ja REF-i vahel. C'est la vie ning see on ka poliitika. Välispoliitika osas, ma julgen arvata, on erakonnad enamjaolt ühte meelt ning jagavad samu vaateid. ESM-i küsimus oli paraku märksa mitmetahulisem kui vaid "läänele pugemine". Ent ma nõustun sinuga selles osas, et me liitusime sellega ehk pisut ülepeakaela ning Riigikogus toimunud arutlused näitasid, et isegi komisjoni esimehed ei tea täpsemalt, mida see endast kujutab. Mis on väga kurb.

PS! Süüria ründamise vastu olid Venemaa ja Hiina tegelikult väga lihtsatel põhjustel. Venemaa ja Hiina on vedanud sinna massiivse koguse relvi ning toetanud erineval võimalikul viisil valitsevat režiimi. Venemaa on lausa nii tubli olnud, et rahutuste puhkemise ajal olid Süürias kohal kõrgemad Vene sõjaväelased, kes õpetasid kohalikele, kuidas toimida ning inimesi efektiivsemalt maha suruda. Kogemused Tšetšeeniast, Gruusiast tasusid sel korral ära.
Postitusi: 1566

Postitatud: 24-10-2013 09:40


Tsiteeritud:

Sorry, aga Eesti ON selgrootu mollusk.
Mul on just kohati tunne, et Eesti on nagu loomaaed ja Ninasarvik juhatab seda.
X