Postitusi: 1781

Lapse füüsiline karistamine AVALIKULT

Postitatud: 20-08-2013 15:41

Nägin eelmisel nädalal suures Rimis, kuidas umbes 2-3 aastane tüdruk kurvalt nuttis (mitte ei röökinud/jonninud), mille peale ema teda avalikult lapse õhukestest blondidest kiharatest kõvasti sakutas, ise vihaselt lapsele ''Ole vait, jää vait, jää vait!'' öeldes. Selle peale hakkas tüdruk muidugi veel kõvemini nutma. Mul hakkas lapsest nii kahju, kuid samas ei tahtnud ma ennast teise pere asjadesse segada ja midagi ütlema minna.
Tegu ei olnud mingisuguste a-sotsiaalidega, vaid täiesti korralikult riides ja väga normaalselt välja nägevate inimestega.
Kuidas suhtute teie lapse karistamisse ja veel hullem - selle tegemisse avalikult?
Postitusi: 624

Postitatud: 23-08-2013 14:08


no kui muu enam ei aita siis karistan last ka füüsiliselt
Postitusi: 387

Postitatud: 23-08-2013 16:13


Ütleksin, et mõni laps ei saa enne aru, et midagi valesti tegi, kui saab laksu.
Mina näiteks väiksena ei saanud aru.
Kiusasin vanemaid, kui vanemad puhkasid. Öeldi mitu korda ilusti, et lõpeta, seletati rahulikult jne. Nii kui isa juhtme välja võttis ja sellega ühekorra mööda pepsi sain. Ma ei seganud neid enam eales kui nad puhakasid või lõunauinakut tegid.
:D

Ja ei ole mind nüüd pekstud. Väike kerge hoop.
Tänapäeva lapsed on aga sadu kordi hullemad. Proovi mis tahes keeles, laps ei saa aru.
Seda olen siis tänavapildis näinud, kuidas noored tibid oma lapsukesi üritavad kasvatada. Eriti kui laps karjub või nõuab midagi.
Ja vitsa,laksu andmist ja tutistamist mina ei keelaks.

Tänapäeval paistab kõigile iga väiksem liigutus mis sa lapse ees teed - lapsepeksmisega.
Ütlen ausalt, ärge võtke neid asju nii tõsiselt!
Postitusi: 1368

Postitatud: 23-08-2013 16:21


vat sellise pildi järgi on väga raske mingeid objektiivseid hinnanguid anda. Mina olen karistanud küll last avalikult aga seda mitte siis löömise vaid nurka panemisega...

Postitusi: 1120

Postitatud: 23-08-2013 16:46


Ega kui last ei karista, siis hakkabki ju pähe istuma, sellises vanuses lapsed oskavad väga hästi manipuleerida. Ma küll ei tahaks oma lapsega niimoodi poes käia, et röögib, nutab ja nurub kõike, arvatavasti ka too laps nuttis sellepärast, kui annadki igakord järele on hiljem võimatu lapsega poes käia. Jah, lapse peale karjumine umbes jää vait juba on tõesti imelik ja tutistamine on viimane piir nö lapse karistamisel. Ma saan aru kui ema peksab poes last, et vait jääks, siis nagu võiks lastekaitsesse teatada, aga mingi tühine tutistamine, no ma ei tea. Ma arvan, et paljud siit foorumist võivad vastata, et nad on elus korra rihma saanud, kas ikka mäletate, et vanasti anti rihma ? :D Mul üks tuttav ütles hästi, et praeguse aja lastest kasvatatakse vi*tukarja, sest lapsi kasvatatakse vati sees ja ninnunänutatakse, kaitstakse " minu laps ei tee kunagi halba " kuigi tegelikult on kõige hullem sitakeeraja jne...sorri, et ropendan, aga see on nii ja siis kuskil foorumites veel halatakse, et ei saa oma lapsest jagu, teeb seda, teeb toda. Ei tea küll miks :D
Postitusi: 24434

Postitatud: 23-08-2013 17:17


Kui on vaja,tuleb ka karistada.Aga asja eest ja nii,et laps aru saab,miks.Parem oleks seda teha muidugi omaette,mitte teiste ees.
Postitusi: 387

Postitatud: 23-08-2013 17:18


Tsiteeritud:

Kui on vaja,tuleb ka karistada.Aga asja eest ja nii,et laps aru saab,miks.Parem oleks seda teha muidugi omaette,mitte teiste ees.


Toon näite:
Oleme lapsega poes, laps hakkab jonnima ja pahandust tegema.
Poes ei tee midagi, lähen koju annan kolakat?


Laps ei saa siis enam aru, mille eest siis nüüd saab.
Postitusi: 138

Postitatud: 23-08-2013 18:07


mõni ema arvab , et lapse karistamine füüsiliselt õpetab last õigesti käitumi , mis on tegelikult väär...
See näitab just välja kui nõrgad on lapsevanemad , ei suuda lastele sõnadega asju seletada...
Ja minu arust on laps üks kõige pisem ja süütukesem olend ning nad ei saa vastu astuda , mis teeb väga kurvaks.. Aga olen isegi näinud suurtes poodides selliseid asju , vahest tekib küll tunne et sekkuks aga ega see üks sekkumine ei päästa seda last ja mine tea vb teeb olukorra veel hullemaks.
Postitusi: 9480

Postitatud: 23-08-2013 18:18


Sina nägid nutvat last, küll aga sa ei tea, et alguse võis saada see nutt palju varem. Mis iganes laps tegi, et ema närvi mustaks ajas. Kohe kit-kitu ja oioi, kui pahad lapsevanemad. Sünnitage omale mõni laps ja vaadake kui lihtne on toime tulla, kui laps haugub vastu, röögib, trambib jalgu, nõuab jne. Kui vaja, siis tuleb last karistada, küll mitte kätega kallale minna ja peksma kukkuda aga leebem karistus aitab ehk lapsel ka mõista, milline käitumine on õige. Sellises situatsioonis mina küll silmi ei pööritaks ja vanemate peale näpuga näitama ei hakkaks.
Avalikus kohas muidugi selliseid asju ei aeta.
Postitusi: 29489

Postitatud: 23-08-2013 18:31


Selleks tulebki lapsega rääkida ja asjad selgeks teha ennem, kui asjad nii hulluks lähevad, et tagajärgedega tegelema peaks. Minu laps küll ei röögi ega trambi jalgu. Veel vähem keera poes ennast pikali maha. Tegemata töö eest ei tule küll last karistada. Ma saan aru, kui laps konkreetselt ütleb, et ei taha sõna kuulata ja keeldub midagi tegemast või teeb mingi sigaduse, et näha vanema reaktsiooni. Ka seda juhtub. Aga tavaliselt ühest korrast seletamisest ja karistusest ka piisab, et sellist asja enam ei juhtuks.
Postitusi: 4791

Postitatud: 23-08-2013 18:32


Mulle mõjub inspireerivana mu tuttav, kes suudab oma kaht röövlit kasvatada nii, et nende peres kätega ei räägita. Karistusmeetodid on, aga ilma löömise ja tutistamiseta. Selle tulemusena saab ema isegi nad loengusse kaasa võtta.
X