Postitusi: 1467

Üks väga mõtlemapanev lugu...

Postitatud: 02-08-2013 15:14

Pean ausalt ütlema, et tean väga paljusid selliseid perekondi....nii kurb!
(NB! Lugu on pärit FB-avarustest)


Juhtusin lõunasöögilauas tahtmatult pealt kuulma kolme noormehe vestlust suhete teemal. Pealtnäha kahekümnendates härradest kaks olid vallalised ja üks suhtes, mis kõige ihaldusväärsem just ei tundunud.
Üks vallalistest suhtes olijale: "Kuule, see sinu eit on ju jumala mõttetu, inetu ka veel. Miks sa temaga üldse koos elad?"
Suhtes olija: "Ah, tead, mul ei ole suurt vahet. Pidu laseb panna, süüa oskab teha ja laga koristab ära. Eks nii kaua olen, kui midagi normaalsemat leian. Suht inetu näeb välja küll."

Mul oli tahtmine jutupaunikuid kotletiga visata. Siis sai emainstinkt võitu ja oleksin äärepealt püsti tõusnud, et minna neid kõrval lauda ümber kasvatama. Et rääkida neile, kuidas praktiliselt iga viies laps Eestis kasvab ilma isata. Toimetulekupiiril või alla selle. Kuidas nende laste emad on kord süüa teinud ja laga koristanud meeste järel, kes nendega koos on vegeteerinud puhtalt selle pärast, et midagi normaalsemat ei ole käepärast. Ja kui normaalsem leitakse, on näha vaid tagatuled ning lapsest saab tüütu järelmaksuga kohustus, millest iga hinna eest kõrvale hiilida. Oleksin tahtnud rääkida, milline näeb välja üksikema argipäev, kus 24 tunni jooksul tuleb etendada mõningaid erinevaid rolle. Armastav ema. Suurepärane kokk. Pedantne koristaja. Vilunud autojuht. Eksimatu ajaplaneerija. Asendamatu töötaja. Võrratu suhtleja. Õpetaja. Mängukaaslane. Eelarvestaja. Remondimees. Muinasjutuvestja. Põetaja. Psühholoog. Ja selle kõige juures laitmatu eeskuju, et anda edasi õiged põhiväärtused kasvatamaks isiksus, kes austab nii ennast kui teisi enda ümber. Oleksin neile ilmekalt rääkinud, kuidas maha suruda nutt kurgus, kui laps küsib, miks lasteaiakaaslasel issi iga õhtu koju läheb, aga tema oma mitte?

Neelatasin ja saatsin oma mõtted kõige teravama pilguga teele. Ma oleksin tahtnud, et minu asemel oleks vestlust pealt kuulnud kõnealune naine. Tal pole ehk aimugi, et inimene, kellele ta armastusega head-paremat kodus vaaritab, arutab sõprade keskel kõige alatumal kombel temast vabanemise plaani. Et ta on vaid koha täiteks, halb valik parema puudumisel. Aga ühel päeval võib see kohatäide tulla kahe triibuga testribal. Sest talle ei ole keegi öelnud, et ta on mõttetu, inetu, kohatäide. Talle sosistatakse hoopis teist keelt kõrva, hellitatakse lootusi ja toidetakse unistusi.

Siit tuleb minu pisikene palve mehele kõrval lauas, aga ka kõigile teistele meestele-naistele, kes on valinud ennast siduda inimesega, keda nad sisimas või avalikult laimavad. Ära larista enda ja oma kaaslase kõige kallimat vara - aega. Kui kaaslast vaadates on sinu silmis ja südames midagi muud kui imetlus, hellus, austus ja armastus, siis tea, et vastutad kahe inimese õnnetuks tegemise eest. Halvimal juhul kolme või enama, kui saab teoks see testribaga mainitu. Vaevalt sa isegi tahaksid olla manipuleeritud käpiknukk halvas näitemängus?
Postitusi: 7227

Postitatud: 02-08-2013 15:17


No on olemas selliseid tõpranahku ,midagi teha pole, aga on ka mehi kes oma naisest suure heldimusega räägivad , usun et neid on rohkem kui selliseid tõprapäid :p
Postitusi: 3692

Postitatud: 02-08-2013 15:19


Kurb jah... :(
Postitusi: 7653

Postitatud: 02-08-2013 15:22


Üks elu paratamatu osa.
Postitusi: 2593

Postitatud: 02-08-2013 15:51


ma ei raiskaks kotlette selliste tontide peale ausalt. selliseid naisi on töesti palju kes raiskavad aega, lootuses et tema ongi kallima dream girl.
Postitusi: 527

Postitatud: 02-08-2013 16:52


Ega sellised töllid pole ainsana süüdi, et meil nii palju üksikvanemate lapsi on. Süüdi on ka naised, kes nendega lapsi saavad. Naisel võiks piisavalt aru peas olla, et ise rasestumisvastaseid vahendeid kasutada, isegi kui mees muidu ilusaid sõnu kõrva sosistab.
Teate, kuidas aru saada, kas mees on leidnud oma õige või veel vaatab ringi? Õige palutakse omale naiseks!

Minu eks rääkis ka laste saamisest, aga kui ma tegin abiellumisest juttu, siis oli tema arust õige aeg lahku minna. Ja kui oleksin temaga lapse saanud, oleks ma varem või hiljem üksikemana lõpetanud.
Postitusi: 7344

Postitatud: 02-08-2013 16:58


Olen ka seda meelt, mis hennaly. Ja kui mees ütleb abielu jutu peale, et see on vaid paber, siis pole probleemi see paber ära teha ju. Abielu saab ära lahutada, aga laps jääb alatiseks. Abielu ei garanteeri 100% õnne, küll aga näitab seda, et sel hetkel võtab mees naist tõsisemalt, kui lihtsalt ajaviidet ning peab suhet piisavalt oluliseks, et end siduda. Millegipärast enamasti kardetakse abielu rohkem, kui lapse saamist...
Postitusi: 10165

Postitatud: 02-08-2013 17:12


Küsiks vastu, et kui palju naisi on koos kellegagi, selleks, et mitte üksi olla? Või selleks, et kulusid optimeerida?

Ühed mustad mõlemad oleme.
Postitusi: 31784

Postitatud: 02-08-2013 17:16


Raske on kaasa tunda, kui osad nagu nimelt sellist elu elavad. Ka siin on neid teemasid palju tehtud. Paljud naised lihtsalt kannatavad mingit si**a elu ega võta midagi ette. Saavad lapsi meestega, kes neid ei austa jne.
Postitusi: 9480

Postitatud: 02-08-2013 17:18


Kurb, väga kurb. Partenri maha tegemine selja taga on midagi väga alatut.
Postitusi: 3736

Postitatud: 02-08-2013 17:19


Väga, väga ja veelkord väga madal.
X