Postitusi: 4

Töö on idiootidele

Postitatud: 30-06-2013 21:13

Jah, on jah. Võite oma töökultuse ma ei tea kuhu panna.

Töö oli töö siis, kui seda tehti koos oma lähedaste inimestega, perega, ja sellel olid silmnähtavad tulemused. See oli töö, kui terve pere tuli kokku heina tegema või kui mees ja naine teevad päev läbi tööd oma aias või oma maja kallal (üksteisega suheldes, puhates, nalja tehes, võttes seda kui midagi, mida on vaja teha, mitte midagi mida "peab" pahuralt läbi kannatuste tegema). Mille tulemuseks on kelder täis juurvilju või kena kodu.

Aga praegu arvatakse, et töö on päev läbi kodust ära olemine, peale mida kallimaga õhtul enne rampväsinuna magamaminekut paar tundi teleka ees veedetakse. Ja nii elu lõpuni. Või veel parem, üks pereliige läheb veel välismaale ka.

Praegu arvatakse, et sellised ametid nagu "kinnisvaramaakler" või "ripsmetehnik" on eluliselt vajalikud (ärgem unustagem ka "reklaamindust" ) ja need samad inimesed peavad ennast ambitsioonikateks moodsateks inimesteks. Tegelikult orjavad tühja ja neid poleks kellelgi vaja, kui inimesed silmad lahti teeks ja õigesti elama õpiks.

Eriti naljakas on ka see, et ambitsioonikus on praeguseks see, et mõlemad pereliikmed peavad rämedalt karjäärile keskenduma ja rügama nii kuis jaksavad, vot siis on tõelised saavutajad ja mega hea partii teeks sellistega. Tegelikult on ambitsioonikus soov olla õnnelik. Leida võimalus olla piisavalt palju oma perega, teha tööd eelkõige enda heaks, mitte lihtsalt raha saamiseks tehes mingit mõttetut jama. Sellist tööd, mis on tänapäeval peaks iga normaalne inimene vihkama. Siin aga saadetakse juba 15-aastaseid tööle. "Peab ju näitama, et ollakse ka ajudeta rügajad". Või alles keegi kiitles, et "minu mees ei uuri minu heaolu kohta, sest tal POLE LIHTSALT AEGA! Teie mehed on jah luuserid, aga minu mees on stressis ja ei pea enam mingeid väikseid asju tähtsaks. Ta on õhtul rampväsinud! Vot, nii võimekas mees on minul!"

Ei halvusta siinjuures vajalikke töid ega eita, et mingil määral peaksid kõik siiski midagi tegema, et lubada endale elektrit ja riideid jms, pluss eelkõige oma kodu jaoks. Aga seda peaks siiski üritama teha minimaalselt, mitte mingit ässa mängides.
Postitusi: 2616

Postitatud: 01-07-2013 04:03


Kui kedagi tsiteeritakse siis kasutatakse koolonit.
Postitusi: 2334

Postitatud: 01-07-2013 10:55


Tegelikult, ma nõustun täielikult teemaalgataja tekstiga.

Kas see ongi elu, et sa rügad koguaeg teha tööd selleks, et end kuidagigi ära elatada, ilma, et saaks elu elada, nautida, teha seda mida tahad jne.

Mina püüan oma elu rajada sellisele teele, et oleksin õnnelik, teeksin seda, mis teeks õnnelikuks ja ei laseks oma päevi mööda töö-kodu jne.

Aga kahjuks paljud elavad Töö-kodu-palgapäev-maksud-töö-kodu-enne palgapäeva rahad otsas- ja nii edasi.
Postitusi: 3736

Postitatud: 01-07-2013 11:03


Aga mis on siis sinu soovitused, mida inimesed tegema peaks, et nad ei peaks enam tööl niiviisi rabama? Mis tööd sa ise üldse teed? Kuidas sina end üleval pead?
Postitusi: 4

Postitatud: 01-07-2013 16:00


Tsiteeritud:

Aga mis on siis sinu soovitused, mida inimesed tegema peaks, et nad ei peaks enam tööl niiviisi rabama? Mis tööd sa ise üldse teed? Kuidas sina end üleval pead?


See on loomulikult keeruline, mul pole mingit lühikest vastust sellele. Aga üleüldiselt ma arvan, et inimesed peaksid kindlasti igasuguseid laene vältima, sest sealt algab allakäiguspiraal - tuleb ju tööl käia kogu aeg ja saada stabiilselt raha, et siis oma laenu tagasi maksta (mis muide on tühjad elektroonilised numbrid su "kontol" ). Praegu pean ma kõige tähtsamaks, et inimene saaks endale ise eluaseme osta. Selleks võib siis mingis vanuses näiteks rohkem töötada ja raha koguda, sest oma kodu on ikkagi osa vabadusest juba (ja kui see osta kallimaga koos, siis on ka juba lihtsam). Ja unustage ära mingid ökonoomselt kasutud hiiglaslikud klaasmajad, kus köetakse õhku ja kõik on ebanormaalselt kallis.

Kui oma kodu on olemas tuleks väga palju panustada enda aiale ja marjadele ja juurviljadele, mida seal kasvatada. Kui seda kõike õigesti teha peaks saak moodustama väga suure osa toidust. Mis puudutab aga asjade ostmist või maksude maksmist, siis tuleb ilmselt jah veidikene ikka tööd teha. See võib aga vabalt olla siis mingi töö, mida teha kodust või kus ei pea päevad läbi käima. Selleks, et reisida või midagi suur ja vajalikku (mitte mingi plasmatelerikräpp) osta, võib rohkem pingutada ja teadlikult raha koguda, aga see on ikkagi öö ja päev konstantsest orjamisest elu lõpuni.

Mina kuskil rutiinses kohas tööl ei käi. Midagi teen, aga täpsemalt rääkida sellest ei soovi. Kui tekib vajadus rohkema raha järgi siis otsin midagi sarnast sellele, mida praegu teen ja teen lihtsalt intensiivsemalt. Saan olla kodus ja päevad läbi teha, mida soovin - ehk siis ennast harida, lõõgastuda, lõbutseda. Loomulikult reaalsus on, et tuleb millalgi rohkem raha koguma hakata, et oma kodu soetada.
Postitusi: 238

Postitatud: 01-07-2013 16:07


Praeguse inflatsiooni ajal pole küll mõtet hullult koguda.
Postitusi: 11108

Postitatud: 01-07-2013 16:08


Sa kasutad ühes teema postituses ära nii palju sõnu, nagu mina umbes päeva jooksul. :D
Postitusi: 24008

Postitatud: 01-07-2013 16:12


Tsiteeritud:

Sa kasutad ühes teema postituses ära nii palju sõnu, nagu mina umbes päeva jooksul. :D
Kusjuures, jaa, ma olen ka ammu aru saanud, et su sõnavara ja teadmistepagas on väga kesine.
Postitusi: 3929

Postitatud: 01-07-2013 21:26


Tänud valgustamast, plaanin nüüd hakata küünetehnikuks.
Postitusi: 3736

Postitatud: 01-07-2013 22:26


Aga kui kaua siis sinu arust inimene peaks koguma raha, et lõpuks osta enda kodu? Tavainimene kogubki seda 20 aastat. Sinu ideaalis peaks siis inimene maal elama, omama enda maja, mitte töötama. See kõik oleks võimalik siis, kui inimene koliks maale, sest linnas naljalt ei hakka kuskil korteris juurikaid ja puuvilju kasvatama. Ma olen suht kindel, et sa elad mehe kulul, sellepärast sa ka ei mõista milline väärtus on rahal, arvestades me elame sellises ajas, kus inimesed peavad töötama et kuskile jõuda ja midagi endale lubada.
Postitusi: 3736

Postitatud: 01-07-2013 22:37


Ja kui inimene tahab enda kodu osta, siis peaks ta 20 aastat raha kõrvale panema ja selle kõrval veel üüriraha ka maksma. Et kumb on siis parem? Kas see et saad kohe enda elamisse sisse kolida ja hakkad ainult pangale maksma, või see et pead suutma üüri maksta ja samas ka kindla summa kõrvale panema. Arvestades üürihindasid siis vähemalt 250 eurot kuus üürile pluss maja ost, kuskil maakohas hea hinnaga 60 000 eurot, kuus siis 250 kõrvale majaostuks 500 eurot läheks kuus kindlalt ära. Pluss veel kommunaalid ja elamiskulud. Tava eestlase jaoks oleks see liiga raske.
X