Postitusi: 8212

Ülbus eestlastes

Postitatud: 05-04-2013 17:30

Täna sain kohe erilise kinnituse selle kohta, kui vastikud saavad eestlased olla, seda just võõraste suhtes, keda nad ei tea.
Olin ma siis apteegis täna järjekorras, enne mind oli üks vanem mees, kes ei kuulnud hästi ega näinud. See apteeker oli lihtsalt niivõrd ükskõikne, taga ruumis rääkis pikalt telefoniga ja rääkis teisele , kuidas mees ei kuule, et räägi ise temaga, sellisel irvitaval toonil. Seda oli nii vastik näha lihtsalt, peale mind ootavad inimesed ka sõdisid nagu sipelgad olid püksid, küll ohkisid ja ähkisid. Pidevalt on näha seda, kuidas suhtutakse täiesti võõrasse inimesee niivõrd halvasti. Ega ma ei väidagi, et ma olen üdini hea, eks ka mina ei salli mõnda inimest, aga vähemalt mitte eelarvamusteta. Kas me tõesti ei saa olla sallivamad?
Postitusi: 14226

Postitatud: 11-04-2013 13:55


Tsiteeritud:

Ma ei armasta eriti üldistada, aga selle teemaga olen nõus - kui vaadata eestlasi kui tervikut, siis tõesti ei ole just kõige abivalmim ja sõbralikum rahvas.
Olen ise vene perekonnast ja juba eesti venelastega võrreldes (ma ei räägi siis lasnamäe kaakidest), on eestlased väga jahedad inimesed.
Jahedus ei võrdu minu arvates küll ülbusega, pigem iseloomustab temperamenti ja põhjarahvad kipuvadki vähem temperamentsed olema kui slaavlased või nö kuumaverelised.
See, kui inimene on tagasihoidlik ja väliselt vaikne, ei tähenda, et ta oleks ebasõbralik või ülbe.
Postitusi: 6096

Postitatud: 12-04-2013 11:26


Tsiteeritud:


See, kui inimene on tagasihoidlik ja väliselt vaikne, ei tähenda, et ta oleks ebasõbralik või ülbe.


Aga just nii arvatakse. Mind peetakse tihti kinniseks ja ülbeks, sest mulle ei meeldi avatud raamatuna poolvõõrastele kaela hüpata ja meid parimateks sõpradeks tituleerida. Toon paar näidet. Üks endine kolleeg ütles, et minu välimus ja iseloom ei lähe üldse kokku. Minu välimusega naiselt ootaks avatumat käitumist:D Tegelikkuses on asi selline, et ei ole ma nii vaikne midagi, aga eelistan hoida eraelu ja töö lahus. Kuna töötan suures asutuses, leian, et mida vähem endast infot jagan, seda parem. Mõne üksikuga jagan rohkem infot. Kuna ma antud inimesega sõbrustamisest huvitatud ei olnud, leidsin, et piisab ka sellest, kui liftis talle tere ja head päeva ütlen.
Teine näide- sõbranna ütles mulle kunagi, et üks uus ühine tuttav ei julge minuga eriti sõbrustada. Meie esimesel kohtumisel olid mul poolpikad musta värvi juuksed ja jalas liibuvad nahkpüksid ning ta arvas seetõttu, et olen mingi ülbe tibi:D Mul tuli lihtsalt tuju juuksed mustaks värvida ja need nahkpüksid nägid nii nunnud välja:D
Postitusi: 5658

Postitatud: 12-04-2013 11:45


Ma olen ka täiega rõve, vastik ja ülbe inimene selle pärast, et ma ei suhtu poolvõõrastesse või lihtsalt tuttavatesse nagu parimatesse sõpradesse(a ja külm väljaütlemine ning otsekohesus on ju, ilmselgelt, ka ülbe). Tegelikult olen ma ikka väga lahke ja abivalmis noor neiu, ausalt.
Postitusi: 6096

Postitatud: 12-04-2013 12:12


Tsiteeritud:

Ma olen ka täiega rõve, vastik ja ülbe inimene selle pärast, et ma ei suhtu poolvõõrastesse või lihtsalt tuttavatesse nagu parimatesse sõpradesse(a ja külm väljaütlemine ning otsekohesus on ju, ilmselgelt, ka ülbe). Tegelikult olen ma ikka väga lahke ja abivalmis noor neiu, ausalt.


Kuidas sa endale hommikul peeglist küll otsa vaadata julged? Jälk lihtsalt
Postitusi: 5658

Postitatud: 12-04-2013 12:19


Jaah, on küll jälk. Seetõttu ma peeglitest hoidungi.
Postitusi: 4527

Postitatud: 12-04-2013 14:01


Väga ilus ebaviisakuse ja ülbuse väljavabandamine. Aplaus!
Olen juba peaaegu poolt, et eestlased võivadki ebaviisakad olla, sest nad on põhjamaalased. Laske edasi! :)


Põhjamaalase külmus pole mingi vabandus halbade iseloomuomaduste või ebaviisaka käitumise üle. Rootsi, Norra ja Soome on ka põhjamaad. Ma ei teaks küll, et nendes riikides selline suhtumine kaasmaalastesse on nagu Eestis.
Aga mul on õnneks au tunda mõnda ebatüüpilist eestlast ja tore, et selliseid leidub veel teisigi.
Postitusi: 695

Postitatud: 12-04-2013 14:28


Tsiteeritud:

Tsiteeritud:

Üle pika aja olin täna sunnitud sõitma bussiga Piritalt Kadriorgu. Selveri juurest tuli siis üks väga vana naine peale, koos raske poekotiga ning kepiga. Mitte keegi istet ei pakkunud. KÕIK, kes istusid olid noored Viimsi kooli nolgid, kes tegelesid enda iPhonide näppimisega. Buss pidurdas ning vana naine kukkus. MITTE keegi appi läinud. Üritasin siis ise teda püsti sikutada, samal ajal nolkidele vihjates, et oleks tore, kui keegi istet pakuks ja appi tuleks, mille peale mind ja vana prouat perse saadeti
Ma olin nii vihane ja samas nii kurb, sest vanast prouast oli mul ikka tõeliselt kahju...


Hea seegi, et sina aitasid :)


Mul on hoopis vastupidine kogemus kusjuures. Tartus linnaliiniga sõites kukkus ka üks vanainimene ja ikka päris korralikult. Ta aidati kohe mitme inimese poolt püsti ja paigutati istuma, küsiti, et ega väga viga ei saanud/midagi ära ei murdnud. Taheti kiirabi ka kutsuda, aga naine keeldus. Ja kui üks mees läks siis bussijuhile ütlema, et olgu pidurdamisel järgmine kord ettevaatlikum (naine kukkus, kui buss pidurdas järsult), siis sai räige sõimu juhilt, a la mina pidurdan nii kuidas tahan ja inimesed vaadaku ise kuidas saavad (enamvähem, et käige kõik üldse perse). Ma saan aru, et vahel tuleb järsemat pidurdust ette, aga... no see suhtumine. Aga vanainimene aidati pärast inimeste poolt bussist maha ka ilusti nii et see oli küll positiivne kogemus. Leidub ka häid inimesi siin riigis. Aga eks need, eks seda näha ei taha, ei näegi.
Postitusi: 4791

Postitatud: 15-04-2013 12:27


Ärge olge nii nõrganärvilised. Jobusid on kõikjal, ka "väljamaal". Samamoodi on supermeeldivaid kassapidajaid, ostjaid, apteekreid, vanureid, bussijuhte jne ka Eestis.

See teema ei vääri isegi arutamist, kui kellelgi just mõni trauma pole tarvist hingelt ära rääkida.
Postitusi: 4791

Postitatud: 15-04-2013 12:29


Tsiteeritud:

aja jooksul olen minagi hakanud sulama-vabandan kui kedagi müksan tänaval, pakun abi, kui näen kedagi millegi hädas olevat jne....


Tartus igatahes on see täiesti normaalne käitumine. Küllap siis tõesti on nõukavaimsus minetatud.
< 1 2 3 4 5 6 7
X