Postitusi: 8212

Ülbus eestlastes

Postitatud: 05-04-2013 17:30

Täna sain kohe erilise kinnituse selle kohta, kui vastikud saavad eestlased olla, seda just võõraste suhtes, keda nad ei tea.
Olin ma siis apteegis täna järjekorras, enne mind oli üks vanem mees, kes ei kuulnud hästi ega näinud. See apteeker oli lihtsalt niivõrd ükskõikne, taga ruumis rääkis pikalt telefoniga ja rääkis teisele , kuidas mees ei kuule, et räägi ise temaga, sellisel irvitaval toonil. Seda oli nii vastik näha lihtsalt, peale mind ootavad inimesed ka sõdisid nagu sipelgad olid püksid, küll ohkisid ja ähkisid. Pidevalt on näha seda, kuidas suhtutakse täiesti võõrasse inimesee niivõrd halvasti. Ega ma ei väidagi, et ma olen üdini hea, eks ka mina ei salli mõnda inimest, aga vähemalt mitte eelarvamusteta. Kas me tõesti ei saa olla sallivamad?
Postitusi: 20

Postitatud: 08-04-2013 06:26


Tsiteeritud:

Mul ajavad eestlased sita keema:))) Kõige õelam,vastikum ja kahepalgelisem rahvas (JAH,MA KINNITAN OMA SÕNU..OLEN ELANUD PALJUDES RIIKIDES NING REISINUD ROHKEM KUI VÕIBOLLA MÕNI TERVE ELU JOOKSUL)


Kui inimesed reisivad ringi, siis tavaliselt on neil ka laiem silmaring.. inimesed Eestis võivad võõrale kinnise ja ülbe mulje jätta, aga muidu on nad nagu kõik teised.. See et sa ise oma sünniriigi elanike vastu nii suurt vimma välja näitad, tähendab , et oled ise ka enda jutu järgi üks neist "õelatest ja vastikutest" tegelastest. Me peame rohkem armastama ligimesi , see teekski elu Eestis paremaks ! Rohkem empaatiavõimet ja vähem VIRISEMIST! Kõik algab iseendast!
Postitusi: 8212

Postitatud: 11-04-2013 02:01


Tsiteeritud:

Tulevased nn "soome ehitajad" :)
Mida pidasid silmas enda kommentaariga pealehel? Poolik mõte?
Postitusi: 6505

Postitatud: 11-04-2013 02:10


Tsiteeritud:

Tsiteeritud:

Tulevased nn "soome ehitajad" :)
Mida pidasid silmas enda kommentaariga pealehel? Poolik mõte?


Ei olnud poolik mõte.
Ma väljendasin oma seisukohta selle üldistamise ja hala osas seoses sellega, kui pahad inimesed eestlased ikka on, siin samas teemas ka ära.Postitusi: 2317

Postitatud: 11-04-2013 04:04


Eestlased on enamasti väga ebaviisakad. Näen seda iga kord Eestisse minnes. Inimesed trügivad nahhaalselt, ei vabanda, käituvad kasvatamatult ja ebaviisakalt. See on nii teravalt nähtav, kuna elan teises riigis ja siin on inimesed üksteise vastu heatahtlikud, viisakad ja abivalmid. Tigedust kohtab üliharva, kuigi elan suurlinnas, kus elanikke kordades rohkem kui Eestis kokku. Kui kogu aeg selle tigeduse ja ebaviisakuse sees elada, siis ei paneks ilmselt tähelegi ja oleks isegi samasugune ning peaks seda normaalseks. Kui teil kunagi on vajadus või võimalus elada pikemat aega (aasta ja rohkem) mujal, siis hiljem näete seda suurt erinevust ise. Kui tavaline on Eestis, et esimese klassi laps ütleb sulle tänaval kõlava häälega aitäh, et talle kõnniteel jalgrattaga sõitmiseks ruumi tegid ja kõrvale tõmbasid. Väiksed asjad.

Selline arvamus jääb kahjuks ka suurele hulgale välismaalastele Eestis käies. Peretuttavad Singapurist käisid uuel aastal Tallinnas kahe lapsega ja kui linna ja toitu kiideti, siis inimeste käitumine pani neid pead vangutama. Ülbust ja ebaviisakust näeb kas või buduaaris ja paljudes teistes kommentaariumites ning polegi vaja näiteid kaugelt otsida.

Ma tean, et ka Eestis leidub viisakaid ja väga toredaid inimesi aga nii kurb kui see ei ole, neid on vähemuses ja pildile jäävad inetult käituvad. Kui ise teiste vastu kena olla, siis palju suurema tõenäosusega käitutakse ka sinuga kenasti ning lastele tuleks viisakust juba varakult õpetada.

Soovin rohkem sallivust, abivalmidust ja heatahtlikkust üksteise vastu. :)
Postitusi: 252

Postitatud: 11-04-2013 10:01


ma leian, et kogu see "Ülbus" hakkab sellest, et eestlased on üldiselt nii tagasihoidlikud ja ei väljenda ennast. Saab analoogia tuua ka lastega: kui laps ei oska ennast väljendada, ei oska õigeid sõnu kasutada, hakkab ta virisema, käituma ebasobivalt jne, sest see on frustreeriv. Toome kasvõi lihtsa näite ühistranspordis sõites, selle asemel, et kasutada küünarnukke, et väljuda bussist võiks ju lihtsalt öelda, et ma meeleldi väljuks. Inimesed liiguvad kohe eest ja ongi korras. Selle asemel aga hakatakse juba torisema kui teine eest ei liigu (Aga kuidas ta peakski liikuma, kui ta ei saa aru, et väljud), siis kasutatakse jõudu, see ärritab juba vastaspoolt jne jne.
Ma ei usu, et eestlased üldiselt on ülbed..vaid just tagasihoidlikud ja arad rääkima. Jätabki rohkem ruumi kujutlusvõimele. Kui reageerid teisele eestlasele positiivselt, kui ta sinuga kontakti otsib, või kui näed järjekorras kärsitut inimest, kes silmi keerutab, naerata talle ja võid veel üllatuda, kuidas ta rahuneb. proovige järgi.
Postitusi: 4814

Postitatud: 11-04-2013 10:07


Kohtan ikka igapäev ka sõbralikke inimesi, ei ole ainult kõik nii must ja valge.

Enamasti on ebasõbralikke ka venelaste seas muidje, ei saa ainult eestlaste kohta nii väita.
Postitusi: 790

Postitatud: 11-04-2013 10:11


Ma märganud seda rassiteemat. Kui mõni teistsuguse nahavärviga või teisest rassist, siis PASSITAKSE lihtsalt TERVE AJA ülbelt. (eriti bussis jne) Siis küll vastik tunne..
Postitusi: 347

Postitatud: 11-04-2013 10:31


Tsiteeritud:

Isegi kui teistes maades n.ö teeseldakse sõbralikkust ja viisakust, siis mis selles halba on? Parem ikka kui näha juba kaugelt mossis klienditeenindajaid, kelle jaoks tundub sõna TERE raskeim sõna maailmas..


Väga õige! Ennem teeseldud heatahtlikkus kui SIIRAS tigetsemine kaaskodanike suhtes. :D
Postitusi: 347

Postitatud: 11-04-2013 10:33


Aga teemasse...Minu meelest ei ole eestlaste probleem niivõrd ülbus, vaid pigem oskamatus halba tuju varjata.
Postitusi: 35

Postitatud: 11-04-2013 11:03


Ja peale selle, et nad on ülbed, on nad ka kadedad ja uudishimulikud :D :S
X