Postitusi: 13

Nutitelefoni ost

Postitatud: 05-03-2013 09:19

Tere!

Plaanin oma vana telefoni uue vastu välja vahetada. Kahjuks ei tunne ma eriti nutitelefone ja nende võimalusi, kuid nüüd on tekkinud praktiline vajadus vahepeal väljaspool kodu interneti kasutamise järgi. Siiamaani on telefon olnud ainult helistamiseks, sõnumite saatmiseks ja muusika kuulamiseks ja olen väga rahul, et pole enamat vajanud. Millega pean arvestama? Et lähen näiteks EMT`see ja vajan sootuks teistsugust paketti ja telefoniarved lähevad palju suuremaks? Vabandust kui see kellelegi nalja teeb, aga ma pole kunagi selle vastu huvi tundnud.

Mul oleks vaja, et aku kestaks. Lühikest aega kasutasin vahepeal üht nutitelefoni, kuid selle aku kestis alguses 3-4 päeva, hiljem 2 sekundit. Sellist telefoni pole mul vaja. Kuidas seda akut õigesti siis hoida, et ta kauem kestaks?

Teiseks oleks mul vaja, et kaamera oleks rahuldav. 5 Mpix on juba sobiv. Mul pole hetkel plaanis osta uut kompaktkaamerat, kuid teinekord oleks vaja midagi jäädvustada ikka. Siis oleks vajalik ka see, et ma tõesti saaksin need mugavalt arvutisse laadida.

Hea mp3 mängija on boonus ja telefoni lollikindlus (minusugusele!) veel suurem pluss.

Hind võiks olla kuni 250 eurot. Erandina olen nõus ka rohkem kui maksma kui on väga hea telefon. Kaua üldse on ühe nutitelefoni eluiga? Ise kardan, et ma üle kahe aasta temasse ei usugi. Kujutan ette, et mulle on tähtis ka see, et oleks võimalik juppe vajadusel asendada... nt aku.. kui juhtub, et see vastu ei pea.

Telefon, mida seni vaadanud olen on Samsung Galaxy S Duos GT-S7562. 2 SIM kaardiga telefon oleks töötingimusi arvestades minu esimene valik, kuid see pole nii tähtis. Töötelefoniks võib mul jääda ka praegune, kuid see siis midagi sellist mis võiks meeldida. Teine valik oleks Samsung GT-S5830 Galaxy Ace, aga olen lugenud kommentaare paljude telefonide kohta (eriti selle) ja need ei ärata üldse usaldust. Välimuselt on nad ilusad. St mingit robustset disaini ei taha. Aga kõik need kommentaarid tõesti tekivad suure umbusu.

Lõpuks. Millised lisatarvikuid on sellistele telefonidele vaja? Mingit taskut, kus teda hoida, kaitsekile?!

Ootan Teie mõtteid!
Ette tänades!

Telefonivõhik
Purpurbianca
Postitusi: 4264

Postitatud: 05-03-2013 09:51


Mul galaxy ace ja rahul. Aga nutitelefonide aku ei pea eriti kaua..Kui tahad netis surfata siis soovitan paketti, mis sisaldab tasuta internetti. Vastasel juhul maksa märkimisväärseid arveid!
Postitusi: 14224

Postitatud: 05-03-2013 09:54


Ace. Kuid mina ei ostaks nutitelefoni, aku peab vaid poolteist päeva. Endal seisab, kasutan oma vana telefoni.
Postitusi: 699

Postitatud: 05-03-2013 09:54


hakkan ka soetama uut telefoni ja kiibitsen siin nädal tagasi välja tulnud uut Samsung Galaxy Grand i9082-e.Kas kellegil juba on ja kuidas telefon tundub???
Postitusi: 5658

Postitatud: 05-03-2013 10:06


Mul on veits tavalisem nutt kui need kõik IPhoned jne jne jne, Sony xperia tipo. Muidu väga viispluss luts, aga aku peab mingi päeva v kaks, sest kõik võtab eraldi akut. Praegugi vedeleb tühjana kotis. Nett on mul ka sees, 4.50 kuus.
Instagramiga jäävad pildid ka täitsa normid.
Postitusi: 2387

Postitatud: 05-03-2013 10:20


Endal samui soov uus telefon soetada, välimuselt on minule endale meeldima hakanud huawei honor u8860 vist oli see seeria.elukaaslasel on lg l7 ja aku peab kuskil nädal vôi vähem oleneb palju käib netis jne.pilte teeb väga häid, väga rahul on ta ise.:) vennal on lg l9 ja temagi on ülimalt rahul, teeb häid pilte, aku kestab kaua, suur ekraan.üldiselt mulle isiklikult meeldivad lg rohkem, kui samsungid, lgl nagu menüü lihtsam ja mugavam, kui samsungidel(nii palju, kui näppinud)
Postitusi: 31784

Postitatud: 05-03-2013 10:21


Minu meelest on kõikidel telefonidel menüüd lihtsad.
Postitusi: 1267

Postitatud: 05-03-2013 10:23


Mul on Samsung Galaxy S5850 ja olen väga rahul. Ei ole ühtegi viga sel. Kasutan ka ainult seda helistamiseks, sms, internet, muusika ja pildistamine/ filmimine. Muud polegi vaja. Arvan, et selle telefoni ostsmine oleks hea valik Sul, :)
Postitusi: 2317

Postitatud: 05-03-2013 10:27


Minul on Samsung Galaxy S2 ja aku peab vastu päeva aga mul telefon päeval pidevalt kasutusel ja helistan samuti palju. Oleneb kui palju ja mida ma kasutan. Kui google maps on kasutusel, siis läheb kiiremini. S2 telefonil on see eelis, et võid teise aku juurde osta ja kotti pista ning vajadusel ära vahetada. Apple telefonil ei saa ise akut vahetada ja sellel põhjusel vahetasingi iphone välja, kuna alati oli akuga õhtul probleeme ning iga kord polnud võimalik laadida. Olen väga rahul S2 telefoniga ja kaamera on iphonest palju parem.

Elisal olid väga soodsad netipaketid ning sisaldas ka tasuta sõnumeid. EMT netipaketi hinnad olid päris krõbedad Elisaga võrreldes, kui just letialust pakkumist ei saanud ja nõuti ka tähtajalist lepingut.
Postitusi: 3692

Postitatud: 05-03-2013 10:46


LG ja aku peab paar päeva. Muidugi on mul 3g ja andmeside välja lülitatud ning wifi panen ka vaid siis järgi, kui reaalselt seda vaja on. Muidu kulutab akut mõttetult.
Postitusi: 2877

Postitatud: 05-03-2013 10:54


Mul sama seis hetkel ja silma jäänud Sony Sola ja U, samas vaatan ka Samsunge, aga no nad ikka kallimad. Nii palju kui olen internetist Sonysid võrrelnud, on see Sola etem. Aga LGsid pole üldse mõtet vaadata.
Aa ja mul see ka, et ma tahan et telefon oleks kandiline ehk enamus Samsungid ümarate nurkadega ja see nii kole minu arvates, sellepärast ongi Sonyd silma jäänud.
X