Postitusi: 1159

Sünnipäevale laste ja elukaaslasega

Postitatud: 12-11-2012 19:40

Kuidas teie käituksite?
Kas igale poole on sobikik tervet peret (+ väikesi lapsi) kaasa võtta?

Kutsusin üle mitme aasta sõbranna oma sünnipäevale. Vahepeal on ta 2 last saanud. Nüüd on põnnid juba omal jalal, mõtlesin et kannatan välja kui ta nad kaasa peaks võtma (ise lootes, et jätab nii pisikesed ikka mehe hoole alla koju). Aga üllatus kuubis, ta on suutnud kuu tagasi veel poegida ja nüüd on tal 3 last. Tahtis kõik kaasa võtta + mehe veel pealekauba. Ma saan aru, et kui kutse on, siis võiks veel eeldada, et kutse on ka kaaslasele aga kolmele lapsele... nad ei pruugi ju kõik mulle koju äragi mahtuda. Pealegi pole mu kodu eriti lapsesõbralik paik. Mitte, et ma lapsevihkaja oleksin aga kodus on palju klaas pindu ja õrnu esemeid. Pealegi oli kutsutud sünnipäevale palju võõraid.

Minu õnneks tuli väike nohupoiss laste ninna ja ema ei saanud laste ja mehega sünnipäevast osa võtta.
Postitusi: 10837

Postitatud: 12-11-2012 20:37


Mis sa sest sõbrannast üldse sünnipäevale kutsusid, kui ta iga aasta poegib(nagu sa ise ütled) ja sulle ta mees ja lapsed ei meeldi?
Kui pole eraldi õeldud, et mehi ja lapsi mitte kaasa võtta ja sünnipäev algab enne 20.00, siis mina olen ikka terve perega läinud...ausõna, ma pole isegi selle peale tulnud, et äkki keegi ei kannata neid välja. Kusjuures jahh, selliseid "läbu ja lärmi" sünnipäevi mu tutvusringkonnas eriti ei peetagi, kuhu ei sobi koos lastega minna :)
Postitusi: 2373

Postitatud: 12-11-2012 20:40


Kas mees on ka sinu sõber, või pigem selline kellega põgusalt olete kokku puutunud ja otseselt teda ei tea? Kui jah, siis minu meelest oleks pidanud naisel nii palju oidu olema, et mees jäetakse lastega koju või äärmisel juhul uuritakse kas on okei, kui mees ka tuleb. Selline "sajame nüüd viiekesi elamisse sisse" suhtmine on natuke mõtlematu. Kui oled mõlemaga sõber, siis olid vast arvestanud sellega, et mees tuleb ka ehk kaasa. Laste kohta oleks ta kindlasti pidanud uurima - kas sina oled sellega nõus või kas on veel lapsi tulemas, mitte lihtsalt niisama nad kaasa võtma. Arusaadav, kui 1-kuust imikut ei taheta hoidjaga jätta(või kui on rinnalaps), tema ka vaevalt väga midagi teeks, kuid sel juhul peaks ema arvestama sellega, kui pikalt sünnipäeval viibida - ei istu ikka röökiva lapsega mitu tundi kuskil sünnipäeval. Minul oleks natuke ebameeldiv sõbrannale öelda, et "kuule, ära sa lapsi ja meest kaasa võta", sest minu arust võiks inimesel ikka nii palju mõtlemist enesel ka olla, et sõbranna(kellel endal lapsi pole) juurde sünnipäevale minnes peaks enne ikkagi uurima, kas selline asi üldse sobib. AGA kahjuks on paljudel emadel selline suhtumine, et absoluutselt kõik teised peavad leppima sellega, et nende lapsed nendega valimatult igal pool kaasas on. Mainin juurde, et mulle väga meeldivad lapsed ning ma pole mingi lastevihkaja, kuid on lihtsalt kohti kuhu last ei tassita kaasa.
Postitusi: 4913

Postitatud: 12-11-2012 20:45


No lapsi küll ei võtaks, aga kui ma saaksin kutse sünnipäevale, siis on iseenesest mõistetav, et me käime sellistel üritustel mehega koos. Me tahame koos käia...ja kui see kellelegi ei sobi, siis jätame need üritused üldse vahele.
Postitusi: 9480

Postitatud: 12-11-2012 20:51


Siis oleks targem olnud sõbrannale kutset üldse mitte saata, või siis helistada ja öelda, et tulge perega koos päeval. Minu sõbrants tegi ka pralle ja kuna teadsin, et pean lastega minema ja valikuid pole(siis käisin päeval sõbranna juurest läbi-jõime kohvi ja ajasime natuke juttu). Sinust oleks aus olnud öelda talle otse, et sa ei taha teda koos perega sinna, mitte siia teema teha, et tuleb oma lastega ja mul nii palju õrnu asju kodus. Ma saan aru, et pere kus veel lapsi pole, ei peagi olema lapsesõbralik kodu aga sellisel viisil seljataga rääkida on ka inetu(leian mina). Teinekord kui kutseid laiali saadad, kirjuta punkt punktil, kes ja kellega tulla tohivad, siis ei jää ka midagi segaseks.
Postitusi: 5756

Postitatud: 12-11-2012 20:51


arvan sama, et oleksid pidanud lihtsalt ise täpsustama, mitte tagaselja siin rääkima, et poegis jne. lihtsalt ütledki, nagu eespool soovitati, et mis tüüpi sünnipäev ja et täiskasvanud vaid jne.
Postitusi: 1675

Postitatud: 12-11-2012 20:53


Mina arvan,et lapsed ei peaks ikka kaasas olema sellistel puhkudel. Kuigi aasta tagasi kui käisin oma klassiõel katsikul oli minul tõesti laps kaasas,sest ta ise palus,et ma ta kaasa võtaksin ,sest 9 aastat tagasi nägi tema minu preilit samuti katsikul. Kuid teisel korral kokku saades ei olnud mul kedagi kaasas.Ehki ma olen kuulnud ka meestest ,kes suruvadki naistel lapsi kaasa,et siis ei lähe "pahapeale".
Postitusi: 9380

Postitatud: 12-11-2012 21:00


Tsiteeritud:

õel inimene. üsna loogiline, et kui naisel on väike laps või lapsed, siis ta võtab nad kaasa. kui sinul lapsi pole, siis muidugi ei mõista sa pooltki


Ei ole loogiline.
Postitusi: 5925

Postitatud: 12-11-2012 21:09


Kena oleks olnud, kui ta küsinuks, et kas lapsed võib kaasa võtta.
Postitusi: 14277

Postitatud: 12-11-2012 21:11


Huvitav jah, minu tutvusringkonnas küsitakse alati üle, et kas võib veel kellegi kaasa võtta. Lapsi väga ei tirita igale poole, neil hakkab ju igav.
Postitusi: 600

Postitatud: 12-11-2012 21:13


Minule ei meeldi, kui minu kodus käivad igasugused lapsed ja mu sõbrad teavad seda ja kui meile külla tulevad, siis leiavad lastele hoidja.

Mulle ei meeldi see näiteks sellepärast, et kui m näen oma sõbrannat mõni kord aastas, siis ma ei taha, et meie kokkusaades hakkavad ta lapsed kõigest hingest endale tähelepanu tõmbama. Lisaks nad segavad normaalset jutuajamist. Siis nad keeravad elamise täiega teisipidi. Ei-ei-ei. Mingeid lapsi mu poole ei tassi. Ainult õe last luban :)

X