Postitusi: 869

Kas oled koolivägivallaga kokku puutunud?

Postitatud: 18-10-2012 16:03

Andke kommentaaride all teada, kas olete ka ise koolikiusamisega kokku puutunud: kas teid on kiusatud? Või hoopis teie lapsi? Või olete sellega isegi töös kokku puutunud?

Ise ei ole kannatanud kuna oskan enda eest seista.

http://www.youtube.com/watch?v=I1vq0OGmWDQ

Teema mõtte sain õhtulehest!!
Postitusi: 1919

Postitatud: 18-10-2012 19:38


Mind pole kunagi kiusatud. Eks sellist kraaklemist ja tülinorimist ikka olnud, kuid pole omal nahal koolivägivalda tunda saanud. Käisin maakoolis ja olin seal suhteliselt popp, keegi norima ei tulnud. Samas tean, et meie koolis küll mingisugust koolivägivalda polnud. Eks neid tülinorimisi ja muud ikka, kuid nii, et kedagi pidevalt kiusati küll polnud.
Postitusi: 4814

Postitatud: 18-10-2012 19:49


ei
Postitusi: 480

Postitatud: 18-10-2012 19:55


Tsiteeritud:

Ei ole, sest olen alati enda eest seisnud.

Täpselt , kui keegi isegi midagi julges öelda siis suutsin oma sõnadega paika panna :)
Postitusi: 972

Postitatud: 18-10-2012 20:00


no ma mõnitust olen ikka saanud,aga selline leebem ikka, aga olen ise ka natuke teisi kiusadn.. peksnud ja niimodi alandanud ei ole ma kunagi
Postitusi: 16806

Postitatud: 18-10-2012 20:03


On kiusatud. Enda eest seismine ei aidanud, vaid asi läks seepeale ainult hullemaks. Pole siiani nendele kiusajatele täielikult andestanud, aga küll elu neidki õpetab ja on ka õpetanud. Samuti oli klassivennaks poiss, keda hakati kiusama juba algklassides. Aastatega läks asi ainult hullemaks ja päris per**e keerati tolle poisi psüühika. Ta oli koolis hoopis teine inimene kui väljaspool kooli. Ükski õpetaja ei teinud mitte midagi.
Postitusi: 230

Postitatud: 18-10-2012 20:05


Tsiteeritud:

mind kiusati suhteliselt palju... taoti palliga näkku, jalaga kõhtu, põletati, uputati ja lõhuti minu asju, iga päev visati koolikott ja õpikud aknast välja. mõnitati, noriti ... no kõike tehti. eks ma hakkasin vastu ka. ja ilmselt seepärast tehti veel rohkem. siiamaani pole kõigile andestanud. eriti õpetajatele kes iial ei sekkunud. meie kooli õpetajad lõid alati õpilaste mõnitamises kaasa, ma ei räägi siinkohal ainult endast. oli inimesi keda kiusati palju rohkem ja õpetajad võivad valetada palju tahavad , tegelikkuses on nad 85% juhtudest teadlikud keda kiusatakse ja meie kooli omad näisid olukorda pigem nautivat. see mis maakoolides juhtub on muide üldse paras müstika. meie koolis näiteks kutsuti lapsed kes haisesid aulas lava peale et kõik näeksid kes need halva hügieeniga lapsed on. nagu see oleks väikese lapse süü! nüüd täiskasvanuna kõigele tagasi vaadates läheb süda pahaks lausa. kiusamist pigem julgustati ja õhutati

sellised koolid tuleb avalikustada!
ise õppisin ka maakoolis ja meil tõmmati ühel tüdrukul kael paigast ära. iga päev visati ta asju, kas aknast välja või lihtsalt mööda klassi laiali. peksti ja mõnitati. õpetajad nägid kõike, sest olid vahetundides korrapidajad. koolis oli alla 200 õpilase, kõik tundsid kõiki ja teadsid ikka väga hästi mis toimub. vanemad käisid ka koolis, aga õpetajad rääkisid, et see on pigem kiusatu süü. see tüdruk polnud ainuke. ühel teisel pandi juuksed põlema, näiteks.
kõik toimus siis mingi 14 aastat tagasi, ei tea, kuidas praegu seal koolis asjad on.
tegu siis Vasalemma Põhikooliga. kuna tegu oli külakooliga, siis pole ime, et õpetajad midagi kellelegi ei öelnud ja vanematega, kes olid kiusajate vanemad, ei vestelnud, sest osad vanemad olid kuskil valla volikogus või kellegil teisel lihtsalt heal järjel isa või ema. õpetajad lihtsalt kartsid oma töökoha pärast ja oligi kõik.
samas, klassis oli nn eliit (samas, mis eliit saab olla külakoolis), kes ässitas inimesi teiste vastu.
Postitusi: 148

Postitatud: 18-10-2012 20:10


Õnneks ei ole!
Postitusi: 230

Postitatud: 18-10-2012 20:21


Tsiteeritud:

Jah, oli nii vaimne kui ka füüsiline. Asi lõppes kui andsin ise nö peksa kiusajale. Mõnuga. Kooli sai ka vahetatud. Uskumatult julmad on lapsed. ISe ei oska midagi soovitada, täitsa ausalt. Mis see laps ikka teha saab.

selles see asi ongi :S vastu hakata võib küll proovida, aga meil läks tänu sellele kiusamine veel hullemaks (oodati kambakesi peale kooli, näiteks). mõnedel juhtudel see võib muidugi toimida ka.
praegu ju küll mõtled, et mis viga vastu hakata, eks.. aga siis ei olnud küll nii palju julgust.
Postitusi: 4264

Postitatud: 18-10-2012 20:23


Tsiteeritud:

mulle on ninaalla hõõrutud isiklikke ja perekondlike asju (õe ja venna surm, ema kodust ära minemine, kohtuistungid mu hooldusõiguse üle, mu tervis ja kui mu onu käis mõned aastad tagasi Tallinnas aprilli rahutusel lippu lehvitamas-reporteris näidati ka)

Issand:S suu jäi lahti praegu! Selliste asjade nina alla höörumine on ju väga haige mõistusega inimese tegu..Jube..:S
Postitusi: 1553

Postitatud: 18-10-2012 20:25


Olen ikka kokku puutunud, nii kaudselt kui otseselt..usun, et kõik on..suuremal või vähemal määral.
X