Postitusi: 9704

Minu esimesed triibulised...

Postitatud: 21-08-2012 09:14

Kas mäletad, mille eest esimest korda vitsa said? :D
Postitusi: 496

Postitatud: 21-08-2012 13:03


Esimest korda ei mäletagi, paar korda väga õrnalt olen saanud laksu nö hoiatuseks :D
Postitusi: 12250

Postitatud: 21-08-2012 13:05


Mäletan! Ma olin siis 7-aastane, kui ema mu läbi nüpeldas! Nimelt on mul noorem õde, see oli sel ajal kolmene. Me olime kahekesi toas, ja ma vist joonistasin, aga see kuripatt ronis tooli peale, tegi näpu suus märjaks ja hakkas niimoodi märja näpuga tapeeti nühkima. Ma tirisin ta sealt ära, et ärgu nüüd jamagu! Aga kohe, kui ma selja pöörasin, oli ta uuesti seda tapeeti ilaga maha nühkima läinud, niiet neid augukesi ikka tekkis sinna seina sisse. Kui ma siis uuesti ta kinni võtsin, ja ära tirima hakkasin, tuli ema tuppa, ja no muidugi lõi õde endal jalad alt ära, ja kukkus pikali, ja pistis kohe veel suure häälega röökima ka. Ja no siis sain ma kohe mitme asja eest naha peale- selle eest, et väiksemat kiusan, ja selle eest ka, et tapeedi ära rikkusin. ( No see prussakas valetas ju mu peale, ja kes see ikka lapse pikalilükkajat usub!) Nüüd, 17-aastat hiljem, peaks minema ja midagi tema kaela ajama- näiteks ema juures seinad täis sodima, ja siis õde süüdistama!
Postitusi: 505

Postitatud: 21-08-2012 13:08


Tsiteeritud:

Tsiteeritud:

Vitsaga karistamine paha teo eest ei olegi ju kallale minemine vitsaga Ei tasuks ajada tavalist koduvägivalda lapse karistamisega sassi.

Ise ei ole saanud, olin hea laps. Küll aga sai õde vitsa paar korda.


et siis kui vitsaga last lüüa, see pole vägivald? mis see teistmoodi on, kui näiteks käega lüüa? või harjavarrega vms?


Kui laps on mingi jamaga hakkama saanud ja karistatakse vitsaga, see on karistamine. Niisama karistamine ilma põhjuseta on koduvägivald.
Seal on ikka vahe sees küll.

Ise olen ka saanud rihma, aga enam ei mäleta mille eest. Olin nii väike veel aga ega ma pärast enam pahandust ei teinud ka :D
Postitusi: 1085

Postitatud: 21-08-2012 13:18


Ma ei mäletagi kas ma olen üldse vitsa saanud kunagi. Seda tean kindlalt, et ühe korra oleks peaaegu rihma saanud, aga mu vend hüppas ette ja hakkas nutma. Ma ise olin pea püsti ajanud ja uhkelt karjunud: "eks anna siis!"
Postitusi: 320

Postitatud: 21-08-2012 13:18


Ei mäleta.. ei olegi vist kunagi vitsa saanud - ainult tutituti:P
Postitusi: 9704

Postitatud: 21-08-2012 13:19


Tsiteeritud:

Pikendusjuhe oli vanasti moes:D Olen kaa sellega saanud, vist oli ühekorra kui oli üsna nooreke ja klassi6ele külla s6itsin ilma ema loata...koju tagasi j6udes ootas pikendusjuhe :D

Mõnikord tuli isa kohvikannu juhtmega ka
Postitusi: 5209

Postitatud: 21-08-2012 13:22


vitsa ei saanud aga hobuse hoidmis rihmaga sain korra.
mäletan ikka.
Postitusi: 12250

Postitatud: 21-08-2012 13:29


Üks teine kord tuleb ka meelde, kus ma ilmaasjata rihma sain. Miksipärast ongi just sellised asjad paremini meeles, kui asja eest saadud keretäied.

Nimelt me elasime siis korteris, ja ma võisin umbes 5-aastane olla. (See vist oligi üldse esimene kord, kui tagumik triibuliseks tehtid.) Igatahes- mängisin koos karja sama maja lastega trepikoja ukse juures mingite võililledest tehtud nukkudega vms...ja siis tuli meie alt korteris elav naine, ja hakkas meiega juttu ajama. Mingihetk hakkas ta trepikoja uksest sisse minema, ja keegi neist lastest ütles ta kohta vanamutt. Ma ei mäleta siiani, kes see olla võis. Aga see mammi pööras ringi, ja hakkas miskipärast mind sõimama. (Tol ajal puudusid mu sõnavarast sellised väljendid hoopiski.) Ta marssis suure kisaga kõigepealt meie ukse taha, üritas seda rusikaga pilbasteks taguda. (Vanemad olid hoopiski linna läinud ja õe vanaema juurde hoida viinud.) Mina jooksin peale seda, kui see mammi läinud oli, hirmuga tuppa ja keerasin ukse lukku. Ta käis seal ukse taga veel umbes 5 korda röökimas ja müdistamas. Pimedaks hakkas minema, ja ma ei julgenud isegi tuld põlema panna. Kuulasin kõiki hääli, mis õuest ja trepikojast kostus. Ja ühel hetkel siis tulidki minu vanemad ka, ja kohe oli see tädike ka oma toast ahvikiirusel väljas, ja kukkus kaebama, kuidas mina teda sõimasin kohe igasuguste sõnadega, ja et nüüd on vaja mind tema ette vabandama vedada ja veel peksa ka anda. No nii tehtigi, aga eks mul oli ka seda kangust omajagu sees, ja ma ei lausunud talle mitte ühtegi sõna, sest ma ju ei sõimanud teda ei vanamutiks ega kellekski muuks. Selle eest sain muidugi ka kere peale, et ma seal vait olin.(Ma mäletan, et mutt oli selle pärast jube vihane, et ma isegi ei nuta, vaid seisan nagu post.)
Peale selle ma seda vanaeite ei salli.
Postitusi: 2973

Postitatud: 21-08-2012 16:08


Minu esimesed «triibulised» mitte tiibulised peaks õige olema :) Ise sain ühekorra kui õega salaja kolama läksime sellisesse kohta kuhu meil asja poleks pidanud olema ja õde vaeseke oma kasukaga okastraati kinni jäi :D Siis ma pidin minema abi otsima kodust :D Ega midagi hullu polnud ainult natuke ata saime ja pärast pidime isa püksid takjatest puhtaks kakkuma :D
Postitusi: 954

Postitatud: 21-08-2012 16:11


mäletan kahjuks
X