Postitusi: 21

Mis krdi nimesid lastele pannakse tänapäeval?

Postitatud: 16-08-2012 12:31

Kas vanematel on mingi fucking kompleksid või hirmus vastuolev panna normaalseid Eesti nimesid oma lastele?

Vaadates 1. klassi minejate nimekirja, siis head pärlid:

Rico
Marii (ikka peab 2 i-d olema, jah???)
Kenneth
Mathias
Kelly
Merith
Marliis
Frances (LOL?)

No anyway enamus vanemad panevad oma põnnidele tänapäeva miskid välismaa-väärastunud-kaldega nimed. Milleks? See ei tee teie lapsi vingemateks! Nemad hakkavad ka tulevikus teid kui vanemaid kiruma, debiilid.
Postitusi: 694

Postitatud: 16-08-2012 14:17


Pooled teemaalgataja nimedest on kasutusel olnud juba kena 20 aastat. Ja ega Marii ja Kenneth või Kelly ei olegi nii õudsed nimed.
Postitusi: 623

Postitatud: 16-08-2012 14:19


Tsiteeritud:

Tsiteeritud:

Ei saa üldse aru, miks osasid see nimede teema nii erutab. See ju kõige väiksem probleem maailmas. Ma olen kindel, et sinu lapse nimi (kunagine või olemasolev) ei meeldi ka kõigile olgu ta nimeks Laura, Marii või Chrystlyn-Ferndanda. Täielik pseudoprobleem ikka.


Kuule linnavurle, asi ongi eelkõige selles, et nimi peab olema loogiline. Muidugi Maimu ja Elmar ei ole atraktiivsed variandid ka lastele endile tulevikus, aga miski Schälly pole ka normaalne.

Ma saan aru, et sina valiksid ka sellise nime, mis vaid sulle meeldib, aga selle peale ei tule nagu pähe mõelda, kas ARKis lubasid taodeldes nime tõttu protsess kestab 10 minti või 20.


Kahjuks ei ole sina mingi ütleja, mis nime keegi oma lapsele paneb. Tegele reaalsete probleemidega, kus sinust ka kasu on ja mida sa ise muuta saad.

Mis puutub sellesse, et lapsel on nii keeruline nimi, et keegi temast esimesega korraga aru ei saa, sis pole see ka mingi kontimurdvalt raske probleem. Kui keegi mu nime küsib, siis näitan ID-kaarti ja svjoo, ei pea midagi 20x seletama. Isegi lihtsast nimest nagu Mari-Liis või Laura ei pruugi näiteks klienditeenindaja aru saada lärmi sees või tekib küsimus, kas Mari-Liis krjutatakse kokku või sidekriipsuga vms. Inimestel vist mingi suhtlemispuue, et ei julgeta oma nime korrata või selgitada. No jumal küll, kah asi, kui pead oma nime 3x kordama või ID-kaarti otsima kotist.

Edit: keegi mainis ülal nime Yasmine Afrodite Grace. Ma vaatasin ka seda tuttava tuttava kaudu. Korra mõtlesin, et on ikka nimi pandud lapsele. Aga kui päris aus olla, siis jätab see mind täiesti külmaks. Eks ta natuke "huvitav" nimi ole, aga mis mul sellest? Nagu tõsiselt, pangu või Praemuna lapsele nimeks. Ma võin siin heietada ja issandada, aga ega see midagi ei muuda ju. Mina temaga kokku ei puutu ja sellist nime kandma ei pea, seega mul savi. Sellised nimed pole ei esimesed ega viimased ja pole olemaski mitte ühtegi nime, mis kõigile meeldiks.
Postitusi: 14226

Postitatud: 16-08-2012 14:20


Tsiteeritud:

Mitte vihane, vaid konkreetsed sõnavõtud. Ega muidu pole kasu, kui miski smaile täis postiga üritan argumenteerida.


Ma ei mõtle sinu väidete selgust, vaid pigem fraase, nagu "Kuule linnavurvle"; "Pane oma lapsele normaalne nimi alustuseks", "krdi" jne. Ega me siin vägistamisest ja loomade piinamisest ei räägi, et raske oleks viha ohjeldada pättide suhtes :)
Postitusi: 21

Postitatud: 16-08-2012 14:21


Miks peavad üldse välismaalased oskama hääldada laksult teise riigi nimekultuuris olevaid nimesid?

Kas me ja teised välismaalased peaksid oskama Lähis-Ida, Hiinas ja Jaapis pandud nimesid hääldada ja kirjutada? Tegemist ongi rahvuseripäraga.

Hoopis see osa on pseudoprobleem. Kindlasti välismaal reisides oleks lihtsam Michaeli-nimelisega, aga see ei ole ettekääne lapsele nime panna.

Kõige lollikindlam oleks poisie üldse siis Tom ja tüdrukle Mary ehk.
Postitusi: 4527

Postitatud: 16-08-2012 14:22


Tsiteeritud:

Ornella-Fransesca? Chrystal-Lizbet? (Saate ikka aru, et panete lapse nimeks kristall?)Delysha? Ornella Fransesca? Alondra?


Alondra mulle meeldib, aga ülejäänud on suht rõvedad vääratused. Sama hästi võiks lapsele panna nimeks Chsyzxtäiywyq või Shelywickerickqchty.

Ei saa enam nendest kevin-travis-daniel'idest ka aru. Iga kolmas poisslaps on Kevin.
Postitusi: 14226

Postitatud: 16-08-2012 14:25


Aga teemasse ka nüüd. Et mind häirib ehk see, kui lapsele panna nimeks midagi, mis sarnaneb millegagi, mis võib hilisemas elus probleeme tekitada. Nt tüdruk Jäme võib saada naerualuseks, kui juhtub suurema kondiga olema. Dildomarist, Rögaberdist ja Türaskist ma ei räägigi.

Küll aga on suund sellepoole, et kui meie juba vanemasse generatsiooni kuulume, on need praegu nii erilised või välismaised nimed täiesti tavalised ja kedagi ei üllata või häiri need, kuna neid on nii palju. Siis võib väga vanamoodne tunduda Martin või Kadri või Liis või Kadi või Rauno, mis praegu on tavalised nimed. Praegu tunduvad ka ju osadele Luule, Matilde, Maimu, Maie, Edelbert jne natuke vanamoodsad.

ID-kaart või isikukood on nagunii enamustes kohtades olulisemad kui nimi, seega pole ka sellega vast probleemi - antakse lihtsalt see ID-kaart ja ongi kõik.
Postitusi: 623

Postitatud: 16-08-2012 14:30


Võib-olla pannakse lapsele kindla eesmärgiga välismaine nimi? Äkki on vanematel plaanis Eestist millalgi ära kolida ja et lapsel oleks lihtsam välismaal oma nimega asju ajada, siis pannaksegi ettenägelikult lapsele mitte eestipärane nimi?

Põhjuseid võib palju olla, miks lapsele mingi nimi pannakse. Võib-olla pannakse lapsele nimi vanavanaema nime järgi Elisabeth, kes oli lapse emale kõige olulisem ja kallim inimene ja tema austueks pandi lapsele Elisabeth ja lapse isa soovib oma ema mäletada näiteks Mathilde nimega ja lapse nimeks pannaksegi Mathilde-Elisabeth, mis on vanemate jaoks sügava tähendusega, kuid ilkujate jaoks muidugi mõttetu poosetamine.
Postitusi: 1187

Postitatud: 16-08-2012 14:39


Mis sel Renesmee'l nüüd nii väga katastroofilist viga on siis? Oi, kui palju hullemaid nimesid ju olemas.
Postitusi: 4527

Postitatud: 16-08-2012 14:39


Tsiteeritud:

Ma ei saa aru, miks peaks Eestis sündnud lapsel just eestipärane nimi olema? Arvestades seda, et saab vabalt välismaale reisida, elada ja õppida (mida ennem ei saanud), siis on neil nende nimedega välismaal isegi lihtsam. Välismaalased ei oska eesti nimesid hääldadagi.


Miks peab Eestis sündinud lapsel mingi hollywoodi filmist võetud nimi olema? Maailm on suur ja lai, kas siis terve maa peab Johne, Davideid ja Kevineid täis olema, et oleks lihtsam REISIDA?
Passikontrollis ei küsi mitte keegi su nime, küsitakse kohe dokumenti ja tähtede ümber trükkimine pole targal inimesel check-innis just väga keeruline?
So what, et ei oska hääldada. Kas sina oskad hääldada kõiki Aafrika, Hiina, Prantsuse ja Poola nimesid? Ka välismaa ju.

Eriti ajuvaba ongi see, kui mõne eestlase nimi on Michael John Põld või Lucy Elizabeth Kaasik.

Inimesel, kellel tuleb elus nii ilge probleem teise nime hääldamisest, on ise selles süüdi, mitte selle nime kandja, kes on "süüdi" vaid oma päritolus.
Võibolla saab sellest kangesti rahvusvahelise nime kandjast hoopiski Hiiumaa maavanem, mitte mõni mikihiiremaa laulja või ametnik.

Ei saa ju nii julma häbi tunda oma maa nime pärast ja karta, et äkki mõni ei oska hääldada nime Kristi või Marju.
Postitusi: 471

Postitatud: 16-08-2012 15:06


Rico, Marii, Kelly, Marliis on normaalsed nimed. Muidugi oleks siin imelik, kui lapsele pannakse nimeks mingi John, Jessica või Jennifer jms, aga nendel nimedel seal pole häda midagi. Saab täiesti eestipäraselt häädalda ning on lihtne kirjutada.
Mulle just meeldivad omapärased aga samas lihtsad nimed, näiteks Marii kõlab ju palju paremini kui tavaline Mari.
X