Postitusi: 1492

Töö ja lapsed

Postitatud: 12-04-2011 08:48

Tere!

Mind pani mõtlema üks, ma usun, päris reaalne probleem tööpostil-lastega emad ja nende tööl käimine.

Nimelt on meil töö juures kujunenud välja üpris konflikti tekitav situatsioon. Minu osakonnas on kolm naist, kellest kahel ei ole lapsi(mina ja üks naisterahvas veel) ja ühel on, kaks last: 3- ja 5-aastane. Konflikt seisneb selles, et mina ja mu töökaaslane, kes on siis lastetud, ei ole rahul sellega, et lastega töötaja ei jõua õigeaegselt tööle. Vabandusi on mitmeid, kõige tavalisemad on: "Viisin lapse lasteaeda ja ta hakkas jonnima. No, ma ei saanud midagi teha!", "Ma jäin bussist maha kuna laps jonnis lasteaias. Vabandust", "Laps köhis ja ma viisin ta ema juurde(ema elab tal ca 30 km linna piirist).". Viimase juhtumiga hilineb ta ikka, mitte vähem kui tund aega. Lisaks sellele on tal aeg-ajalt vaja varem töö juurest lahkuda, a la lasteaias on erinevad üritused: küll on vaja istutada uusi puid, rohida, koosolekud lasteaias, etendused, muuseumi külastused. Pisem laps on tal kellegi juures hoida, kust on ta kindlasti kell 16:00 vaja ära tuua*.

Sooviks luua arutlust teemal, et kust jookseb see piir, et lastetud töötajad peaksid mõistma lastega töötajaid? Kust maalt hakkab see, et lastega töötajad kuritarvitab oma positsiooni ära? Kas lastetud töötajad peavad rohkem tööd tegema kui lastega töötajad, lihtsalt sellepärast, et neil ei ole lapsi? Või tuleks lähtuda ikkagi sellest, et kõik on võrdsed? Selge on see, et laps on laps, ta ikka jonnib ja jääb haigeks aga kas see on põhjus jätmaks oma kaastöötajaid hätta?

Tänan vastuste eest ja loodame huvitavale arutelule:)
_______________________________________________________________________________
*Täpsustus meie tööpäev algab kell 08:30 ja lõppeb kell 17:00
Postitusi: 15746

Postitatud: 12-04-2011 09:16


Oleneb töökohast, tihti ei sõltu tööpäeva pikkusest palju ju keegi ära jõuab teha. Kui ülemusel pole midagi ette heita ja inimene saab oma töö tehtud õige aegselt, siis pole ju vahet? Kunagi kui lapsed on siis ehk mõistate, et tahaks ju ka tõesti osa lapse elust olla - käia lasteaia üritustel kaasas jne. Igal ühel on nö oma aeg, mil ta lapse saab ja on tema pärast vaja töölt puududa.

Oleneb tõesti ju, mis töökoha ja tööga tegu on. Hetkel väga ei selgu, et teised sellepärast kannatavad, et ta tuleb hiljem või lahkub varem, pigem nagu kadedus?
Postitusi: 25077

Postitatud: 12-04-2011 09:18


viisakas oleks siis vähemalt helistada hommikul sellele inimesele, kes tööl on, et jääb hiljaks, kuna a'la viin lapse vanaema juurde kiirelt. Saan täitsa sinust aru, oleksin ise samamoodi vihane kui minuga sedasi peaksid töökaaslased käituma. (Minu endises töökohas oli üks töökaaslane kogu aeg kodus, kuna laps oli iga nädal just nädalavahetuseti haige ja siis sedasi hoidus töölt eemale. st tõi lapse haiguse ettekäändeks, et ei peaks ise nädalavahetusel tööl olema. Ta jäi veel mitu korda vahele meile sellega, et oli reede ja laupäev õhtuti klubis, ise väitis samal hommikul, et ei saa tööle tulla, kuna pole lapsehoidjat, kes haige lapsega koju jääks). Niiet pahane olla siinkohal on täiesti normaalne. Kui ma nüüd ise uuesti tööle peaksin minema(vahepeal olen emaks saanud), siis proovin endast kõik oleneva teha, et mina selliseks ei muutuks, kes toob lapse alati ettekäändeks oma hilinemistele.(Pole kunagi tööle ennem hilinenud ega ennem ära läinud).
Postitusi: 367

Postitatud: 12-04-2011 09:21


ma ise olen väikse lapse ema(suvel saab 2seks).
mõistan täiesti sinu muret ning samas mõistan ka lapseema. kuigi ma ei õigusta pidevat ära viilimist(kui ta seda tõesti sihilikult teeb). paratamatult langeb lastevanematele suurem kohustus õlgadele, kui lastetutel inimestel. just selle tõttu, et kui su ehk ainus kohustus/vastutus oli varem vaid su töö, siis lapsevanematele on seda ka laps(ed). kas olete seda probleemi arutanud ntks oma ülemusega? kui ta on töötajana usaldusväärne ning vajalik siis ehk luuagi temaga paindlikum leping ning töötingimused. ntks et tema tööpäev algabki kell 10 ning lõppeb kell 16, aga sellega ka m,uutub tema palganumber ning samamoodi ka teie oma. iniemst ei saa karistada ega lahti lasta sellepärast et tal on lapsed, aga muidugi ei saa ka sellepst talle eeliseid luua, vaid pigem olla mõistlik kuhugi maani. mina sinu asemel istuksin kõigiga maha ning räägiks suud puhtaks. ehk ongi talle vaid lihtsalt vaja kerget nö raputust. emaks olemine pole ka lihtne-aga muidugi see ei tohiks segada ka sinu leivateenimist. lodoan, et leiate sõbraliku lahenduse :)
Postitusi: 31784

Postitatud: 12-04-2011 09:29


Kui tööpäev hakkab kell 8.30, siis ei tohiks küll mingit hilinemist olla. Tundub väga selgelt, et laps on ettekääne. Ma saan aru, kui tööpäev algaks kell 7 hommikul ja siis tuleb ette mingeid viperusi.
Postitusi: 256

Postitatud: 12-04-2011 09:29


Töölt lahkumist, et jõuda mõnele lasteaiaüritusele, mõistan ma igati - loomulikult peab see siiski olema ülemusega kooskõlastatud.

Kuid hilinemist ei õigusta miski - ka lastetul võib vajada koer jalutamist, sukad minna katki, lihtsalt tahaks veel veidi magada.
Tuleb hakata end varem liigutama ja punkt.

Mina üritaks rahumeeli rääkida, et me oleme meeskond ja peame võrdselt panustama ning hetkel jääb sellest vajaka.
Postitusi: 24434

Postitatud: 12-04-2011 09:37


Kui tegu oleks üksikjuhtumitega,siis ei teeks erilist numbrit.Aga kui pidevalt lapsed on vabanduseks ja tööajast ei peeta kinni,siis tuleb selgeks teha,et see töö ei sobi lihtsalt.Otsigu siis midagi muud.Tean töökohti,kus kohe alguses öeldi,et kui vaja varem minna või hiljem tulla,siis see pole võimalik ja pole mõtet üldse kandideerida.Tuleb konkreetne olla ja töötajatel ei tuleks vahet teha.Tööle läheb see,kes suudab ka tööd teha.
Postitusi: 2581

Postitatud: 12-04-2011 09:40


minul on alatihti selline asi kahjuks.
elan ise linnast väljas mõni kilomeeter, töötan aga linnas ja lasteaed on meie kodukohast ligi 6 kilomeetrit veel kaugemal, mis tähendab et tuleb sõita 6 km, et laps lasteaeda viia, seal läheb max. 10 minutit ja siis tuleb sõita tagasi linna 9 km, mis tähendab et hilinen tööle hommikuti 10-15 minutit. sellest õnneks probleemi tulnud ei ole, aga endal on kehv tunne niimoodi .
viimasel ajal oleme saanud selle asja õnneks enam vähem kontrolli alla, tuleb lihtsalt varem kodust välja minna.
samas ei teeks halba lastega töötaja mõistmine, aga tund aega on ikka natukene liiga palju.
Postitusi: 367

Postitatud: 12-04-2011 09:45


Tsiteeritud:

Kui tegu oleks üksikjuhtumitega,siis ei teeks erilist numbrit.Aga kui pidevalt lapsed on vabanduseks ja tööajast ei peeta kinni,siis tuleb selgeks teha,et see töö ei sobi lihtsalt.Otsigu siis midagi muud.Tean töökohti,kus kohe alguses öeldi,et kui vaja varem minna või hiljem tulla,siis see pole võimalik ja pole mõtet üldse kandideerida.Tuleb konkreetne olla ja töötajatel ei tuleks vahet teha.Tööle läheb see,kes suudab ka tööd teha.
tiia, ag amida siis lastega emad tegema peavad? kuuse all elama? nii üheselt ei saa ka nüüd vorpida ja lahterdada. ning tihti ei kandideeritagi uueel, vaid minnakse vanasse töökohta tagasi, kui lapsepuhkus läbi.
moz
Postitusi: 421

Postitatud: 12-04-2011 09:48


Aga kas siis ei saaks 10-15 minutit varem laps lasteaeda viia?
Või ei vüeta lasteaeda lapsi varem? Ma pole isiklikult lasteaedadega jms kursis, lihtsalt küsin:)
Postitusi: 1565

Postitatud: 12-04-2011 09:49


saad omale kunagi lapsed,kyll siis m6istma hakkad neid lastega emasid!
X