Postitusi: 10165

Materialistidest

Postitatud: 30-11-2010 09:31

Lugesin just teemat, kus kaasfoorumlased oma jõulukingisoove välja ladusid. Kui mõned positiivsed erandid välja jätta, siis enamus soovisid asju, asju ja veelkord asju. Tundub, et jõulud on üks suur silmakirjalike ning materialistide pidu...

Kui suur materialist oled Sina?

Postitusi: 24008

Postitatud: 30-11-2010 10:23


Ei tee juba mitmendaid jõule kellelegi kingitusi ega taha neid ka ise.
Ainus asi, mida üldse soovin, on rahu. Mitte maailma oma.
Postitusi: 6096

Postitatud: 30-11-2010 10:23


olen suur materialist, aga mis puudutab seda jõuluteemat, siis seal ei soovinud ma midagi erilist. kui keegi küsib, mida sünnipäevaks või jõuludeks tahan, siis enamasti ütlen, mitte midagi ja ma ka mõtlen seda, sest ma ostan endale ise kõiksugu vidinaid, kui tahan. teised sellepärast küll laristama ei pea. suht lapsik on endale jõuludeks mingit läpparit vms nõuda. see on ju suht kallis, imelik oleks midagi sellist küsida, vähemalt minu aravates küll. kui keegi tahab mulle midagi kinkida, siis mingi kosmeetika, nunnud peavõrud jms pudi-padi sobib mulle väga hästi, need ei pea kallid olema, sobivad ka odavad. kinkigu kasvõi sokid, kui neil on mingi kiiks küljes, siis on see palju lahedam kui mingi läppar. kui keegi mulle kingituse teen, siis loomulikult võtan viisakalt vastu, ebaviisakas on ära öelda. ise teen kingitusi ainult peresiseselt
Postitusi: 6763

Postitatud: 30-11-2010 10:24


Olen VÄGA SUUR materialist ja ei näe selles mingit progleemi, saan hakkama.
Postitusi: 9380

Postitatud: 30-11-2010 10:38


Mis seal salata suht suur materialist ma olen, samas kingitustest ei hooli. Meil peres juba päris pikemat aega on nii, et ei ole jõuluks kingitusi teinud, va tädilapsed ja vanaema, kellele me ikka midagi teeme, kuid omavahel ei tee. Kui juhuslikult tõesti midagi vaja on, siis saab selle ära ostetud ka muul ajal.
Postitusi: 2618

Postitatud: 30-11-2010 10:44


Tahaks ju öelda, et ma ei ole materialist, aga olen ennast ümbritsenud ilusate asjadega, mis mu elu mugavamaks ja kenamaks teevad. J6ulukingituseks ei taha mitte midagi mitte kelleltki, sooviks lihtsalt, et mu perel hästi läheks. Elus peab valitsema tasakaal, ma ei ole küüned enda poole ihnur, vaid olen jaganud oma sissetuleku nii, et sealt osake igakuiselt ka abivajajatele (lapsed ja loomad) läheb.
Postitusi: 9576

Postitatud: 30-11-2010 11:25


Nagu seal teemaski vastasin, oleks mul palju asju vaja, aga asjad need ei ole. Jõuludeks ma nänni saada ei taha. Ise kingin elukaaslasele kindlasti riideid jms vajalikku ja kui ta tõesti vastu tahab kingitust teha, ütlen talle, et võib mu järgmised šampoonid ja palsamid välja osta. Pmst teeb välja sama, kui et mõlemad ostaksid omale vajalikud asjad ise, ainult et riiete ostmine talle ei meeldi.
Muus osas aga- tihti suudan poest väljuda järjekordse musta kleidikesega, mida mul tegelikult vaja ei ole.
Postitusi: 1125

Postitatud: 30-11-2010 14:10


Eks meis kõigis ole väike materialist peidus. Ise tunnistan ausalt, et mulle asjad ja riided meeldivad. Jõuludeks on küll reis USAsse, kus ostelda on palju plaanis, kuid pigem on hea meel jõulud ja aastavahetus seal oma perega veeta ja turistina ringi vaadata (esimest korda üle lahe minek). Ka ostlemiseks muretseme pigem vajalikke asju, nagu talve joped, saapad, pluusid ja värgid, et ei peaks tagasi naastes enam pikalt poes käia.
Postitusi: 10165

Postitatud: 30-11-2010 14:23


Chillikul oli õigus, et kõik meie elus, ka empiirilised kogemused, nõuavad elluviimiseks mateeriat. Ent pidasin rohkem silmas seda, kui palju oma ressursse matavad inimesed kraami alla, mida nad ei vaja. Vaatasin eile just sellesama pilguga elamises ringi ning leidsin päris mitmeid jubinaid, mis kord-paar aasta jooksul kasutust leiavad. Natuke häbi hakkas isegi - kõik see kraam, mis mul elamises kasutult vedeleb, oleks kellegi teise silme läbi vaadates ju vägagi kasulik, võibolla isegi vajalik.
Üdini materialist ja võidab-see-kel-on-surres-rohkem-asju tüüpi inimene pole ma kunagi olnud, ent eilsest äratundmisest tingituna andsin endale lubaduse iga ostu eel kaks-kolm korda endamisi ja ausalt arutleda, kas mul ostetavad ikka reaalselt ka vaja on. Mõtte uue ja suurema teleka ostmisest matsin juba maha - olemasolev 32 tolline näitab väga ilusat pilti ning puhtalt inimlikust edevusest ja eestlaslikust mul-on-suurem-kui-sul temperamendist ajendatud ostusoov on loodusresursside raiskamine.
Postitusi: 16806

Postitatud: 30-11-2010 14:31


Kuigivõrd materialist ikka olen. Ma ei ole küll seda tüüpi, et võidab-see-kel-surres-kõige-rohkem-asju, kuid samas mulle meeldivad ilusad asjad ning eks tihtipeale saab tõepoolest ostetud ebavajalikku kraami kokku. Kuid siiski... asjadest olulisem on mulle mu pere ning olen väga õnnelik, et mind ümbritsevad minu jaoks kallid inimesed ja saan nendega loodetavasti jõulud koos veeta.
Postitusi: 2020

Postitatud: 30-11-2010 14:35


Materialist olen küll ja ei salga seda. Mis puutub kingitustesse siis teen ja ka endale soovin ainult vajalikke asju. Mingit pudi-padi, lihtsalt sellepärast, et on jõulud -ei soovi saada ja ei kingi ka kellelegi. Kui konkreetset soovi ei ole, siis ei kingi üldse midagi.
X