Postitusi: 10165

Kingikomplektid

Postitatud: 13-10-2010 15:58

Kes meist poleks näinud poodides müüdavaid kõikvõimalikke kinkekomplekte, kus sees erinevad kreemid, seebid jms kehale vajalik. Olen ise juba pikemat aega mõelnud nende pisikeste (ja suurte) karpide peale, üritades aru saada, mis nende fenomeni taga on. Küsiks siinkohal siis ka lõpptarbijate ehk naiste üleüldist arvamust kinkekomplektidest.

Kui tihti olete end leidnud uudistamas poodides pakutavaid keha- või juustehoolduse kinkekomplekte? On selle taga lihtlabane soov kingisaajale midagi kiiresti ja mõistliku summa eest muretseda või hoopis midagi muud? Kas kingisaajana vaatate viltu neile, kes "julgevad" teile midagi taolist kinkida või hoopis rõõmustate kui leiate mitu ühtesobivad toodet koos?
Mis on peamised tooted, mis teie arvates ühes korralikus kinkekomplektis olema peaks? Kas märkmed kinkekomplektil nagu näiteks "kuivale nahale" vms aitavad ostmisel kaasa või hoopis vastupidi?

Ja lõpuks viimane küsimus: mida arvates mõttest ise kinkekomplekt kokku panna? Ehk siis valida välja sobivad tooted ning lasta need kaunilt ära pakkida?
Postitusi: 11108

Postitatud: 13-10-2010 16:20


Sul oli väga pikk ja sjuke mõtlema panev tekst :D Esimesest osast niiväga matsu ära ei jaganud. Aga sinu teisele küsimusele ütleksin niipalju, et ise kokku panna kinkekomplekt on kõvasti parem idee, kui ise osta. Kui sa juba tead, mis meeldib, mis tasub ära jne. Mitte osta niisama mingi kinkekomplekt vms.:)
Postitusi: 10165

Postitatud: 13-10-2010 16:23


Mis seal "esimeses osas" arusaamatut oli? Ports küsimusi, mis võivad aruteluks ainest anda. Lihsalt haara ühest-kahest küsimusesst kinni ning lase vastustel tulla, arenda oma mõttekäiku ning las teised loevad.
Postitusi: 24008

Postitatud: 13-10-2010 16:37


Eks nende fenomen ongi see, et kui mingit muud ideed pähe ei löö, siis on hea minna ja võtta juba valmis komplekteeritud asi.
Ise kingin sageli iluasju, aga kindlama spetsiifikaga ja alati panen komplekti ise kokku. Neid valmisjurre isegi ei jää vaatama.
Postitusi: 16702

Postitatud: 13-10-2010 16:37


On tulnud ette olukordi, kus poes ringi tuuseldades jääb silm peatuma mõnel silmiköitva pakendiga kinkekomplektil, lähemal uurimisel selgub, et sisu ei ole nii suurt kiitmist väärt kui pakend. Mõni jällegi on see-eest lihtlabaselt "visatud" kiletaolisse kotti ning vedeleb kaunis pikalt ostjat oodates.
Siiski on ju väline väljanägemine see, mis pilgu esimesena haarab.

Kinkinud ma taolisi komplekte kellelegi veel ei ole, ent ise olen mõne osaliseks saanud küll, ning suur on avastamisrõõm, kui kenat pakendit avades leiab peale dushigeeli, shampooni ja palsami pakendi põhjast ka kokkusurutud rätiku.

Enamikud ilusasti pakendatud kinkekomplekte on lähemal uurimisel osutunud sisu poolest nigelaks, st et tooted ei ole kvaliteetsed (mõnele tootele pilku peale heites võib nii mõndagi öelda) ning ei sisalda mingit tõsiseltvõetavat informatsiooni selle kohta, missugusele juukse/nahatüübile toode mõeldud on. Pealiskaudne informatsioon, mis muud. Paneme miskit kirja, sest nii peab.
Nende toodete puhul tegu siis tundmatu tootajaga, ei pea silmas Panteneid, Schaumasid jne.

Eelmise aasta jõuludel sisseoste tehes köitis Selveri müügisaalis pilku ilusasse rohelisse karpi pakendatud kinkekomplekt, kuhu kuulus vist, kui ma ei eksi, pesuseep, mingi dushigeel ning väike rätik.
Sisust sain aimu alles siis, kui olin silmanud juba eelnevalt avatud kinkekomplekti, mingit infot väljapaneku letis küll täheldada ei suutnud.

Juuksehooldus- ja nahahooldustoodete kinkekomplektide soetamise puhul peab kingisaaja konkreetset eelistust teadma, sest alati ei pruugi huupi valides asi kümnesse minna.
Pakend võib ju ilus olla ning pilke köita, ent kui selle sisu, mis mõeldud probleemse nahaga/kuivade juustega inimesele, rändab kuiva naha/rasuste juustega inimesele, ei ole sellest mingit kasu.


Iseendale ma selliseid komplekte vajalikuks soetada ei pea.
Kui peaksin ise taolist komplekti valmistama, siis oleks kena kui tooted saab eraldi välja valida, st et oleks kombineerimisvõimalus.
Pakendi saab ka eraldi juurde hankida või siis lasta ära pakkida.
Postitusi: 1816

Postitatud: 13-10-2010 17:16


Ei meeldi need kinkekomplektid, ilmselt tõesti ostetakse neid selleks, et saaks lihtsamini kingituse otsimise vaevast lahti. Nina krimpsus just ei vaata kui kingitaks, aga eelistaks tõesti midagi muud. Kui kellelegi kingituse teen, siis pigem panen ise mingi komplekti kokku erinevatest toodetest.
Postitusi: 2618

Postitatud: 13-10-2010 17:20


Kinkekomplekte ostan endale, ainult parfüümide omi, sest seal on kehakreem v6i dushigeel tasuta kaasas. Teistele ei julge l6hna kinkida, kui siis tellimise peale ja eelistan muid praktilisi kingitusi.
Igasuguste seepide ja kehahooldustoodete kinkekomplekte pole suurt isegi märganud, sest ma kasutan apteegikosmeetikat ja ökot segamini.
Kui keegi mulle miskise fruttini vms kinkekarbi kingiks, siis v6taks naeratades vastu, aga peale ei oskaks sellega midagi hakata. Just sellel p6hjusel ei siruta mu käsi neid ka teistele ostma. Ihu- ja juuksehooldustooted on nii isiklik asi, mina ju ei tea, mis asjad täpselt teisele sobivad.

Postitusi: 3505

Postitatud: 13-10-2010 17:27


olen ise selliseid kingituseks saanud. Ju siis ei ostud muud kinkida. Ütlen ausalt, olin pettunud. Mulje oli küll selline, et kiiresti oli vaja ja mõelda ei viitsinud. Ilusti karbi sees ka juba ja...


No ma ei tea. Ise kellelegi ei kingiks. Parem näen vaeva ja uurin välja, mis kingisaaja tegelikult tahaks.
Postitusi: 2785

Postitatud: 13-10-2010 17:39


Olen neid jälginud vaid kaugelt eemalt ning sellega piirdnunud, ei pööra neile ausalt öeldes mitte mingit tähelepanu, sest jumaldan ise kingitusi välja leiutada ning üldjuhul tean, mida keegi parajasti vajab või mis talle kindlasti meeldiks. Üldjuhul selliseid iluasju kingin ka sellisele inimesele, kellest ma tean, et ta ei raatsi korralikku raha korraliku toote alla panna...
Postitusi: 1472

Postitatud: 13-10-2010 17:42


Ei ole ise kunagi ühtegi ostnud, aga kingiks olen saanud küll. Eks need siis on jäänud kurvalt kuhugi, hea, kui on õnnestunud kellelegi pähe määrida. Õnneks on nüüd aastaid möödas viimasest kinkekomplektist... Üldiselt teatakse, et oma kosmeetika- ja kehahooldustooted ostan ise, kingiks neid ei taha.

Küll aga olen ise komplekteerinud n-ö kinkekomplekte, nt Joiki toodetest saab väga toredaid.:)
Postitusi: 5988

Postitatud: 13-10-2010 17:49


Minule need komplektid meeldivad. Tavaliselt hoiab nendega ka mingisuguse summa kokku - mida ei juhtu kui hakata neid samu tooteid ise eraldi ostma. Kingituseks saada pole ka probleem. Arvan, et sildid ("Kuivale nahale" ) pole vajalikud, sest kui peakski nahatüübi või juuksetüübiga pange panema, siis ei ole viga kingisaajale nii silmatorkav.
Ise pakki kokku panna on ka hea lahendus, aga lõppvalikul eelistaksin näha ka variante millised pakkimisvõimalused on - kas tavaline tsellofaan või mõni puulaastudest korvike täidetud heinaga. Misiganes. Et teaks mida oodata.

Mingisugust a4 teksti sellest, et tavaliselt on sisu petlik ma siia kirjutama ei hakka, sest pole ilmselt eriti võimalik, et sinu eraldi müüdav vannipomm on kehvem/parem kui kinkekomplekti kuuluv.
X