Postitusi: 27773

Kas petmisest tuleks rääkida?

Postitatud: 14-03-2010 21:18

Tegu on tehtud, kahetusus närib hinge ja pidevalt painab mõte: kas vale teguviis tuleks kallimale üles tunnistada?

Mida arvad Sina - Kas petmise peaks kallimale üles tunnistama? Miks üldse petetakse? Kas selleks, et suhtes on midagi puudu või tahetakse ka teised ära proovida?

Postitusi: 6444

Postitatud: 09-10-2013 22:10


Tsiteeritud:

Enne tuleks kodus asjad lahendada, paremaks muuta- siis poleks põhjust ka petma joosta! Kui midagi vajaka jääb, siis lõpeta suhe , pole vaja ka kedagi petta.


+1
Postitusi: 6305

Postitatud: 10-10-2013 00:10


Tsiteeritud:

Ei tuleks rääkida. Kui jäi ühekordseks asjaks, siis jäi. Tegelikult on see väga egoistlik - oi, näe, panin kõrvalt ja nüüd südametunnistus piinab, ei saa magadagi. Räägin kallimale kõik ära, ta kindlasti tahab teada. Tegelikult ei taha. Ja tegelikult räägitakse vaid sellepärast, et endal kergem hakkaks. Panid võõrast, siis piinle ja ela selle teadmisega, aga ära mürgita süütut kõrvalseisjat.
Sellele küsimusele on tegelikult keeruline vastata.

Samas minu jaoks on austus ning ausus suhte üks olulisemaid komponente. Seega mina räägiks, isegi kui sellele järgneks lahkuminek. Mina eeldan samasugust käitumist ka partnerilt.

Muidugi oleneb, mida keegi petmiseks peab. Mina süütut flirti petmiseks ei pea, kuni partner ei hakka mind ka nii öelda "vaimselt" petma. Aga mõlemad osapooled peaksid tundma oma piire. Mina isiklikult olen oma partneriga sellest ka rääkinud ning meile mõlemale on selge, et nagu üks kasutaja enne kirjutas "kõik mida sa teed, teed sa iseendale". Igal tegevusel on tagajärg.

Ühekordse suudluse ma suudaks andestada, kuid seksi puhul pole ma kindel.

Pikaajalist petmist aga kindlasti mitte. Siinkohal tuleb mängu juba ausus. Kui partner arvab, et suhtes on midagi puudu, siis on alati võimalik koos lahendust otsida. Kui partner arvab aga, et see ei ole võimalik, siis mis mõte on üldse edasi koos olla?


Olen mõlemaga tegelikult nõus. Aga ei tea kumba varianti ise kasutaksin. Kõige lihtsam oleks lihtsalt mitte petta.
Postitusi: 2616

Postitatud: 10-10-2013 00:13


Tsiteeritud:

Enne tuleks kodus asjad lahendada, paremaks muuta- siis poleks põhjust ka petma joosta! Kui midagi vajaka jääb, siis lõpeta suhe , pole vaja ka kedagi petta.+1
Postitusi: 11

Postitatud: 10-10-2013 01:18


Tuleks kindlasti rääkida. Kui hakata suhtes asju varjama, kaob usaldus. Varjamine tähendab mingil määral ka valetamist. Lisaks sellised asjad tulevad varem või hiljem välja. Palju parem võimalus on ise üles tunnistada ja näidata kahetsust, vabandada. Muidu kui hiljem välja tuleb, tekivad teisel poolel ilmselgelt kahtlused ka kõige muu kohta - ei tea, mida kõike on valetatud ja varjatud. Mis suhe see on?
Postitusi: 927

Postitatud: 10-10-2013 09:28


Tsiteeritud:

Tuleks kindlasti rääkida. Kui hakata suhtes asju varjama, kaob usaldus. Varjamine tähendab mingil määral ka valetamist. Lisaks sellised asjad tulevad varem või hiljem välja. Palju parem võimalus on ise üles tunnistada ja näidata kahetsust, vabandada. Muidu kui hiljem välja tuleb, tekivad teisel poolel ilmselgelt kahtlused ka kõige muu kohta - ei tea, mida kõike on valetatud ja varjatud. Mis suhe see on?


esiteks, mitte rääkimine pole alati valetamine, teiseks, kui see inimene kellega ta pettis on väljaspool tutvusringkonda siis on võimalus, et see asi ise välja tuleb 1-2% ja kolmandaks, :D usaldus kaob ju nagunii, mis sa arvad, et kui kõik on välja räägitud siis mees veel usaldab seda naist? iga vääratuse peale hakkab seda meelde tuletama kui nad veel kokkugi jäävad- "sa juba ühe korra petsid mind, raudselt petsid mind jälle". Aga kui see oli, on ja jääb ühekordseks vääratuseks siis mina sellest ei räägiks. Las südemetunnistus piinab, mehel on muud ka teha. Muidu rikud mõlema päevad ära.
Postitusi: 1498

Postitatud: 10-10-2013 09:56


Oma südametunnistamise kergendamiseks rikutakse suhtes harmoonia ära. Kui tegid, siis "kannata" üksi.
Postitusi: 6986

Postitatud: 10-10-2013 10:12


Milleks? Kui see värk oli ühekordne, erilisi tundeid mägus ei ole ning mis kõige olulisem enam ei korduks, siis hoiaksin oma suukese ilusasti lukus. Elus on niigi palju draamat ja ma peaskin olema suht loll kui vabatahtlikult veel ühe juurde tekitaksin. Ja muideks sama ootaksin ka oma mehelt, mida vähem tean, seda parem uni
Postitusi: -48

Postitatud: 11-10-2013 10:30


Ei näe põhjust. See teadmine ei anna ka vastaspoolele midagi positiivset.
Postitusi: 804

Postitatud: 11-10-2013 11:04


Tsiteeritud:

Kindlasti tuleks ära rääkida.
Seda miks inimesed petavad, mina ei mõista. Kas tõesti ei suudeta ühele inimesele truu olla? Aga milleks siis üldse suhe luua? Ja kui suhtes midagi puudu on, kas tõesti ei ole võimalik enam asjadest rääkida, et on vaja kohe kellegi teise voodisse hüpata:S Kui asjadest on rääkida ei suudeta, siis järelikult on suhe läbi, milleks enam oma partnerit alandada.
Veel asi, mis pole minu arvates mingid argumendid: See lihtsalt juhtus, ma tõesti ei tahtnud; Ma olin nii purjus, ma ei teanud mis ma teen jne. Kuidas on võimalik kellegi voodisse juhuslikult ja kogematta? Ja miks on vaja ennast nii täis juua, et enam aru ei saa, mis toimub? Ei tee enam oma kaasal ja võõral vahet?
Minu isiklik suhtumine: Ma ei peta oma kaaslast esiteks sellep. ma armastan teda. Kui ma teda petta suudaks, siis ma järelikult ei armastaks piisavalt. Teiseks kuna ma austan teda liiga palju, et midagi sellist teha. Ja kolmandaks, on mul liiga palju eneseväärikust, et oma kaaslast petta. Võin kätt südamele pannes öelda, et mul pole ühtegi juhusuhet ega kõrvalhüpet olnud ja võin ka täiesti kindlalt väita, et seda ei juhtu kunagi. Ja kuidas ma selles nii kindel saan olla? Mu ego ja eneseväärikus saadavad mind surmani:D Minu põhimõtted selles valdkonnas pole karvavõrdki muutunud ja ei muutu ka. Purjus peaga ka midagi juhtuda ei saa, kuna ma ei joo mitte tilkagi alkoholi:D Ja lisaks sellele kõigele ei teeks ma selliseid asju juba sellepärast, et nii paljud väidavad, et kunagi ei tea.. Tean ikka küll:D

´+1
Postitusi: 330

Postitatud: 14-10-2013 12:45


Kindlasti tuleks rääkida, kui olid kõva tegija sellel hetkel siis peaks ka hiljem julgema rääkida ning leppima tagajärgedega.
X