Postitusi: 2375

Postitades kaupa - kuidas pakite?

Postitatud: 08-05-2009 23:20

Teema tingitud siis äsjasest kehvamaigulisest kogemusest osta.ee-s.
Nimelt müüsin 1 kr oksjonil saaapad 3 kroonise hinnaga, ostja kandis üle 3 + 15 kr ja palus saata lihtsaadetisena oma vastutusel.

Postkontoris selgus, et postitamine + pakendamine läheb lihtsaadetisena maksma 28 krooni.
Seega rohkem, kui oksjoni lõpphind + võitja tasutud postikulu.
Kirjutasin ostjale, et selline lugu, et postikulu + pakendamine maksis kokku 28 krooni, mitte 15, nagu neiu prognoosis. Mul tõesti ei olnud õrna ainugi, palju postikulu lihtsaadetise puhul olla võib.
See kulutus ei tapa mind, aga kuidagi nõme on.

Igaljuhul sain vastuseks, et kui ta paki kätte saab, siis ehk maksab juurde 5 kr.
See, et ma kauba pakkida lasin oli mul omaalgatuslik tegevus ja selle eest keeldub tema tasumast - miks ma ei kasutanud kilekotti ja teipi!

Kas normaalne on eeldada, et müüja PEAB pakkima asjad nätserdatud kilekotti ja kinni teipima?

Seega üleskutse edaspidiseks - kes soovivad saada oma kaupa kilekotis teibitult palun andke sellest müüjale teada!
Mina isiklikult (ja ma ei usu, et olen erand) ei oleks tõesti selle peale tulnud, et kasutada pakkimisel kilekotti - eeldatavasti ei ole saapad vormihoidvad ja kilekotis - ma ei kujuta ette kas nad mingis kandmist lubavas seisundis ka kohale oleks sedasi jõudnud.
Ning samas korrektne pakendamine ütleb minumeelest üht-teist ka müüja kohta.


Oleks peaaegu unustanud - postkontor kust peamiselt asjad saadan, ei võta ebakorrektselt (st suvalises kilekotis) pakitud esemeid vastu, ma olen paar korda võimatult suure asjaga üritanud.
Mõlemal korral tuli mul osta postikast eesti posti markeeringuga saatmiskott.

Postitusi: 2061

Postitatud: 09-05-2009 05:27


Minu meelest on loogiline, et pakin asja ära kas kilekotti või karpi, mida parasjagu käepärast on ja olenevalt asjast. Postkontoris ei lase iial pakkida, nemad sokutavad sulle veel 10-20,- maksva karbi ka, mille võid säästukast tasuta võtta ja sama hästi pakkida ära. Ise ei tahaks ka lihtsaadetise eest nii palju maksta kui saab odavamalt.
Teinekord vaata kodust midagi asjale ümber. Nt pluusi võid vabalt kilekotiga saata, ei juhtu temaga midagi tee peal. Kui aga mingi asi mis võib katki minna, siis tuleks pakkida kasti ja et ei loksuks ja poleks võimalik katki minna teel saajani.
Postitusi: 897

Postitatud: 09-05-2009 07:41


Reeglina osta.ee ostes olen saanud jah neid "kilekott-pakendeid." Noh võtame nii, et pole hullu peaasi et kaup terve ja nagu lubatud.
Ise saadan asju õnneks mis reeglina piisavalt väikesed et mahuvad tavaümbrikusse. Ja kui ei siis kõige väiksemasse mulliümbrikusse. Olen postikulu küsides juba arvestanud sellega, et tõenäoliselt pean pakkima turvaümbrikusse.
Postitusi: 2232

Postitatud: 09-05-2009 09:49


Olen ise ka peaalati ise kodus ära pakkinud kilekotti ja teip peale.Jalatsite puhul olen karpi pannud.Ja pakin asjad korralikult ära.
Postitusi: 4218

Postitatud: 09-05-2009 09:59


No mõne jaoks on ka viisakasse kilekotti,korralikult äärtest teibitud pakk ka nätsakas.Minu jaoks on singirulliks teibitud natuke nõme,kuid kilekott sobib sellegipoolest.Mitte küll säästuka või selveri kilekotid.Tähtis on ikkagi sisu ju üldiselt.

Ja saapad või lõhnad pakendan karpi.

Postitusi: 575

Postitatud: 09-05-2009 10:01


Minule öeldi viimanekord postkontorist, et pakki võib saata vaid karbis või turvakotis. Need pruunid, mida postkontorist osta saab.
Kilekotti vastu ei võetud. Ma ei tea, kas jonnisid niisama, või oli tõsi.
Nüüd saadan vaid turvakottides. Ilusam ja postkontor rahul:)
Postitusi: 231

Postitatud: 09-05-2009 10:06


mul ka just osta.ee ostjatega kehvad kogemused. kord lõppes oksjon 6.- lõpphinnaga ning ostja oli suht imestunud, et üldse mingit postikulu maksma peab. ja viimasel ajal olen sattunud pakkujate otsa kes muudkui viivitavad maksmisega ja toovad järjest uusi tähtaegu, millal tasuda lubavad. ja eks nii mõnigi pretensiooni läbi trahvi saanud.
Postitusi: 947

Postitatud: 12-05-2009 09:01


Minu jaoks pole tähtis pakk vaid pigem sisu,et see vastaks lubatule-kirjeldatule ja oleks puhas.Pigem inimesed investeerigu korraliku pesugeeli-pulbrisse,et riided oleks puhtad,mitte suitsu või jumal teab mis haisused.
Postitusi: 31784

Postitatud: 12-05-2009 09:07


Olen koguaeg pakkinud sinna turvakotti, aga viimasel ajal ole ka kuhugile karpi pakkinud.
Ja mul on suva, kui ma saan kilekotti pakitud asja, peaasi et see on see mille ma ostsin.
Postitusi: 92

Postitatud: 12-05-2009 09:19


Ise pakin pruuni paberi või turvaümbriku sisse. Jälgin ikka küll, et pakk viisakas välja näeks. Endal on piinlik mingit käkki postkontorisse viia :p
Samas on ikka päris piinlik olnud, kui mees käis mu pakkide järel ja tõi mulle paar känkrat No, need pakid nägid välja küll nagu turu lihaleti alt välja kougitud nutsakad. Piskikeseks litsutud kilekotituustid, mis omakorda kõvasti teibi sisse käkerdatud. Asjad seal sees olid loomulikult kirjeldamatult kortsus ja nutsus.
Peale seda kogemust ei tuleks ma iial ise mõttele asju niimoodi kilekotinutsude sisse käkerdada :D
Postitusi: 2749

Postitatud: 12-05-2009 09:35


No seda pakkimisteemat siin lahatud jah juba piisavalt aga tõesti nagu eelkõneleja mainis on buduaarirahvas suures osas väga hinnatundlik, ja soovib ise saada pigem üldse ilma posti ja pakkekuluta asju. Kui müüja omaalgatuslikult viisakama pakendi ostab või siis ise meisterdab, on see ju tore aga nõuda temalt seda ei ole ka ilus.

Kilekotiga näiteks Tartu Kesklinna postkontor ei olegi üldse nõus asju vastu võtma ja olen oma silmaga näinud, millist sõnasõda seal on peetud 10.- mulliümbriku ostmise teemal. Klient plaanis saata kilekotis oma kraami aga postitädi käskis osta mulliümbriku või siis kodus paberisse või karpi asjad pakkida. Lõpuks jäi kilekotimutt ikka peale, sest oleks seal peaaegu nutma hakanud...
X