ÕÕVASTAV AVASTUS: KOHUTAV VIGA, mida paljud naised teevad
pilt: Vida Press

Mis võiks olla see inetu viga, mida tõenäoliselt pea iga naine oma elu jooksul on vähemalt ühel korral teinud? Vastus üllatab ja paraku peavad paljud naised ilmselt tunnistama, et jah, ka nemad on seda viga teinud. Selleks on oma lemmikkäekoti mittepuhastamine ning tagajärjed on lausa õõvastavad.

Nimelt kirjutab veebiportaal Chic, et ajaga koguneb naise ridiküli tohututes kogustes baktereid ning ühest Inglismaal läbi viidud uuringust selgus, et naise käekoti sanga küljes võib olla isegi rohkem baktereid kui WC prill-laual! See pole veel sugugi kõik! Koti sees võib baktereid pesitseda isegi rohkem kui avalikes tualettruumides...

Uuringu käigus võrreldi kotis olevaid baktereid väljaheidetes leiduvatega ning avastati, et üks kolmandik naise käekotis olevatest bakteritest vastab üks ühele väljaheidetes leiduvatega. See tähendab ühtlasi ka seda, et tihtipeale võivad naised haigestuda oma käekoti süü läbi ehk siis teisisõnu kotis leiduvate bakterite mõju naise tervisele võib osutuda vägagi ohtlikuks ning tuua endaga kaasa tundmatuid viiruseid, allergiaid ja nahaärritusi.

Oma lemmikkäekotti tuleks pidevalt puhastada ning kord kuus ka läbi pesta!