Kuidas suhtud tätoveeringutesse?
Fotod: Scanpix

Kui kunagi oli arvamus, et tätoveeringud on mõeldud pigem meestele ja neid kandsid kas vangid või rokkarid, siis tänapäeval on tätoveeringud kogunud populaarsust ka naiste seas. Tätoveeringud pärinevad juba iidsetest aegadest. Iidsest Egiptusest on arheoloogid leidnud 4000 aasta vanuseid muumiaid, mida kaunistavad tätoveeritud täpid ja jooned. Arvatakse, et vanas Egiptuses tätoveeriti just üksnes naisi ning tavaliselt olid need preestrinnad või tantsijad.

Uurime Samaeltattoo salongi tätoveerijalt Eero`“Nagy`` Soomere`lt, millised on moodsamad tätoveeringud ning mis vanusest oleks soovitav oma keha kaunistada.

 
Millised on hetkel kõige populaarsemad kehapiirkonnad ning tattood naiste seas?
Kui nüüd päris aus olla, siis ei oskagi ma sellele küsimusele päris üheselt vastata. Soove on seinast-seina. Üldiselt lastakse endale igale poole teha, kuid pisut ülekaalus on kõht ja selja ülaosa ning väga palju lastakse ka jalale teha. Sellist kindlat trendi nagu siin mõned aastad tagasi selja alaosa oli, ma küll ei näe.

Kas moes on pigem must-valged või värvilised tattood?
Inimesed on muutunud järjest julgemaks ja seega näen ma ise rohkem värviliste piltide ülekaalu. Samas on ka neid kliente, kes endale mitte kunagi ühtegi värvilist tattood teha ei lase, kuid üldiselt on värviliste tattoode ülekaal siiski suurem. Siin saan muidugi lähtuda vaid oma klientide põhjal.

Kui tõsiselt tuleks suhtuda tätoveeringute tähendustesse?
See on selline igipõline küsimusJ. Mina isiklikult tattoodest mingit tähendust ja elu sügavamat mõtet ei otsi. Eks ikka on põnev, kui inimesel on piltidega mingi lugu rääkida, kuid mul endal ei ole ühtegi pilti, mis midagi tähendaks, seda vähemalt teadlikult mitte. Tegelikult arvan ma seda, et see on sügavalt inimese enda, mitte kellegi teise, vaid iseenda otsustada, miks ta mingi pildi endale teeb. Mõne jaoks on tätoveering väga sügavamõtteline, teise jaoks vaid iluasi. Kuid samas ei soovita ma kindlasti pildi valikusse väga kergekäeliselt suhtuda. Valikul pidage meeles tõde, et tätoveering elab teist paar nädalat kauem.

Kas tätoveeringu tegemisel on ka vanusepiirang?
Vanusepiiranguks on 18 eluaastat. Soovi korral saab ka varem, kuid siis on vaja vanema kirjalikku nõusolekut, veel parem, kui vanem ise kaasa tuleks. Üldiselt alla 16 eluaasta ei soovita ma tattood teha, isegi kui vanema luba on olemas, kuna tegelikult on ikkagi siis veel natuke liiga vara.

Mis vanuses soovitaksid püsiva kehakaunistusega veel oodata?
Kui päris aus olla, siis alla 20. eluaastat soovitaksin ikkagi natuke veel oodata. Saan aru, et see on kohutavalt raske, kuid siiskiJ. Mõne aastaga võib väga palju muutuda, tekivad uued trendid, muutuvad isiklikud eelistused, mõjutada võib kas või sõprade vahetus jne. Eriti laidan maha mõtte lasta endale 18aastselt teha pruudi või peika nime, tegelikult ei ole see hea mõte ükskõik mis vanuses.

 

 

Heinike Juhanson
ilutoimetaja