GURMEEKOOL - TAI KÖÖK VOL5: Kookospiimajäätis röstitud maapähklitega
Fotod: Urmas Kamdron

Buduaari sügisese gurmeekooli viimase retseptina avaldame lihtsalt valmiva desserdi. Tai magusroog kookospiimast ja röstitud maapähklitest on külm hõrgutis, mida armastavad nii kohalikud ning on jumaldama hakanud läbisõitjad, kes seda Taimaal maitsta on saanud. 

Tai köögi autentsete maitsete ja sobivate joogikoosluste osas omandasid teadmisi meie muusikamaailmaga seotud sõbrad, Buduaari ja Jamie ajakirjadega toimetavad naised ja veebi gurmeekooli mängust osa võtnud gurmeehinged, keda soosis ka loosiõnn. Täname Thai Choice tootejuhti Anu ja joogikoosluste organiseerijat Helenit Prikest. Kummardus galantsele sommeljeele Hannesele silmaringi arendava informatsiooni eest. Gurmeekool sai hinge aga tänu päikeselisele pererahvale restoranist New Thai

KOOKOSPIIMAJÄÄTIS RÖSTITUD MAAPÄHKLITEGA

2 purki ehk 800 ml Thai Choice Grade A kookospiima

3 sl tuhksuhkrut või palmisuhkrut

maitse järgi röstitud maapähkleid

Sega jäätisemasinas valmistades kokku kookospiim ja suhkur ning seadista masin tugevale programmile. Pähklid lisa masinasse veidi enne jäätise valmimist. 

Jäätisevormidesse või jogurtitopsidesse segu külmuma pannes sega kookospiim ja suhkur kokku blenderis või köögikombainis, lisa ka maapähklid ja arvesta külmumisajaga alates 6 tunnist. 

Thai Choice Grade A kookospiim on kõrge kookospähklisisaldusega kvaliteetne kookospiim otse Taist. Suurepärane laktoosivaba piimaasendus, mis on sobilik nii hõrgu jäätise valmistamiseks kui ka koore asenduseks näiteks kreemjatesse püreesuppidesse, kastmetesse, smuutidesse.

Joogikooslus: kooreliköör Baileys

Baileys koorelikööri maitsebuketis ühinevad värske koor, parim Iiri viski ning looduslikud lõhna- ja maitseained.