ETTEVÕTJA JÜRI MÕIS: Kehtestada tuleks 20-tunnine töönädal
Pilt: Vida Press

Selles, et eestlased on üks ütlemata töökas rahvas, ei kahtle keegi. Keskmine eestlane on nõus vajadusel töötama kasvõi 15 tundi jutti, et töö tehtud saaks. Ometi ei ole füüsiliselt võimalik sellisest töökoormusest teha rutiini ning ettevõtja ja endine poliitik Jüri Mõis leiab isegi, et 8-tunnised tööpäevad tuleks ära unustada ja teha need kaks korda lühemaks.

"Eestis tuleks lahti saada 40-tunnise töönädala mentaliteedist ja osalise tööaja halvast mainest," kirjutab Jüri Mõis Äripäeva arvamusloos. "Kasvõi sel teel, et alates homsest nimetada 20 tundi nädalas nominaalseks täiskohaga tööks. 40 tundi nädalas tähendaks siis, et sul on topelttöökoht. Ning kui Soomes ja Rootsis on minimaalne puhkus viis nädalat, siis kas Eestis ei võiks olla ehk kuus?" küsib ta.

Mõis leiab, et Eesti keskmine palk ongi juba liikumas sinnapoole, kus vaba aeg muutub rohkemate inimeste jaoks väärtuslikumaks kui lisaeuro.

Loe täispikka arvamuslugu SIIN.

Kas nõustud, et vähem töötunde tähendaks kvaliteetsemat tööd ja õnnelikumaid inimesi või arvad, et töökoormuse vähendamine oleks hoopis kahjulik? Anna kommentaarides teada!