• Naistele
  • Meestele
  • Lastele
  • Ilu ja tervis
  • Kodu ja tehnika
  • Vaba aeg
  • Varia
 

Kuulutuse lisamine B-Turul

 

Kuulutuse lisamine B-Turule on lihtne. Kõigepealt tuleb sul registreerida end Buduaari kasutajaks ja kui soovid müüjana B-Turul tegutseda, tuleb sul ka oma konto autentida. 

 

Kui konto on loodud, logi sisse ja vajuta otsingukasti kõrval olevale nupule "Lisa uus kuulutus". Kui lisad kuulutust esmakordselt, tuleb ette leht, kus saad oma konto autentida. Selleks pead kas panga või ID-kaardi kaudu sisse logima ning oledki kuulutuste lisamiseks valmis. Mingeid tasusid autentimisega ei kaasne. Täpsemalt saad autentimise kohta lugeda SIIT.

 

Pärast autentimist saad hakata kuulutusi lisama ning lisada saad kas täiesti tühja kuulutuse või kasutada mõnda varem lisatud kuulutust põhjana.

Esimese asjana saad üles laadida oma kuulutuse avapildi. Soovi korral saad hiljem ka lisapilte juurde laadida (vt allapoole osasse Pildid).

 

Kohustuslikud lahtrid

 

Kuulutuse juures on kohustuslik täita lahtrid:

 

Üldinfo

 

Pealkiri: sinna kirjuta, mis esemega on tegu.
Kuulutus: märgi, kas tegemist on era- või ärikuulutusega.
Tehing: märgi, kas soovid eset maha müüa või soovid sellist eset osta.
Seisukord: märgi, milline on eseme seisukord.

 

Müügiinfo

 

Saadavus: märgi, kas ese on kohe olemas, broneeritud või tellitav.
Kaup on tagastatav: märgi, kas oled kauba nõus 14 päeva jooksul tagasi võtma.
Huvitav fakt: Selleks et kaupa paremini müüa, paku ostjatele võimalust asi pärast ostu tagastada. See annab kliendile turvatunde ning ka väikese kahtluse puhul teeb ta ostu tõenäoliselt siiski ära. Pealegi – statistika näitab, et 95% ostjatest tegelikult kaupa tagasi ei saada.
Hind: määra tootele hind.
Kogus: kirjuta, mitu tükki sul selliseid asju müügis on.
Kategooria: määra võimalikult täpselt toote kategooria, nii on sinu kuulutused otsingus paremini leitavad.
Vastavalt valitud kategooriale saad võimalusel täpsustada ka eseme värvi, materjali vms. Mida täpsemini asja kirjeldad, seda vähem pead vastama täiendavatele küsimustele potentsiaalsete klientide poolt.
Kirjeldus: kirjelda lühidalt, millega on tegu.
Soovitame märkida juurde ka võimalikud puudused (nt plekid, kulunud kohad vms), et ostja teaks arvestada.

 

Kui kohustuslikud lahtrid on täidetud, vajuta Salvesta (siis jääb sinu kuulutus veel mitteaktiivseks) või Aktiveeri (siis muutub kuulutus aktiivseks).

 

Täiendav info kuulutuse kohta

 

Kui põhiline info on lisatud, saad kuulutust veel täiendada ning atraktiivsemaks muuta. Hallilt menüüribalt leiad lisaks kuulutuse põhiandmetele ka valikud: pildid, post ja lisainfo.

 

Pildid

Lisaks põhipildile saad kuulutusele lisada kuni 4 lisapilti. Saad need üles laadida kas kõik korraga või ühekaupa. Kindlasti tasub asjadest lisapilte üles laadida, nii on võimalikult ostjal müügiesemest parem ülevaade.

Post

Sellel lehel saad märkida, kus müüdav asi asub, ning näidata ära, millise transpordiviisiga oled valmis pakki saatma.

Lisainfo

Siin saad lisada sellist infot, mis on nähtav kõikide sinu kuulutuste all. Lisainfo kasti tasub kirjutada sellised andmed, mida sa ei soovi iga kuulutuse alla eraldi märkida. Näiteks võib sinna kirjutada oma e-maili aadressi, üldist infot tasumise kohta vmt. Kui lisainfot muuta ühe kuulutuse all, muutub see kõikide kuulutuste all.

 

Kui leiad kuskilt vea või tekib küsimusi, siis kirjuta julgelt bturg@buduaar.ee

X