Postitusi: 236

millal ?

Postitatud: 21-05-2010 10:17

Millal võib hakata lapsele piima kõrvalt ka teed andma . ?
Postitusi: 345

Postitatud: 31-05-2010 22:59


kummeli ja aapteeki-tilli teed võisin kohe anda, see aitas gaasid kenasti välja... aga suhkrut ei tohiks panna, pigem siis natuke mett... ja loomulikult mitte kuuma teed:D
Postitusi: 345

Postitatud: 31-05-2010 23:06


Tsiteeritud:

Tsiteeritud:

Botulism ei ole just väga sage haigus.. Ma usun, et see ei ole põhipõhjus, miks mett ei soovitata (meest teemas juttu muideks ei olnud...) Imikule ei tohi üldse magusat anda, vähemalt mitte enne, kui laps korralikult juurvilja ja liha sööb. Probleem on selles, et imik eelistab magusat, pärast ei ole ta enam peale magusa kohupiima, ka mee, midagi nõus sööma.


See,et botulismi ei esine väga tihti ei tähenda veel,et ohtu pole.. Ja seal oli veel ka kirjas,et on mesi VÄGA tugev allergeen! Nii et on mitu põhjust miks imikule seda anda ei tohiks.
Ja oli juttu küll siin meest ..Kui loeksid P2tu postitusi, siis näeksid ise ka.sellisel juhul ei tohiks laps süüa ka porgandit ja kartulit jne, sest kõige põhilisemad allergiad ongi titadel juurviljade vastu...
kõike peab laps saama proovida, aga tasa ja targu ja natukene... pole mõistlik piirata lapse menüüd lollustega, peaasi, et toit oleks puhas ja võimalikult looduslik ehk siis maalähedane - eesti kartul, eest porgand, eesti kohupiim, eesti mesi jne... see magusa jutt on küll õige, aga kummeli tee on suht mõru tita jaoks, et mett lisades ma ei tahagi seda magusaks teha, vaid lapse jaoks lihtsalt pisut meeldivamaks, et see ikka alla kaa läheks ... aga eks nii palju kui on inimesi, on kaa eriarvamusi!
Postitusi: 389

Postitatud: 31-05-2010 23:41


Jään oma arvamuse juurde. Mett nii väikesele anda ei tohiks. Räägi mõne arstiga. Ja muide ka kohupiima alla aatsasele lapsele anda ei soovitata. Enne igasuguse jama sissesöötmist võiks ikka lastearstiga ka konsulteerida.
Igaühe oma südametunnistusele jääb tema lapse tervis ja heaolu..Mina vastasin P2tu küsimusele ja pidasin vajalikuks teavitada mee andmisega kaasnevatest ohtudest.
Postitusi: 607

Postitatud: 01-06-2010 19:42


andsin ka 3-kuuselt. aga mett tõesti alla aastasele ei tohi anda, pahadpahad bakterid seal, mis tekitavad botulismi!! :S

loe, kui viitsid:
Botulism on intoksikatsioon, mida põhjustab bakter Clostridium botulinum. Infitseeriv doos on väga madal - mõni ng toksiini / 1g toidus. Selle bakteri endospoorid on kõige termostabiilsemad haigusi põhjustavate bakterite seast.

Imikute botulismi puhul on riskirühm kuni aasta vanused lapsed, sest nende soolte mikrofloora ei ole välja arenenud ja puudub konkureeriv mikrofloora.

Tunnused - gaasid, üldine nõrkus, loidus, kaelalihaste nõrkus, halvatus ja hingamisprobleemid.

Suremus selle haiguse puhul (ka täiskasvanutel) on 5-10%, sest alati ei suudeta kiirelt avastada.


* beebibotulismi põhjustab botuliini tootvate bakterite eoste sissesöömine, mis sisikonnas kasvades hakkavad tootma toksiine.

Beebide botulism on üks levinumaid imikute tervisehäireid näiteks USA-s. Infektsiooni tagajärjel tekib kõhukinnisus, üldine nõrkus, suutmatus pead kontrollida ja söömisraskused. Nende sümptomite tõttu viidatakse beebibotulismile sageli kui „lontis beebi sündroomile“.

MESI, maisisiirup ja teised magusained on beebidele potentsiaalselt ohtlikud, sest beebi mittehappelised seedemahlad, inimese kehatemperatuur ja anaeroobne keskkond loovad ideaalsed tingimused botulismispooride kasvuks ja toksiinide produtseerimiseks. Botulismieosed on nende väheste bakterite seas, mis säilivad mees, aga nad on laialt levinud ka üldises keskkonnas. Kuigi need eosed on täiskasvanutele kahjutud (maohappesuse tõttu), pole beebi seedesüsteem piisavalt arenenud nende hävitamiseks. Seepärast soovitatakse lastele mitte anda magusaineid (sh mett) kuni nad on rinnast võõrutatud.

Kõik botulismi vormid võivad olla surmavad (suremus ilma ravita üle 70%, intensiivraviga alla 10%)
Postitusi: 301

Postitatud: 08-06-2010 22:56


Kuskil kahe kolme kuuselt hakkasin andma kummeliteed, kui olid mingid kõhuhädad või nohu või midagi. Aga mett ei kasutanud kohe kindlasti mitte, ikka glükoosipulbrit.
Postitusi: 31261

Postitatud: 08-06-2010 22:58


üldiselt imikule ma teed ei annaks!
Postitusi: 2651

Postitatud: 04-12-2010 17:14


mina andsin ka varakult..pealegi on ka lastele mõeldud teed oelmas
X